Často kladené otázky - FAQ

Jsme připraveni zodpovědět všechny Vaše dotazy týkající se financování nemovitosti, hypotečních úvěrů a pojištění. Níže uvádíme nejčastější témata, kdy se na nás obrátit...

  

Kdy je výhodné žádat o hypotéku od nás?

Prakticky vždy, protože nezávislým porovnáním nabídek soutěžících bank a spořitelen na trhu získáte aktuální přehled a můžeme pak společně vybrat to nejlepší řešení. Díky naší velikosti pak můžete navíc získat zajímavé úrokové sazby a dodatečná poplatková zvýhodnění. Působíme opravdu ve všech okresech naší republiky, nikoli pouze ve vybraných městech. Můžete se přesvědčit.

Budu stavět a chci hypotéku

Nové bydlení nebo rekonstrukce vašeho současného bydlení je vždy významným životním a finančním krokem. Každý chce samozřejmě najít ty nejlepší možnosti, jak svůj záměr financovat. Do jaké míry použít vlastní peníze, které by mohly vydělávat jinde? Jaký druh úvěru zvolit? Které finanční produkty lze výhodně kombinovat?

Kupuji byt/dům a chci hypotéku

Jak financovat koupi bytu nebo domu, jaké úvěrové produkty jsou nejvýhodnější? Dá se vzít hypotéka na developerský projekt? Vyřeší jedna hypotéka samotnou koupi, ale také případné stavební úpravy a nákup vybavení? To jsou časté otázky, se kterými se setkávají naši hypoteční specialisté. Odpovědi však nejsou pro každého stejné, záleží na vaší konkrétní situaci. Nechte si navrhnout individuální řešení přímo pro vás.

Chci hypotéku bez papírování - hypoteční specialisté

Potřebujete vyřídit hypotéku bez velké administrativní a časové zátěže? Bez dokladu o výši příjmů? Jste toho názoru, že je mnohem přínosnější věnovat svůj čas vlastní profesi a služby, které potřebujete a vyžadujete v maximální kvalitě, by se měly svěřit odborníkům a profesionálům? Také si to myslíme.

Mám hypotéku, ale chci nižší úrok

Patříte k lidem, kteří svou potřebu nového či lepšího bydlení již vyřešili hypotečním úvěrem? Zavázali jste se na mnoho let dopředu svou hypotéku splácet, dlouho splácíte a ještě dlouho budete? Ověřte si, zda podmínky úvěru jsou pro vás stále optimální tak, jako byly při uzavření hypoteční smlouvy. Neplaťte zbytečně více.

Nemohu se rozhodnout, zda hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření

Nabídek na trhu je mnoho a já se nemohu rozhodnout, zda je pro mě výhodnější hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření. Obecná rada v tomto případě neexistuje. Vždy je nutné pracovat s konkrétním zadáním, konkrétními prioritami daného klienta a najít optimální řešení. Máme neustále aktuální přehled o novinkách na trhu, pracujeme s hypotečními bankami i stavebními spořitelnami každodenně a tak spolu řešení jistě najdeme.

Chci hypotéku pro vyřešení problémů s dědictvím

Umíme vyřešit nepříjemné situace spojené s dědictvím, ale současně jsme schopni zajistit prevenci - ošetřit vztahy týkající se nemovitostí a hypotéky pro případné problémy v budoucnu třeba pomocí vhodné pojistky.

Chci hypotéku na dům, který budu pronajímat

Hypotéku nelze použít pro každou podnikatelskou příležitost. Víme, kdy máte šanci se svým záměrem uspět a kdy je lépe použít klasický podnikatelský úvěr. Upozorníme na rizika, najdeme nejkratší cestu pro rychlé vyřízení úvěru.

Budu rekonstruovat dům a chci hypotéku

Co všechno lze zahrnout do hypotéky? Na co vše mi banka při rekonstrukci půjčí? Můžu si k domu přistavět třeba garáž? A co kuchyňská linka nebo spotřebiče? Známe metodiky všech bank na trhu a tak víme, kde je možné uspět a kde ne. Poradíme se sestavením rozpočtu, aby celý proces vyřízení úvěru proběhl hladce.

Rozvádím se a potřebuju hypotékou vyplatit manžela

Někdy je lépe záležitosti vyřešit co nejrychleji. Seznam podkladů pro rychlé vypořádání společného jmění manželů je proto zásadní. Najdeme rychlou cestu pro vyřešení finanční otázky tohoto problému.

Privatizuji obecní byt a potřebuju hypotéku

Privatizace bytového fondu někdy přináší svá úskalí. Je proto dobré si nejprve udělat pořádek a jasno ve smluvních záležitostech. Zvážíme, zda bude vhodnější úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka. A zda je vůbec řešení pomocí hypotéky možné.

Záměr hypotéky teprve zvažuji a potřebuji udělat pořádek v osobních financích

Nelze než doporučit tento způsob. Kolikrát pomůže částečně rozespořené stavební spoření nebo finanční rezerva, protože bylo bydlení plánováno dlouhodobě. Řešit financování bydlení bez koruny vlastních zdrojů je vždy ten nejdražší způsob. Proto plánujte, nechejte si od nás sestavit finanční plán!

Chci hypotéku, ale nemám jistotu ve své platební morálce v minulosti

Může to být malý nebo taky hodně velký problém, který může celý záměr minimálně o nějaký čas posunout. Náš specialista ví, jak se banky k těmto problémům staví a proto je třeba být i v této záležitosti otevřený a pravdomluvný. Ušetříme sobě i našemu specialistovi spoustu času a energie, pojmenujeme-li si problém už do počátku.

 

Prosím, kontaktujte nás, individuálně se budeme Vašemu obchodnímu případu věnovat.

 

 


 

zpět na GEPARD Brno Panska

Doporučte tento článek svým přátelům