Víte, jaké výhody má stavební spoření? Seznamte se s nimi uvnitř článku!

Stavební spoření je způsob, kterým se dá šetřit a získat od státu při splnění podmínek pěknou podporu. Druhým důvodem, proč se toto spoření často uzavírá, je nárok na úvěr, který při šetření peněz vzniká, za třetí můžeme považovat nízkou rizikovost tohoto finančního produktu. Jaké jsou jeho další výhody?

Víte, jaké výhody má stavební spoření? Seznamte se s nimi uvnitř článku!

Vysoká státní podpora a úroky

Díky státní podpoře 10 % je stavební spoření už celá léta jedním z nejoblíbenějších spořicích produktů. Úroky už nabízí každá konkrétní spořitelna jiné, je proto vhodné se zajímat o to, která svým klientům dopřeje ten nejlepší.

Nárok na výhodný úvěr

Existují 3 podmínky, které když splníme, získáme nárok na úvěr s nízkým úrokem okolo 3-5 %. První podmínkou je naspoření 40 % cílové částky, druhou je spoření po stanovenou minimální dobu (2 roky) a třetí je dosažení hodnotícího čísla, které je stanoveno konkrétní spořitelnou a je závislé na tom, jakou sumou a jak často klient spoří.

Stavební spoření mohou mít i děti

Zcela běžným trendem je uzavírání smluv o stavebním spoření pro nezletilé osoby, rodiče tak často postupně spoří peníze pro své potomky, například na situaci, kdy se bude chtít osamostatnit nebo si z našetřených peněz financovat studium a s ním spojené výdaje mimo bydliště či z mnoha dalších důvodů.

Aby děti měly jistotu, že se peníze opravdu dostanou k nim, jakmile jim rodiče jednou spoření založí, od roku 2014 musí výběr peněz v případě nezletilosti dítěte odsouhlasit opatrovnický soud a rodiče nemohou s našetřenou částkou zacházet, jak se jim zamane.

Nemusíme ho používat na stavbu

Ačkoli jde o stavební spoření a název se nás snaží přesvědčit o tom, že bychom si s úsporami měli vylepšit byt či dům, není to nutné. S financemi, které jste si naspořili, můžete naložit libovolně – podpořit s nimi svůj rodinný rozpočet, věnovat je dětem na studium nebo na osamostatnění, jet za ně na pěknou dovolenou… Zkrátka co uznáte za vhodné, to můžete udělat. Pokud splníte 6-letou vázací dobu, tedy min. 6 let trvání smlouvy o stavebním spoření.

Pokud nechcete s přemírou nejrůznějších nabídek stavebního spoření zůstat sami, obraťte se na profesionály z Gepard Finance, kteří se v nabídkách vyznají a po zhodnocení vašich individuálních potřeb vám doporučí to, co pro vás bude nejvýhodnější. Ušetříte si spoustu času i zdlouhavého řešení!

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...

Proč si zřídit stavební spoření?

Stavební spoření je speciální bankovní produkt, který na českém trhu nabízejí stavební spořitelny. Primárně je určeno k řešení potřeb spojených s bydlením, lze ho však využít výhradně jako spořící produkt. Při splnění daných podmínek lze navíc...

Vyplatí se překlenovací úvěr? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Hypoteční úvěry nejsou jediným prostředkem pro koupi vysněné nemovitosti. Stoupající popularitě se v posledních letech těší i překlenovací úvěry, známé také jako meziúvěry. Podmínky pro jejich získání nejsou tak striktní jako u hypoték. Některé...