• Pomáháme

  Společnost GEPARD FINANCE chce být nápomocná prospěšné věci, nechce pouze vydělávat ve svůj prospěch, ale aktivně se podílet a přispívat na důležitých a potřebných aktivitách v naší zemi.

Podporujeme neziskovou organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.
 

certifikát Dejme dětem šanci o.p.s.

  

V roce 2015 jsme podpořili Nadaci KŘIŽOVATKA
 


V Praze 20. února 2015

Vážený pane Kruntoráde,

ráda bych Vám i společnosti Gepard Finance poděkoval za monitory dechu Babysense, které jste prostřednictvím Nadace Křižovatka věnovali Pediatrické klinice 1. LF UK Thomayerovy nemocnice - lůžková oddělení.

Monitory dechu nám velmi pomáhají při zajištění péče o malé pacienty.

S Nadací Křižovatka úzce spolupracujeme již několik let.

S pozdravem

MUDr. Vítězslav Dedek, CSc.
podpisPrimář oddělení
Pediatrická klinika 1. LF UK TN
Vídeňská 800, Praha 4

  

V roce 2013 jsme podpořili Dětský fond OSN - UNICEF
 

UNICEF logo 
V Praze 28. dubna 2014

Vážený pane předsedo,

ráda bych Vám poděkovala za Vaši významnou podporu projektů Dětského fondu OSN - UNICEF v minulém roce.

Vzhledem k tomu, že jsme Vám nemohli poděkovat osobně na setkání našich nejvýznamnějších partnerů, které se konalo 25. dubna 2014 v hotelu Hilton Old Town Prague, dovoluji si Vám poslat děkovný certifikát, který jsme pro Vás připravili.

Vaší podpory si velice vážíme, protože jedině díky ní můžeme okamžitě zasahovat v situacích přírodních nebo válečných katastrof a rozvíjet dlouhodobé projekty pomocí dětem ve 157 nejchudších zemích a oblastech světa, kde UNICEF pracuje.

V loňském roce jsme s Vaším přispěním mohli podpořit programy pomoci dětem částkou 59 052 702 Kč, což nám mj. umožnilo:

 • poskytnout terapeutickou výživu a zdravotní péči pro 1,9 milionu těžce podvyživených dětí,
   
 • zajistit pitnou vodu pro 19,8 milionu lidí,
   
 • dostat do školních lavic 2,7 milionu dětí,
   
 • poskytnout psychologickou pomoc pro celkem 935 tisíc zneužívaných a traumatizovaných dětí.
   

Právě teď UNICEF pomáhá v několika zemích západní Afriky zasažených epidemií viru ebola. Ve Středoafrické republice, kde probíhá jedna z největších současných humanitárních krizí na světě, působí na třech stálých základnách a v několika mobilních týmech celkem 172 našich pracovníků, kteří zajišťují distribuci léků, tablet na čištění vody, terapeutické výživy, moskytiér a rodinných souprav na vodu.

Ještě jednou Vám děkuji a věřím, že s Vaší podporou projektů na pomoc těm nejpotřebnějším dětem budeme moci počítat i v letošním roce.

Se srdečným pozdravem,

Ing. Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF

 

certifikát UNICEF

  

V roce 2013 jsme poskytli finanční dar organizaci Lékaři bez hranic
 

logo Lékaři bez hranicPraha 28. ledna 2014

Vážený pane Dvořáčku,

tímto dopisem, který Vám zasílám společně s potvrzením o souhrnné výši daru, bych Vám chtěl poděkovat za Vaši důvěru a seznámit Vás s tím, čeho jsme s Vaší podporou dosáhli v roce 2013. Uprostřed vážných krizí jsme poskytli nezbytnou zdravotnickou pomoc tisícům pacientů od těch nejmladších až po ty nejstarší. Získané finanční prostředky jsme využili:

 • na podporu projektů v Somálsku, Čadu, Demokratické republice Kongo, Jižním Súdánu, Myanmaru a Mosambiku;
    
 • na pomoc obětem tajfunu Haiyan na Filipínách;
   
 • na pomoc syrským uprchlíkům a obětem kruté občanské války v Sýrii.
    

Přímou pomoc na misích poskytovalo také 31 českých a slovenských lékařů, zdravotních sester, logistiků, finančních kontrolorů a dalších, kteří opouštějí svá občanská zaměstnání a vydávají se do krizových oblastí jako dobrovolníci Lékařů bez hranic.

Schopnost okamžité pomoci v případě krize činí z Lékařů bez hranic jednu z nejrespektovanějších a nejefektivnějších zdravotnických a humanitárních organizací na světě. Záchrana životů je naší prací, kterou ale můžeme vykonávat pouze s přispěním našich dárců.

Ještě jednou Vám proto srdečně děkuji a doufám, že naši nekončící práci budete moci podpořit i v letošním roce.

S úctou

Pavel Gruber
ředitel organizace Lékaři bez hranic

  

V roce 2012 jsme opět podpořili Dětský fond OSN - UNICEF
 

UNICEF logo 
Vážený pane předsedo,

ráda bych Vám poděkovala za Vaši významnou podporu projektů Dětského fondu OSN - UNICEF v minulém roce.

Vaší podpory si velice vážíme, protože jedině díky ní můžeme okamžitě zasahovat v situacích přírodních nebo válečných katastrof a rozvíjet dlouhodobé projekty pomocí dětem ve 157 nejchudších zemích a oblastech světa, kde UNICEF pracuje.

V loňském roce jsme s Vaším přispěním mohli mj. podpořit částkou 1 326 939 Kč humanitární krizi v Sahelu, 314 910 Kč bylo použito na program boje proti malárii a částku 3 962 573 Kč jsme věnovali na projekty vzdělání a ochranu dětí v Bhútánu.

Ještě jednou Vám děkuji a věřím, že s Vaší podporou projektů na pomoc těm nejpotřebnějším dětem budeme moci počítat i v letošním roce.

Se srdečným pozdravem,

Ing. Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF

 

certifikát UNICEF

  

 

Spolupráce s neziskovou organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.
 

logo DEJME DĚTEM ŠANCI

Naše společnost spolupracuje s neziskovou organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. od samého začátku. Každý rok nás těší, jak naše pravidelná finanční podpora pomáhá v realizaci tolika úžasných projektů. A rok 2012 byl opravdu povedený a úspěšných projektů bylo hned několik, jak se můžete přesvědčit ve výroční zprávě sdružení za rok 2012.

Věříme, že neziskové organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. se bude dařit i v dalších letech, a že společnými silami se nám podaří opětovně vykouzlit úsměv na co nejvíce dětských tvářích.

Na závěr si dovolíme krátkou citaci z výroční zprávy, která dokládá, že naše spolupráce s neziskovou organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. je pro nás srdeční záležitostí a bude pokračovat i v roce 2013:

„Velice nás těší, že jsme v roce 2012 navázali na spolupráci se společností GEPARD FINANCE a.s., která započala již krátce po vzniku naší organizace. Troufám si dokonce říci, že naše spolupráce přerostla v přátelství. Letos, stejně jako loni, jsme byli pozváni na celostátní setkání „Gepardů”, které se konalo v hotelu Jezerka na Seči. Gepardi nám opět přispěli na činnost naší organizace a protože slavili 10. výročí založení společnosti, objevila se desítka na symbolickém šeku rovnou třikrát.

Michaela Chovancová, předsedkyně správní rady Dejme dětem šanci, o.p.s.“

 


 

Spolupráce se ZOO Praha pokračuje i v roce 2013

Také letos pokračujeme v naší dlouholeté spolupráci se ZOO Praha a opětovně stáváme adoptivními rodiči gepardice Wazimy. 

 


 

Spolupráce s neziskovou organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

logo DEJME DĚTEM ŠANCI

Společnost GEPARD FINANCE a.s. darovala 100.000,- Kč na podporu neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

Spolupráci s neziskovou organizací jsme zahájili na jaře roku 2011 společnou výtvarnou soutěží pro děti z dětských domovů, ze které vznikl krásný kalendář GEPARD FINANCE pro rok 2012.

Kalendář, který je plný obrázků dětí z výtvarné soutěže, pokřtila herečka Lucie Benešová, patronka DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s., na celorepublikové konferenci GEPARD FINANCE. Kalendáři popřála: "Ať přinese hodně šancí dětem, které vyrůstají v dětských domovech, kterým Dejme dětem šanci pomáhá!"

V průběhu dne si mohli návštěvníci konference zakoupit obrázky dětí a to jak ty, prezentované v kalendáři, tak všechny ostatní, které byly do soutěže zaslány. Výtěžek z prodeje obrázků je věnován na splnění přání dětí z dětských domovů, které se soutěže zúčastnily.

Kalendář GEPARD 2012 si můžete prohlédnout ZDE: Kalendar-GEPARD-2012.pdf

 


 

V roce 2011 jsme opět podpořili Dětský fond UNICEF

UNICEF logo

V Praze dne 31. ledna 2012

Vážený pane předsedo,

ráda bych Vám poděkovala za významnou podporu činnosti UNICEF v roce 2011 - velmi si jí vážíme!

V systému OSN je UNICEF jedinou organizací, jejíž činnost je financována výhradně z dobrovolných příspěvků. Více než 96% prostředků, které svojí činností v ČR a dalších vyspělých zemích získáme, slouží k financování přímé pomoci dětem v nejchudších zemích.

Naše práce má konkrétní výsledky, např. očkovací kampaně UNICEF zachrání každý rok životy 3 milionům dětí, dětská obrna byla již téměř vymýcena, za uplynulých 5 let se nám podařilo dostat do školních lavic 30 milionů dětí. V suchem sužovaném Somálsku jsme v loňském roce mj. poskytli terapeutickou výživu 224 000 podvyživeným dětem, proočkovali jsme 1,4 milionu dětí proti záškrtu a pomohli jsme zajistit pitnou vodu pro 1,8 milionu dětí a jejich rodin.

Děkuji Vám ještě jednou za podporu, která nám umožňuje pomáhat těm nejpotřebnějším dětem.

Se srdečným pozdravem,

Pavla Gomba
výkonná ředitelka

 

UNICEF certifikát 2011

 


 

V roce 2011 jsme poskytli finanční dar organizaci Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic - děkovný list

 


 

V roce 2009 jsme poskytli finanční dar Dětskému fondu UNICEF
 

 

UNICEF logo 
Vážení,

rádi bychom Vám upřímně poděkovali za Váš dar na projekty Dětského fondu OSN-UNICEF, zaměřené na humanitární pomoc dětem. Vaší pomoci si velmi vážíme.

UNICEF zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu, vzdělávání a ochranu znevýhodněným dětem téměř ve 160-ti zemích světa. Díky našim dárcům a příznivcům můžeme ročně zachránit 3 miliony dětských životů a nadále dávat těmto dětem šanci na lepší budoucnost.

UNICEF jako jediná organizace OSN, která není na rozpočet OSN napojena, může tyto programy pomoci uskutečňovat pouze díky dobrovolným příspěvkům vlád, firem a jednotlivců - laskavých lidí, jako jste Vy.

Ještě jednou Vám děkujeme za Vaši podporu, která nám umožňuje pomáhat těm nejpotřebnějším.Ing. Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF

Se srdečným pozdravem

 

 

 

 

 

 

 

unicef certifikát

 


 

Spolupráce se ZOO Praha
 

GEPARD FINANCE a.s. je adoptivním rodičem gepardice Wazimy z pražské ZOO, kterou finančně podporuje již několik let.

zoo

 

„Naše" gepardice Wazima měla v roce 2009 opět mladé!

V pondělí 26. října 2009 se narodilo celkem 6 mláďat geparda štíhlého. Matkou je zkušená samice Wazima, narozená v holandské zoo Wassenaar (2003), otcem samec Eddie, narozený u soukromého chovatele (2004). Tento pár odchoval v předešlých letech v pražské zoo již devět mláďat. Poslední tři z nich, samičky odchované v loňském roce, mohou dosud návštěvníci vidět v expozici u Pavilonu velkých kočkovitých šelem v pražské ZOO. V příštím roce by se tyto tři mladé samice měly odstěhovat do jiných evropských zoo a ve výběhu by se měla představit právě Wazima se svými novými potomky. Matka i mláďata jsou nyní umístěny v chovném zázemí mimo návštěvnický sektor zoo. Je zde zvýšený bezpečnostní režim, i jejich vlastní chovatelka k nim má pouze omezený přístup a průběh odchovu monitoruje prostřednictvím obrazového přenosu. V pražské zoologické zahradě se narodilo od roku 1972 již 53 gepardích mláďat.

 


 

Poskytnutí finančního daru Slezské diakonii

GEPARD FINANCE a.s. obdržela v roce 2009 poděkování za poskytnutí finančního daru ve výši 100 000 Kč na zřízení a provoz Kavárny Empatie - nácvikového pracoviště pro osoby se zdravotním postižením. Cílem sociálního projektu ve Frýdku - Místku je zvýšit šance pro osoby především s mentálním postižením. Zapojit je do společnosti zdravých lidí a pokud možno je co nejvíce osamostatnit.

Odkaz na pořad "Slezská diakonie otevřela kavárnu" v TV Polar: http://www.tvportaly.cz/frydek-mistek/slezska-diakonie-otevrela-kavarnu

poskytnutí finančního daru


 

Radostná zpráva roku 2007 – pět gepardích mláďat v pražské ZOO

Gepardí samice Wazima, chovaná v pražské ZOO, porodila 24.4. 2007 pět mláďat. Naše společnost v roce 2006 přispěla pražské ZOO sponzorským darem na nákup Wazimy.

Malí gepardi se narodili 24. dubna. Matka je Wazima, narozena v holandském Wassenaar v roce 2003, otec Eddie, narozen v r. 2004 v JAR. Mají narozeniny téměř ve stejný den - 22. resp. 23. června – možná i proto v sobě našli zalíbení!

Tato mláďata jsou prvními geparďaty v Praze po desetileté pauze, u nichž probíhá odchov bez problémů. Wazima je velmi pečlivá matka, a to přesto, že je prvnička. Chovatelé mláďata v pravidelných intervalech váží a díky těmto kontrolám víme, že jsou to 3 samci a 2 samice. Nacházejí se v chovatelském zázemí, zatím nejsou k vidění pro veřejnost.

 

 


 

V roce 2006 jsme podpořili sponzorským darem Sdružení na pomoc dětem s handicapy – KC Motýlek
 

Poslání Komunitního centra Motýlek:

 • Napomáháme k vyrovnávání příležitostí dětí se zdravotním a sociokulturním handicapem
 • Rozvíjíme jejich schopnosti, samostatnost a sebevědomí
 • Usilujeme o to, aby znevýhodněné děti žily běžným způsobem života
 • Přispíváme k jejich úspěšnému začlenění do místního společenství.
   

Sociální služby poskytované v Komunitním centru Motýlek

 • Centrum denních služeb
 • Odlehčovací služby
 • Nízkoprahový klub Pacific
  + Projekt Podpora rodin s malými dětmi
logo KC Motýlek

Kontakt a informace o KC Motýlek najdete na adrese: www.motylek.org

 


 

V roce 2005 jsme přispěli sponzorským darem Dětskému a kojeneckému domovu V Teplicích

 


 

V roce 2005 společnost GEPARD FINANCE přispěla sponzorským darem na nákup samice geparda pražské ZOO

Gepard patří bohužel, díky tomu, že je kriticky ohroženo jeho vyhubení, mezi zvířata zařazená do Evropského záchranného programu - EEP. Důvodem je i fakt, že jeho rozmnožování je velmi obtížné. Existuje pouze 10 - 20 chovatelských center, kde se podařilo gepardy odchovat. V ČR je to ZOO Praha a ZOO Dvůr Králové.

Naše společnost si do svého názvu „vypůjčila“ jméno tohoto savce snad i proto, že se úspěšně snaží být nejrychlejší a nejdynamičtější ve svém oboru. Svými dosavadními výsledky potvrzujeme, že všechny přívlastky spojené s gepardem právem náleží i nám.

Protože jsme přesvědčení, že je nutné spolupodílet se a přispívat na dobré a prospěšné věci, GEPARD FINANCE v rámci sponzorského daru přispěla ZOO Praha na nákup samice geparda. Naše sponzorské aktivity směřují k prospěšným věcem a snažíme se aktivně podílet a přispívat na důležitých a správných aktivitách v naší společnosti.

Gepardice do pražské ZOO byla zakoupena z Holandska a jmenuje se Wazima, což ve svahilstině znamená - celý, dospělý a zdravý.

 


 

V roce 2004 jsme přispěli sponzorským darem Kojeneckému ústavu v Kolíně

Hlavním posláním Kojeneckého ústavu Kolín je péče o děti od narození do jednoho roku, v některých případech až do tří let věku. Snahou je co nejrychleji řešit umístění těchto dětí do vlastních nebo náhradních rodin.

Ročně projde ústavem, který má kapacitu 40 lůžek, 60 – 80 dětí. Snahou je pobyt dětí v zařízení zkrátit na nezbytně nutnou dobu a tak 55% dětí odchází do šesti měsíců a 25% do jednoho roku. Prioritní snahou je zajištění návratu dítěte do vlastního rodinného prostředí, úspěšnost je asi 24%. Pokud tak není možné, budoucnost dětí je řešena náhradní rodinnou výchovou, osvojením nebo pěstounskou péčí.