• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení. Doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr a pomůžeme vám vše zařídit.
    Díky naší specializaci o hypotékách leccos víme.
    A proto o nich píšeme na tomto blogu.

Hypoteční trh se mění. Podle odborníků jsou časy rekordně nízkých hypotečních úroků definitivně minulostí. A varují, že získat hypoteční úvěr bude čím dál těžší. Už v dubnu začnou bankovní instituce poskytovat hypotéky maximálně do výše 90 % hodnoty nemovitosti. Zatímco dříve získal klient výhodný hypoteční úvěr de facto v každé bance, nyní je potřeba hledat.

Proč je dobré k hypotéce uzavřít životní pojištění?

čtvrtek, 06 duben 2017 10:01 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Sjednat hypoteční úvěr znamená vzít na svá bedra závazek trvající desítky let. V ideálním případě se splátka pohybuje ve výši, kterou bez problémů zvládáme pokrýt. Jenže – člověk míní, život mění. Stačí menší nehoda, delší onemocnění a z pravidelného splácení hypotéky se stane noční můra. Řešení pro případ nenadálých událostí představuje životní pojištění.
Bydlení je základní lidskou potřebou. O vlastní nemovitosti sní čím dál více lidí – zdaleka ne každý ale ví, jak se k vysněnému bytu či domů dostat. Profesionální makléř nabízí pomocnou ruku těm, kteří si na trh realitních nemovitostí sami netroufnou. Pocit dobře vykonané práce, viditelné výsledky, spokojení klienti a skvělý plat – to čeká na každého, kdo se na dráhu makléře vydá.
Doba rekordně nízkých úrokových sazeb hypoték pomalu spěje ke konci. K prvnímu růstu hypotečních úroků by mělo dojít už v polovině tohoto roku a lidé proto zjišťují, jak se k výhodnému úroku dopracovat. O refinancování hypotéky koluje řada mýtů a polopravd, které klienty bankovních institucí od refinancování hypotečního úvěru odrazují. Většina z nich přitom nemá s realitou nic společného. Které jsou nejrozšířenější?
O nezbytnosti pojistky pro nemovitost ví každý. O pojištění stavby nemovitosti se už ale příliš nemluví. Rozestavěná nemovitost je přitom k nejrůznějším pojistným událostem mnohem náchylnější než zkolaudovaný dům. Pojišťovny na to myslí a klientům nabízí balíčky, ve kterých získají pojištění proti živlům, zlodějům nebo škodám způsobeným technikou. Který z nich se vyplatí právě vám?
Refinancování hypotéky v posledních měsících zvažuje čím dál více lidí. Důvody jsou jasné – stoupající úrokové sazby hrozí vidinou finanční ztráty, hypoteční úvěry uzavřené před několika lety zase omračují vysokým úročením. Bankovní instituce na refinancování nepohlížejí rády – a klienty od odchodu mohou odrazovat formou nejrůznějších poplatků. Které jsou ty nejčastější?
Hypoteční úvěry nejsou jediným prostředkem pro koupi vysněné nemovitosti. Stoupající popularitě se v posledních letech těší i překlenovací úvěry, známé také jako meziúvěry. Podmínky pro jejich získání nejsou tak striktní jako u hypoték. Některé stavební spořitelny jsou vstřícnější v posuzování určitých druhů příjmů a k některým účelům se staví otevřeněji. Spořitelny navíc poskytují často stejné obnosy, jako je tomu v případě hypotečních úvěrů. I díky tomu se z překlenovacího úvěru…
S počátkem roku 2017 dochází ke skokovému zvyšování úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Jednou z příčin je novelizace zákona o spotřebitelském úvěru, v pozadí stojí ale především snaha bank vymanit se z extrémně nízkých úrokových sazeb. K prvnímu navýšení se v polovině ledna odhodlala Česká spořitelna, krátce na to ji následovaly třeba Moneta Money Bank nebo Raiffeisenbank. Odborníci se shodují, že doba rekordně nízkých sazeb je u konce. A radí: Pokud…

Sníží se v tomto roce zájem o hypotéky?

pátek, 10 březen 2017 18:55 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Uvažujete letos o hypotéce? Jistě už přemýšlíte, jak zdražování nemovitostí, růst úrokových sazeb a legislativní změny ovlivní situaci na trhu s hypotékami. V následujícím článku se vám pokusíme na tuto otázku odpovědět.

Zvládají mladí lidé splácet své závazky?

pátek, 10 březen 2017 11:42 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Mladí lidé do 24 let jsou pro banky a hypoteční společnosti stále nejrizikovější skupinou. Své dluhy bohužel nezvládá splácet asi 16 % z nich, tedy cca šestina. V čem spočívají největší problémy této skupiny? Čeho byste se měli vyvarovat, pokud do ní sami spadáte? A jak se na půjčkách mladých odrazí nový zákon o spotřebitelském úvěru? Vše se dozvíte v následujícím článku.

Odpočet hypotéky z daní: co je dobré vědět?

úterý, 07 březen 2017 10:30 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypoteční úvěr vám může znatelně ulevit od daňové povinnosti – zákon totiž umožňuje si jej odepsat z daní. Přesněji: vámi zaplacené úroky mohou snížit váš daňový základ. Stát se tak snaží motivovat občany k pořízení vlastního bydlení. V jakých případech můžete této úlevy využít a na co je nutné pamatovat? Zjistěte s námi, kolik díky hypotéce může ušetřit zrovna vaše domácnost.

Co vše banky prověřují, než schválí žádost o hypotéku?

pátek, 03 březen 2017 22:09 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Přemýšlíte nad žádostí o hypotéku? Pořizujete si nové bydlení, stavíte, zakládáte firmu? Možná víte, že banky před poskytnutím hypotéky žadatele prověřují, což má vliv na to, zda banka nakonec hypotéku schválí, nebo ne. Víte ale, jak přesně takové prověřování probíhá a kterých bodů se týká? Abyste věděli, na co vše se máte připravit, nachystali jsme pro vás jasný přehled.
Na podzim roku 2016 se český hypoteční trh otevřel studentům. Jedna z velkých tuzemských bank rozšířila svou nabídku o produkt vytvořený speciálně pro ně. Nyní po několika měsících „ostrého provozu“ této služby se podíváme na to, jaké jsou její (ne)výhody a zda je tedy pro danou cílovou skupinu skutečně vhodná. Mladí studující lidé nad 18 let mohou běžně dosáhnout na úvěr na bydlení jen za standardních podmínek, jako zaměstnanci nebo…
Není žádným tajemstvím, že hypotéka představuje kromě snadnější cesty k vlastnímu bydlení také velký závazek v podobě splátek. Ačkoliv s ním většina lidí při sjednávání počítá, realita je může i tak nakonec hodně zaskočit. I zde ale platí pravidlo, že „kdo je připraven, není překvapen“. Když si budete uvědomovat rizika, jednodušeji se jich vyvarujete. Přečtěte si, co obvykle stojí za tím, že se z úvěru stane noční můra.

Maximální výše hypotéky – změny od dubna 2017

úterý, 14 únor 2017 17:05 | Hypotéky | Pavel Aron
Aktuálně se v médiích dočteme dosti nepřesné informace k maximální výši hypotéky stanovené Českou národní bankou. Maximální výše hypotéky od dubna 2017, podle doporučení ČNB, bude 90 % z odhadní ceny nemovitosti. Nikoliv tedy z kupní ceny! Tak to ostatně bylo vždy. A další věc. Daň z nabytí nemovitosti platí po novele zákona kupující. Čtěte podrobnosti na následujících řádcích.
Standardní cesta využití hypotéky je asi všem známá – nejprve požádáte a poté díky půjčce pořídíte vysněný byt či dům. Existuje ale i možnost obráceného postupu, kdy nejprve koupíte, postavíte či zrekonstruujete nemovitost a následně ji zafinancujete úvěrem. Pokud jste tedy v situaci, že vám nedávno vynaložené prostředky začínají z jakéhokoliv důvodu chybět, může vám zpětné refinancování ulehčit od starostí.
Tisková zpráva vydaná u příležitosti zisku prestižního titulu Superbrands 2017. Těší nás, že odborná porota vnímá Gepard Finance jako silnou značku, která si vybudovala dobrou pozici na českém i slovenském trhu. Pro všechny naše makléře je ocenění Superbrands pochvalou i povzbuzením do další práce, pro naše klienty signálem, že svému oboru rozumíme a kvalita našich služeb snese ta nejpřísnější měřítka.
Pasivní příjem – sen snad každého. Pokud disponujete alespoň nějakými volnými prostředky a vše dobře propočítáte, může tento sen konečně získat konkrétní obrysy – třeba apartmán u moře či v Alpách, byt ve studentském městě, který budete pronajímat. Jak tento sen zhmotnit? Řešením může být investiční hypotéka a profesionální poradenství společnosti Gepard Finance.
Loňský rok 2016 byl výjimečný pro celý hypoteční trh nejen rekordním objemem výrazně přesahujícím dvě stě miliard a rekordně nízkými úrokovými sazbami, ale také zavedením nové legislativy, která zásadním způsobem ovlivní roky příští. Regulaci a změny na trhu považujeme za výzvu, jejíž zvládnutí přispěje k pročištění trhu od nepříliš kvalitních finančních služeb a „svátečních“ poradců, aby výsledkem spolupráce s obchodními partnery a klienty byla vždy oboustranná spokojenost.
Roční procentní sazba nákladů (RPSN) je pojmem, který většina z nás asi dobře zná. Pokud se však začneme zajímat o to, co nám tento údaj přesně říká, budeme asi trochu tápat. Vzhledem k tomu, že RPSN je v současnosti kvůli novému zákonu o spotřebitelském úvěru stále důležitější, bude dobré se na tento termín podívat blíže.
GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video znělku.

A je to tady. Zlom na trhu hypoték

pátek, 27 leden 2017 18:13 | Hypotéky | Pavel Aron
Hypoteční trh zažíval rekordní roky. Úrokové sazby se dostaly až pod 2%, objemy hypoték neustále stoupaly. Nízké úrokové sazby umožnily i lidem s nižšími příjmy pořídit si vlastní bydlení a to i v případě, že měli jen minimum nebo žádné vlastní prostředky. Zdá se, že nyní nastal bod zlomu.
Je vaše domácnost pojištěná? Pokud ne, nejste sami. Podle průzkumu České asociace pojišťoven nemá třetina domácností toto pojištění vůbec. Aby toho nebylo málo, ostatní mají pojištění často sjednané špatně nebo nedostatečně. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější chyby? V dnešním článku si na ně posvítíme.
Začátkem prosince loňského roku vstoupila v platnost novela Zákona o spotřebitelském úvěru. Jak možná víte, novela zavádí některé změny, týkající se odborné způsobilosti zprostředkovatelů. Jaké novinky tedy čekají na hypoteční a finanční poradce?
Dle novely Zákona o spotřebitelském úvěru přebírá dohled nad poskytovateli úvěrů Česká národní banka. Doposud úvěrové firmy kontrolovala Česká obchodní inspekce. Centrální banka bude také vydávat licence poskytovatelům a oprávnění zprostředkovatelům.
Od prosince začal platit nový zákon, který změnil podmínky všech úvěrů a to včetně těch na bydlení. Cílem změny má být především omezit nekalé praktiky u nebankovních subjektů, zmírnit postihy při nesplácení úvěrů a umožnit klientům výhodnější předčasné splacení dluhu. Novela zákona klade také větší důraz na odbornou kvalifikaci obchodních zástupců.
Gepard Finance vstupuje do nového legislativního prostředí v ČR plně připravena a v rekordní kondici. Její konkurenční výhodou je úspěšné absolvování podobného procesu před několika lety na Slovensku, kde má stejně silnou obchodní síť jako v Čechách. Přes procesní složitost nové legislativy společnost nadále rekordně roste a potvrzuje tak významné postavení na obou trzích.
Před pár týdny vstoupila v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která se kromě koncových uživatelů významně dotýká i hypotečních makléřů. Ti se nyní musí vypořádat se spoustou změn – od kontrol ze strany České národní banky až po povinnost zveřejňovat provize nebo nutnost archivovat dokumentaci. Patříte mezi ty, kteří se ještě pořádně nerozkoukali? Nebo už víte, co vás čeká, ale obáváte se, že si se vším neporadíte? Máme řešení…
Po nějaké době v oblasti objemu i počtu uzavřených hypoték pozorujeme opětovný nárůst. Naopak úrokové sazby v září znovu poklesly a atakovaly dosavadní rekord. Co se týče úrokové sazby, ta se v září ustálila na 1,82 procentech. Zájemci o hypotéku na dům navštívili bankovní domy celkem v 9 825 případech, což je zhruba o 535 případů více, než tomu bylo v předchozím měsíci. Objem uzavřených hypoték se potom vyšplhal na…

Výhody a nevýhody bezpříjmové hypotéky: Znáte je?

středa, 04 leden 2017 11:12 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Už jste o ní slyšeli? O hypotéce, u níž nemusíte dokládat příjem? Pokud si v duchu gratulujete a hledáte jejího poskytovatele, zpozorněte! Každý poskytovatel bankovních i nebankovní hypoték musí ze zákona ověřovat příjem a bonitu žadatele. Některým věřitelům ale stačí nahlédnout do interních databází a potvrzení příjmů zaměstnavatelem nebo daňové přiznání po svých klientech nevyžadují. Jaké výhody a rizika taková bezpříjmová hypotéka skýtá? Prozradíme na následujících řádcích.
Strana 16 z 36