Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

5 důvodů, proč byste měli mít životní pojištění právě vy

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“ – tak přesně těmito známými pořekadly je vhodné začít dnešní článek týkající se známého pojišťovacího produktu – životního pojištění. Obecně můžeme říct, že vztah Čechů k tuzemským pojišťovnám a jejich pojišťovacím produktům je spíše chladnějšího rázu. Mnoho z nás daný produkt zavrhne dříve, než se s ním stihne vůbec doopravdy seznámit. A to je škoda! Sjednání životního pojištění totiž může představovat pro vás i vaše nejbližší pomyslný záchranný kruh ve velkém a nebezpečném moři s názvem „svět“. Na následujících řádcích vám přinášíme 5 důvodů, proč byste měli o sjednání tohoto pojistného produktu uvažovat právě vy!

Proč byste měli mít životní pojištění?

Důvod č. 1 – množství variant a specifik

V zásadě rozlišujeme dvě základní skupiny životního pojištění. Jedna z nich představuje pojištění se spořicí složkou, druhá skupina pak zahrnuje pouze takové typy životního pojištění, které spořicí složkou nedisponují a řeší pouze aktuální rizika a situaci klienta. Pokud bychom se podívali podrobněji na jednotlivé druhy, pak mezi nejznámější patří rizikové životní pojištění, pokrývající rizika spojená s nemocí, trvalými následky, úrazem a smrtí. Dalším druhem je kapitálové životní pojištění, jehož součástí je právě výše zmíněná spořicí složka s poměrně malým, přesto však jistým zhodnocením. Předposlední v našem výčtu, je životní pojištění investičního charakteru, se kterým můžete dosáhnout vyšších avšak nejistých částek. Posledním typem je flexibilní životní pojištění, které je ve své podstatě kombinací výše zmíněných typů. Pokud nevíte, které životní pojištění zvolit, přečtěte si náš předchozí článek, ve kterém jsou jednotlivé typy detailně popsané.

Důvod č. 2 – nenecháte své nejbližší „na holičkách“

Stojí na vás a vašich příjmech život celé rodiny? Pokud byste přišli o práci nebo vás zastihla nepříznivá rána osudu, znamenalo by to pro vaši rodinu citelný zásah a rapidní snížení životní úrovně? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je na místě o životním pojištění vážně uvažovat. Ačkoli další pojistná smlouva znamená další neodmyslitelný výdaj, pokrytí všech možných rizik se v tomto případě nevyplatí podceňovat. Pokud si navíc zvolíte správný druh životního pojištění, můžete na jeho uzavření také zajímavě profitovat.

Důvod č. 3 – zaměstnavatel vám může na životní pojištění pravidelně přispívat

Proč byste si měli platit životní pojištění sami, když vám na něj může nemalou částkou přispět váš zaměstnavatel? To ovšem v případě, že se prokážete platnou smlouvou uzavřenou v souladu se zákonnými podmínkami. Tyto podmínky zahrnují zejména skutečnost, že daný pojistný produkt neumožňuje předčasné výběry, které byly až do roku 2014 v zásadě možné realizovat bez nějakého většího postihu již po pěti letech od uzavření smlouvy. Rok 2015 ovšem přinesl v této oblasti zásadní změnu, kterou jsou značně znevýhodněné podmínky při předčasném výběru prostředků. U smluv, u kterých se uplatňuje daňový odpočet, nebude možno prostředky prakticky vybrat. Pokud by pojištěnec smlouvu vypověděl, pak bude muset dodanit daňové odpočty za 10 let zpětně, což je pro něj krajně nevýhodné.

Důvod č. 4 – uplatněte daňový odpočet

Jak již bylo zmíněno výše, životní pojištění vás opravňuje k zajímavým daňovým odpočtům. To v případě, že máte uzavřenou jeho „investiční variantu“. I zde ovšem platí určité změny. Platby na životní pojištění si od roku 2015 můžete ze základu daně z příjmů odečítat v případě, že pojistné plnění bude podle smlouvy vyplaceno nejdřív ve vašich šedesáti letech. Dříve mohl daňový odpočet uplatnit také člověk, který prováděl průběžné výběry. To už ovšem od nového roku nebude možné. 

Důvod č. 5 – na životním pojištění můžete také zajímavě vydělat

Pokud při uzavírání životního pojištění zvolíte variantu s investiční složkou, pak vám může tento pojistný produkt přinést více, než na první pohled slibuje. U kapitálového životního pojištění se můžete dočkat malého, avšak poměrně jistého zhodnocení svých finančních prostředků. Pokud zvolíte životní pojištění investiční, pak můžete dle doporučení banky nebo na základě vlastního přesvědčení investovat vložené prostředky do některého z podílových fondů. Tato investice se může během let průběžně zhodnotit a přinést do vašeho rodinného rozpočtu poměrně zajímavé částky. Pokud však zvolíte špatný fond nebo nevhodnou strategii, pak nemusí být pojištění ani trochu výhodné.

V případě, že si nebudete vědět rady s konkrétním typem životního prostředí nebo vhodnou investiční strategií, kontaktujte odborníky na svém místě – Gepard Finance.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Ceny nemovitostí rostou. Nezapomeňte si upravit pojištění

Vlastníte nemovitost? Pak vás jistě současná situace na trhu s nemovitostmi velice těší. Ceny bytů i domů rostou, čímž se zvedá také hodnota vašeho majetku. Velkým problémem se však mohou stát starší pojistné smlouvy, respektive dříve stanovené a...

Ideální doba pro změnu povinného ručení?

Pojistné období u povinného ručení je zpravidla jeden rok. Na konci tohoto období (výročí smlouvy) se smlouva automaticky obnoví. Pokud je pojistné období vaší pojistky shodné s kalendářním rokem, výročí smlouvy připadá na poslední prosincový den. A...