Akční úvěry na bydlení bez zajištění nemovitou zástavou

Díky dlouhodobému trendu nízkých úrokových sazeb přecházejí stavební spořitelny s produktovou podporou od spoření k úvěrům. Nejen, že některé stavební spořitelny umožňují svým klientům úvěr ze stavebního spoření s nižší úrokovou sazbou, než s jakou úrokovou sazbou bylo sjednáno na Smlouvě stavebního spoření.

Akční úvěry na bydlení bez zajištění nemovitou zástavou

Akční nabídky na překlenovací úvěry

Všechny naše stavební spořitelny mají v průběhu roku i několik akčních nabídek pro tzv. překlenovací úvěry, které se projevují sníženou úrokovou sazbou

Stavební spořitelna české spořitelny

Do konce července nabízí SSČS překlenovací úvěry s nejnižší úrokovou sazbou od cílové částky 400 000,- Kč za sníženou úrokovou sazbu 4,66 % pro fixaci úrokové sazby 6 let. Klient, který využije uvedené nabídky na 400 000,- se splatností 10 let bude mít měsíční splátku 4 211,- Kč (RPSN 5,02 %), jediným poplatkem pro tento úvěr je úhrada za poskytnutí úvěru 1 % ze sjednané částky min. 1500,- max. 7500,- Kč.

Wüstenrot stavební spořitelna

Wustenrot má zvýhodněnou nabídku s jediným poplatkem pro klienta a to za vedení spořícího účtu 27,-Kč měsíčně. Klienty s již běžícím produktem v rámci finanční skupiny Wüstenrot zvýhodňuje i ve výši úrokové sazby 4,89 % pro 6 a 10-letou splatnost úvěru a sazbou 5,59 % pro delší splatnosti. Při částce 300 000,-Kč na dobu splatnosti 10 let by činila měsíční splátka úvěru 3 245,- Kč po celou dobu splácení (RPSN 5,56 %).

Většina stavebních spořitelen na přechodnou dobu zrušila poplatek za vyřízení překlenovacího úvěru (zpravidla 1% z cílové částky), některé zrušili i poplatek za vedení úvěrového účtu (300-360,- Kč ročně).

Snížení úrokových sazeb

S dalším snížením úrokových sazeb přichází Raiffeisen stavební spořitelna pro zajištěné úvěry nemovitou zástavou, kde došlo ke snížení pro tzv. Hyposplátku na 90 % hodnoty nemovitosti o 0,6 % tedy na 2,39 %, pro Hyposplátky do 80 % z hodnoty nemovitosti platí úroková sazba 2,08 %, pro nezajištěné úvěry v Raiffeisen snížili úrokovou sazbu v květnu na 5,79 %.

Modrá pyramida stavební spořitelna aktuálně nabízí úvěry bez zajištění nemovitou zástavou za standardní úrokové sazby, akční nabídku 4,99 % měli do konce května a lze předpokládat, že se opět zopakuje v podzimních měsících.

Zajímavou nabídku ale má Modrá pyramida v tzv. Hypoúvěrech – překlenovací úvěry se zajištěním nemovitou zástavou, tato nabídka začíná pro úvěry s cílovou částkou na 1,69 % a pro nižší částky úvěru na 1,79 %.

Proto asi není překvapivé, že v letošním roce při meziročním srovnání dochází k nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o více jak 10 %!

Chcete – li o nabídce stavebních spořitelen vědět více, využijete služeb našich specialistů, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější produkt ušitý na míru vašim potřebám a požadavkům.

foto Lenka SvobodováAutor článku:

Lenka Svobodová
produktový manager stavebního spoření
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Hypotéky podraží. ČNB zvyšuje sazby

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání jednomyslně odhlasovala růst základní úrokové sazby (2T repo sazba), od které se do jisté míry odvíjí úročení úvěrů, o 0,25 procentního bodu na 1 %.

Stavební spořitelny a stavební spoření v roce 2018

V posledních letech se stavební spořitelny díky nízkým úrokovým sazbám zaměřovaly více na poskytování úvěrů ze stavebního spoření. Vzniklo tak několik nových úvěrových produktů s anuitním splácením, tarifní varianty stavebního spoření se z rychlých a...