4 důvody pro pojištění vašeho úvěru

Představte si, že splácíte úvěr, díky němuž jste si pořídili perfektní domov nebo jeho vybavení. Vše je, jak má být, ale najednou se stane něco neočekávaného a vy nejste schopni určitou dobu úvěr splácet po domluvených splátkách. Pokud jste neuzavřeli pojištění úvěru, jste právem vyděšení. Pokud u vás zvítězila prozřetelnost a pojištění máte, můžete být i v nepříjemných situacích v klidu. A co tolik zásadního se může stát?

4 důvody pro pojištění vašeho úvěru

Můžete být v dlouhodobé pracovní neschopnosti

Vážná nemoc, která si vyžaduje tolik péče, že nejste schopni plnit svou práci a vydělávat tím peníze. Úraz při sportu, který vás omezuje stejně tak. Některé úrazy se jistě dají překonat, zlomená noha v kanceláři není v zásadě omezující, ale chirurg se zlomenou rukou je po dobu rekonvalescence prakticky nepoužitelný.

Finance, kterými vás zajistí váš zaměstnavatel a následně OSSZ, ani zdaleka nečiní 100 % vašich obvyklých příjmů. Proto může být problematické splácet v období pracovní neschopnosti úvěr. Pokud jste ale svůj úvěr pojistili, nemusíte mít obavy. Po dobu vašeho zotavování se o splácení postará pojišťovna, kterou jste tím pověřili a pravidelně jí platíte pro případ, že se něco takového stane.

Může vás potkat trvalá invalidita

Nechceme malovat čerta na zeď a nikomu nic zlého nepřejeme. Jen uvažujeme prakticky. V důsledku vážného úrazu můžete být invalidní a následky vaší nehody mohou být trvalého rázu. Samozřejmě, ne ze všech povolání jste tímto ihned vyloučeni. Ale pokud zůstanete trvale sedět na invalidním vozíku, široké spektrum možných pracovních míst se najednou rapidně zúží. Nehledě na to, že trvalá invalidita může znamenat i doživotní pobyt na lůžku. Co se v tom případě stane se splátkami vašeho úvěru? Splácení za vás převezme pojišťovna, u které jste úvěr pojistili. Pokud jste tak učinili.

Můžete přijít o práci

Jistě se shodneme na tom, že nezaměstnanost je strašákem dnešní doby. Kdo nemá práci, přichází často o svůj dosavadní životní standard. A čím déle bez práce je, tím skeptičtěji se na něj potenciální zaměstnavatelé dívají. I kdybyste nakrásně za několik měsíců našli novou a mnohem lepší práci, než byla vaše dosavadní, kdo za vás bude splácet úvěr během doby, kdy budete zaměstnání hledat? Unese to váš rozpočet? Protože pokud ne a úvěr jste nepojistili, dostanete se do finančních i životních potíží, ani nebudete vědět jak. V opačném případě se můžete bez obav soustředit na hledání nové práce a splátky úvěru pustit z hlavy – vše zajistí pojišťovna.

Neštěstí nechodí po horách…

Ač je téma úmrtí nepříjemné, může nás kdykoli potkat a měli bychom s ním při troše zodpovědnosti kalkulovat. Jednoho dne se plátce úvěru nemusí vrátit domů a splátky padnou na manželku, manžela nebo jiné rodinné příslušníky. Co když ani oni na ně ale nemají bez vašich příjmů dostatek financí? Pojistěte svůj úvěr pro případ úmrtí a nenechte po fatální nehodě své blízké v potížích. Pojišťovna to vyřeší za ně.

Důvody, proč si pojistit vlastní úvěr, jsou „jen“ čtyři, ale zato jsou pádné a nelze proti nim rozumně argumentovat, alespoň to nedokážou ti zodpovědnější z nás. O všem, co se pojištění úvěru týká, se vždy můžete poradit s odborníky z Gepard Finance, kteří pro vás najdou optimální řešení a zabezpečení splácení vašeho úvěru. Nebo potřebujete ještě nějaký důvod?

Kontaktujte nás

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...