Hypotéka pro právnické osoby: Co všechno obnáší a jak ji vyřídit?

Na začátku stojí zajímavý nápad a kostra podnikatelského plánu. Postupem času nabývá podnikatelský záměr na obrysech a začínají se rýsovat první zakázky. Dříve nebo později se ale firma může začít potýkat s nedostatkem financí, které jsou nutné pro rozšíření stávající výroby. V tomto případě se dostává ke slovu hypotéka pro právnické osoby. Na co všechno můžete hypotéku pro právnické osoby použít a jak ji vyřídit?

Hypotéka pro právnické osoby

Hypotéku pro právnické osoby můžete použít na:

  • rekonstrukci nemovitosti,
  • novostavbu,
  • koupi nemovitosti,
  • změnu bytového domu na dům rodinný (málo obvyklé),
  • přestavbu nemovitosti,
  • připojení nemovitosti k veřejným sítím,
  • nákup zařízení,
  • splacení jiných úvěrů poskytnutých na financování nemovitosti určené k podnikání,
  • úhradu za převod družstevního podílu v bytovém družstvu,
  • úhradu prokazatelných nákladů souvisejících s investicí do nemovitosti.
     

Měli byste vědět: Vždy záleží na tom, za jakým účelem bude firma nemovitost využívat. Některé banky navíc, co se účelu úvěru týče, nastavují limitující parametry.

Jak vysokou hypotéku může firma získat?

Přesná výše není nikde tabulkově zaznamenána. Vždy záleží na tom, jakou část ceny nemovitosti je společnost schopná pokrýt z vlastních prostředků a jakou část si chce půjčit od banky. Banky obvykle poskytují hypotéky pro právnické osoby zhruba do 70 % LTV. Vždy je proto dobré informovat se o konkrétní výši poskytnutého úvěru u banky ještě před tím, než si na nemovitost začnete – lidově řečeno – „brousit zuby“.

Kdo může o hypotéku pro právnickou osobu požádat?

  • Právnická osoba se sídlem na území ČR
  • Již existující společnost prokazující se daňovými přiznáními

Jak probíhá proces vyřizování úvěru?

Proces vyřizování hypoték pro právnickou osobu je obecně náročnější než sjednání klasické hypotéky pro jednotlivce. Banka potřebuje doložit firemní příjmy, zároveň bude zkoumat vaši podnikatelskou historii, účetní závěrky, daňovou evidenci, předmět podnikání, ale i náklady, které budete chtít hypotékou pokrýt.

Hypotéka na firmu nebo podnikatele?

Nepleťte si hypotéku na firmuhypotékou na podnikatele. Jde o dva rozdílné produkty, z nichž každý je vhodný pro financování rozdílných výdajů. O tom, jak využít poskytnuté finance v rámci hypotéky pro právnickou osobu, jsme se zmínili výše. U osobní hypotéky pro podnikatele může jít o nižší částky, kterými lze financovat menší výdaje. Banka v tomto případě ale posuzuje nejen příjmy podnikatele, ale také jeho výdaje a rodinný stav.

Hypotéka pro právnické osoby je velmi individuální záležitostí, proto je dobré si v této oblasti domluvit BEZPLATNOU konzultaci se zkušenými makléři Gepard Finance!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto...