Jakou vybrat hypotéku (Pavel Šmíd, Ústí nad Labem)

 
Všichni by čekali, že budu jako hypoteční makléř klientům nabízet hypotéku s tou nejnižší úrokovou sazbou. Přitom někdy i vyšší úroková sazba může být lepší. Je totiž třeba si uvědomit, že takovou nabídku banky vždy doprovází něco, co nízkou sazbu vyrovnává - dražší pojistky či doplňkové poplatky.

 

 

Jak vybírat hypotéku?

Lidé mají sklon vzít nynější měsíční splátku třeba pět tisíc, vynásobit ji dvanácti měsíci a třiceti lety a dojít k nějaké sumě. Za pět let ovšem může být sazba úplně jiná, a za dvacet či třicet let, na které si lidé hypotéku berou, se může stát mnohé. Zjistí, že se jim v nemovitosti špatně bydlí, místo jednoho plánovaného dítěte jich mají pět, rozvedou se, znova se ožení. Na všechny situace je třeba mít řešení. To se nedočtete v žádných obchodních podmínkách. Je potřeba zkušenost, jak to která banka v minulosti řešila.

Nejsem psycholog, ale chci klientům vysvětlit, do čeho vstupují, jak se budou v bance řešit potíže, pokud nastanou. Vyplatí se pořídit dvoupokojový byt nebo rovnou čtyřpokojový pro případné děti? Bude tohle nemovitost na celý život? Odpovědi lidé musejí najít sami. Ale já je vedu. A jestli to bude tato banka, tato sazba, tento typ úvěru, to jsou technické věci, které se nastaví až později.

Pavel Šmíd
majitel franšízy | hypoteční makléř

Alešova 295/4
400 01 Ústí nad Labem
+420 602 361 990
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podívejte se na mé stránky:

www.gpf.cz/pavel-smid

  

 

 

<< Všechny video návody

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

[video] GEPARD FINANCE slaví 15 let

GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video...

[video] Refinancování hypotéky - 5 rad, jak ušetřit

Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Nejlepší hypoteční makléř (Radka Fyrbachová, České Budějovice)

Jak si vybrat nejlepšího hypotečního makléře, který vám zařídí ideální hypotéku? Postupujte podle pěti rad. Hypotéka je dlouholetým závazkem. Pokud si ji vyberete nesprávně, během let jejího splácení přijdete až o stovky tisíc korun. Se správným výběrem...