Aktuální srovnání hypoték

Sen o vlastním domě má jistě celá řada z nás. Málokdo si jej však může splnit prostřednictvím vlastních finančních prostředků. Právě z tohoto důvodu se spousta osob rozhoduje pro financování nového bydlení za pomocí hypotečního úvěru.

Aktuální srovnání hypoték

S bankami, které hypotéky nabízejí, jako by se v posledních letech roztrhl pytel. V této souvislosti je však nutno zmínit, že co banka, to jiné podmínky. Jak se v jednotlivých nabídkách zorientovat? Připravili jsme pro vás modelový příklad.

Srovnání hypoték – modelový příklad

Pro naše porovnání jsme vybrali 13 největších českých bankovních domů (mBank, Equa Bank, Wüstenrot, Komerční banku, Unicredit bank, LBBW, Sberbank, Hypoteční banku, Československou obchodní banku, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Českou spořitelnu a Oberbank) a nemovitost, jejíž celková hodnota činila 2 200 000 Kč. Počítali jsme s tím, že část kupní ceny domu jsme již během let naspořili, a proto si plánujeme půjčit pouze 1 000 000 Kč na dobu 10 let. Délku fixace jsme zvolili v rozmezí 3 let.

Jak dopadlo srovnání?

Co se týče nejnižší úrokové sazby, pomyslnou první příčku obsadily banky mBank a Equa Bank, které klienty překvapí poměrně mírným úrokem ve výši 2,49 %. Na druhém místě se umístily hned tři banky - Wüstenrot hypoteční banka, Komerční banka a Unicredit bank s úrokovou sazbou 2,59 %. Třetí místo obsadila Sberbank  s úrokem 2,79 %. Hypotéku s nejvyšším úrokem (3,80 %) bezkonkurečně nabízí Oberbank. Kromě úroků jsme však porovnávali také měsíční splátky, a i zde vede jednoznačně mBank a Equa Bank, u které měsíčně zaplatíte 9 422 Kč. Nejvyšší měsíční splátky jsou opět v Oberbank, kde je nutno každý měsíc zasílat platbu ve výši 10 030 Kč.

Jaká je vaše šance na získání hypotéky?

Každá banka má své specifické podmínky, za kterých je možno získat hypoteční úvěr. Někde po vás bude vyžadováno založení aktivního účtu, někde musíte naopak uzavřít životní, úvěrové nebo jiné pojištění. Vždy pochopitelně záleží na tom, jak vysokým příjmem se můžete prokázat, nebo to, zda o hypotéku žádáte společně s manželem či jiným ručitelem. O šanci na získání hypotečního úvěru rozhoduje také váš věk nebo počet dětí žijících ve společné domácnosti.

Kde najdu srovnání?

Pokud se chcete dozvědět více informací o nabídkách jednotlivých bank, máte dvě možnosti. Buďto podrobně procházet nabídky bank na jejich oficiálních stránkách nebo využít rychlého srovnání hypoték, ke kterému přispěje naše blesková kalkulačka. Pro zjištění nejvýhodnější hypotéky stačí vyplnit základní údaje a ihned se dozvíte, kde můžete získat hypotéku nejlevněji a kolik budete muset měsíčně splácet. V případě, že vyplníte také doplňkové informace, u jednotlivých nabídek uvidíte, jak vysoké jsou vaše šance na získání konkrétního hypotečního úvěru. V případě, že vás zaujme některá z nabídek, není nic lehčího než rozkliknout záložku „získat přesný výpočet“ a pokračovat dle uvedených kroků.

Věříme, že i vy si konečně splníte svůj velký sen o vlastním bydlení!
S naší přehlednou kalkulačkou mu budete zase o krok blíže…

Hypotecni kalkulacka

Sdílejte článek