• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Jak se pozná dobrý makléř

čtvrtek, 22 srpen 2013 18:57 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Asociace hypotečních makléřů, jíž je Gepard Finance zakládajícím členem, přichází se značkou kvality FÉR hypotéka. Zeptali jsme se proto makléřů Gepard Finance...

Lidé sjednávají nejčastěji hypotéky se sazbou 3,34 %

pondělí, 12 srpen 2013 22:25 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Společnost Gepard Finance spustila začátkem letošního roku unikátní aplikaci, která dokáže zájemcům o hypotéku během chvíle zprostředkovat kompletní přehled nabídky hypotečního trhu. Z údajů hypoteční kalkulačky Gepard Finance mimo jiné vyplývá, že průměrná sazba u poskytnutých hypoték činí reálně 3,34 % a průměrná výše splátky je 8 346 Kč.

Potvrzujeme svou kvalitu díky značce FÉR hypotéka

úterý, 30 červenec 2013 00:00 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Asociace hypotečních makléřů (AHM) zavádí značku kvality „FÉR hypotéka“. Jejím smyslem je poukázat na úroveň služeb, kterou poskytují členové AHM. Gepard Finance je díky vysoké úrovni svých služeb již od počátku členem Asociace a od nynějška se může honosit značkou „FÉR hypotéka“.
Jednička na trhu zprostředkování hypoték, Gepard Finance, přijímá od srpna nového obchodního ředitele. Stal se jím Jindřich Roun, bývalý ředitel odboru řízení centrálních partnerů České spořitelny, dříve také ředitel nejúspěšnější regionální pobočky Hypoteční banky.

Petra Kilianová: Franšíza pro mě byla nevyhnutelná

čtvrtek, 11 červenec 2013 19:03 | Franšízing | Petra Kilianová
Baví mě ovlivňovat trh s hypotékami, uvádí Petra Kilianová, jedna z nejúspěšnějších makléřek společnosti Gepard Finance. Produktové a marketingové zázemí silné společnosti bylo i jedním z důvodů, proč se makléřka rozhodla koupit franšízovou licenci Gepard. Právě o podnikání a franšízingu na hypotečním trhu jsme pro vás připravili rozhovor.

Hypotéky dosáhly dalšího rekordu: Sazby jsou pod 3 %!

pátek, 21 červen 2013 00:00 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Průměrné sazby hypoték v květnu spadly na 2,96 procenta z dubnových 3,08 %, což je nový absolutní rekord. Díky dlouhodobě klesajícím sazbám a akčním nabídkám vzali lidé v květnu hypoteční banky útokem. Ve stejném měsíci zaznamenala společnost Gepard Finance historický rekord v objemu sjednaných hypoték.

Úroková sazba hypotéky není všechno

pátek, 14 červen 2013 00:00 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Srovnávat hypotéky výhradně jen podle úrokových sazeb nelze doporučit. Je třeba přihlédnout i k dalším parametrům. U bank se setkáte s poplatky za vedení úvěrového účtu, s poplatkem za vyřízení úvěru či poplatkem za odhad ceny nemovitosti. Pozor také na nepříjemný poplatek za předčasné splacení.
Úroky jsou rekordně nízko, což není dobrá zpráva třeba pro fanoušky spořících účtů, ale u hypoték lze výrazně ušetřit. Letos čeká konec fixace téměř 100 tisíc lidí a dá se tak očekávat, že banky v boji o klienta přitvrdí. Když vám tedy vaše banka nenabídne dobrou sazbu, není problém sběhnout jinam. Začněte ale včas! Kouzlo refinancování vychází z jednoduchého principu, kdy lze na konci fixace bez sankcí část hypotéky splatit.…

Jak efektivně podnikat na trhu hypoték

úterý, 28 kvě 2013 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Zajímá vás spolupráce formou vlastní pobočky – franšízy? ... Praxe potvrzuje úspěšnost franšízového modelu. Více v rozhovoru prozradí generální ředitel Gepard Finance Ing. Jan Kruntorád.
Při výběru hypotéky pro financování stavby by klient nikdy neměl volit úvěr pouze podle výše úrokové sazby. Na rozdíl od financování koupě nemovitosti, kdy je hypotéka čerpána jednorázově, je totiž u výstavby úvěr vyplácen postupně. Právě podmínky u konkrétní hypotéky pak výrazně ovlivňují administrativní náročnost stavby. Rozdíl spočívá především ve faktu, zda banka požaduje předložení každé faktury, nebo poskytuje klientovi zálohy.

Hypotéka s úsměvem

středa, 01 kvě 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rychlost, spolehlivost a nejnižší možná sazba na trhu. To jsou hlavní důvody, proč se klienti rozhodují pro uzavření hypotéky přes GEPARD FINANCE. Největší makléř na tuzemském trhu vám dopřeje vyřízení hypotéky s úsměvem, v pohodě a bez starostí. Jednoduše hypotéka s úsměvem.
V tomto roce končí fixace hypotéky zhruba 100 tisícům klientů. Vzhledem k aktuálně nízkým sazbám se dá očekávat, že velká část klientů bude úvěr refinancovat. Banky se rozhodně nechystají situaci podcenit a přichází s pestrou škálou konkurenčních nabídek. Klienti se mohou těšit na finanční bonusy nebo nulové poplatky. Refinancování hypoték získává nejen stále větší popularitu, ale i zvyšující se podíl hypotečního trhu. Nejinak tomu bude letos. Banky dokonce předpokládají rekordní…

Staňte se špičkou v hypotečním oboru

pátek, 12 duben 2013 16:02 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Jste hypoteční či realitní kancelář? Nebo chcete v oboru hypoték začít podnikat? Právě přijímáme nové zájemce o franšízu.

LBBW Bank CZ pozvala hypoteční makléře

čtvrtek, 11 duben 2013 00:00 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
LBBW Bank CZ připravila pro zástupce největších hypotečních makléřů další obchodní setkání ve formě brunche. Akce se konala začátkem března v prostorách kopule budovy banky na Václavském náměstí. Hlavním bodem setkání bylo představení novinek z oblasti hypotečního financování.

Refinancování hypotéky bude letošním hitem

pondělí, 08 duben 2013 12:34 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Refinancování se stalo během posledních let významnou součástí hypotečních statistik. Kdyby se letos refinancovaly všechny hypotéky, kterým končí fixace úrokové sazby, vzrostl by objem hypoték až o 100 mld. Kč. Soupeření o tyto klienty je v plném proudu: stávající banky si je chtějí udržet, konkurenční získat. Největší hypoteční makléř českého trhu GEPARD FINANCE klientům s končící fixací značně ulehčil situaci, a to zejména díky nové gepardí kalkulačce.

Refinancování hypotéky bude letos hitem

úterý, 02 duben 2013 00:00 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Refinancování se stalo během posledních let poměrně významnou hypoteční „disciplínou“. Každá banka přemýšlí, jak klienta udržet ve svém portfoliu, zároveň však také vyvíjí aktivity k nalákání klientů z konkurenčních bank. Majitelé hypoték se tak stávají terčem z obou stran: stávající banka si je chce udržet, konkurenční je chce získat. Kolika hypotékám letos končí fixace, nelze prakticky zjistit. Odhady hovoří o hypotékách v celkovém objemu cca 80 mld. Kč. Refinancování hypotéky…
Tisková konference GEPARD FINANCE se uskutečnila v pondělí 25. března 2013 v unikátních prostorách sídla LBBW Bank CZ na Václavském náměstí. Tématy konference byly úrokové sazby, trh nemovitostí, bankovní poplatky v hypotečním segmentu, refinancování jako neodmyslitelný fenomén hypotečního trhu a trendy v prodeji hypoték - především pak role zprostředkovatelů na českém hypotečním trhu a kvalita služeb. Rovněž byla představena Gepardí kalkulačka hypoték.

Poplatkový spor je nešťastný pro obě strany

středa, 27 březen 2013 00:00 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Spory o bankovní poplatky za vedení účtu nabírají na síle. Do boje proti bankám vstoupily desetitisíce klientů, a to zejména prostřednictvím internetových portálů, kterým zajišťují právní servis renomované právní kanceláře. Některé banky již poplatky za vedení úvěrového účtu zrušily, což se následně promítlo do výše úrokových sazeb. Gepard Finance v daném sporu nehledá vítěze, ani poražené: věří, že právo nalezne objektivní pravdu a soud spravedlivě rozhodne.

Co byste měli vědět o pojištění majetku

úterý, 26 březen 2013 16:25 | Pojištění | Pavel Aron
Pojištění není jen o ceně a o tom mít doma kus papíru se jménem pojistka! Na ceně pojištění obvykle ušetříte maximálně několik set korun. Na špatné pojistce můžete prodělat desetitisíce až miliony. Raději vše proberte s odborníkem.

Co byste měli vědět o pojištění osob

úterý, 26 březen 2013 16:13 | Pojištění | Pavel Aron
Pojištění není jen o ceně a o tom mít doma kus papíru se jménem pojistka!Raději vše proberte s odborníkem. Na ceně pojištění obvykle ušetříte maximálně několik set korun. Na špatné pojistce můžete prodělat desetitisíce až miliony.Přijďte se bezplatně poradit.
GEPARD FINANCE, největší makléřská společnost na trhu hypoték, představuje novou on-line aplikaci pro srovnání hypotečních produktů. Na unikátní kalkulátor navazují bezplatné služby více jak stovky franšíz, které se nachází po celé České republice. Ty v roce 2012 sjednaly hypotéky za více jak 7 mld. Kč, a GEPARD FINANCE tak opět potvrdil své prvenství na poli hypotečních specialistů.

Poplatky za vedení úvěrového účtu

pátek, 22 březen 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Velkým hitem českého hypotečního trhu z konce minulého roku a počátku roku letošního jsou bankovní poplatky za vedení úvěrového účtu. Tato záležitost v sobě obsahuje minimálně dva aspekty, které jsou k zamyšlení. Prvním aspektem je revidování smluvního vztahu a jeho podmínek, který klient podpisem – projevem svobodné vůle přijal. Mnohdy se od některých klientů dovídáme, že nevěděli, předpokládali, nečetli – nejen pro tyto, ale všechny hypoteční klienty je důležité vědět …

Boj o bankovní poplatky začíná

čtvrtek, 21 březen 2013 15:39 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Výrok německého nejvyššího soudu z roku 2011 pořádně „zavařil“ českým bankám: desetitisíce Čechů se nyní hromadně domáhají navrácení poplatků za vedení úvěrů. Zvoní bankovním poplatkům hrana? Německý nejvyšší soud označil poplatek za ”vedení úvěrového účtu” za protiprávní. Jde o poplatek, který banka využívá pro své jednodušší zúčtování a klient ho vlastně k ničemu nepotřebuje. Právník Petr Němec se rozhodl po své bance v České republice žádat navrácení tohoto poplatku a…

O refinancování bude zájem i letos

čtvrtek, 21 březen 2013 15:24 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Refinancování se stalo během posledních let poměrně významnou hypoteční „disciplínou“. Každá banka přemýšlí, jak klienta udržet ve svém portfoliu, zároveň však také vyvíjí aktivity k nalákání klientů z konkurenčních bank.

Anketa: Jak vnímají bankovní poplatky klienti?

čtvrtek, 21 březen 2013 12:05 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Boj o bankovní poplatky je v plném proudu. Klienti bankovních domů se dožadují navrácení peněz, které zaplatili za vedení úvěrových účtů. Zeptali jsme se makléřů GEPARD FINANCE...

Stavební spoření od roku 2014 jinak?

čtvrtek, 21 březen 2013 00:00 | Stavební spoření | GEPARD FINANCE
Novela zákona o stavebním spoření získala v prvním čtení podporu sněmovny. Obsahuje několik novinek, z nichž nejzásadnější z pohledu klienta je dlouho diskutovaná účelovost státní podpory.

Hypotéka versus nájem

středa, 20 březen 2013 17:41 | Hypotéky | Pavel Aron
Hypotéka je úvěr a závazek na poměrně dlouhou dobu, ale to nájem také. Je tedy výhodnější hypotéka nebo nájem?

Zásadní rady k odpočtu úroků hypotéky z daní

úterý, 19 březen 2013 11:12 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Cena vlastního bydlení pořízeného na úvěr bývá porovnávána s cenou podnájmu. Do srovnání však někdy není zahrnuta možnost odečtu úroků z daní. Ta přitom běžně snižuje měsíční náklady na vlastní bydlení o 1 000 Kč, vyplývá z odhadů odborníků. Přinášíme vám několik rad, jak odpočet úroků z hypotéky správně využít.

OPEN MEETING 19.3.2013 v 11 hod.

středa, 13 březen 2013 23:47 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Jste hypoteční či realitní kancelář? Nebo chcete v oboru hypoték začít podnikat? Je tu další série společných setkání pro zájemce, kteří se chtějí o spolupráci s námi dozvědět více. Účast je nezávazná. Z kapacitních důvodů prosíme o potvrzení účasti. Představíme Vám roky prověřený franšízový koncept, který vydělal desítkám našich Partnerů a zajistil zlatý důl pro hypoteční podnikání do budoucna - databázi kontaktů (klientů).

Situace na hypotečním trhu v roce 2013

úterý, 12 březen 2013 16:15 | Hypotéky | Pavel Aron
Jak si asi většina zájemců o hypotéky všimla, úrokové sazby jsou na rekordně nízkých hodnotách a vše nasvědčuje tomu, že se na této úrovni ještě po nějakou dobu udrží. Jak dlouho se minimální úrokové sazby udrží, je otázka. Nicméně stagnující ekonomika, snaha snižovat zadlužení veřejného sektoru snižuje poptávku po úvěrech a Česká národní banka se prakticky nulovou referenční sazbou snaží stimulovat ekonomiku, nemá zatím důvod jí zvyšovat. Díky stagnaci ještě…
Strana 25 z 29