Asociace hypotečních makléřů: nárůst o 31%

Členové Asociace hypotečních makléřů (AHM) zprostředkovali v prvním čtvrtletí letošního roku hypotéky za 4,2 mld. korun.

Asociace hypotečních makléřů: nárůst o 31%

V porovnání se stejným obdobím loňského roku je to o 31% více. "Předběžné výsledky za první čtvrtletí letošního roku nás mile překvapily," říká Milan Roček, předseda představenstva Asociace hypotečních makléřů, a pokračuje: "Očekávali jsme nižší nárůst - zhruba kolem 20 % - , a to zejména proto, že mnoho lidí uspíšilo nákup nemovitosti ještě před koncem loňského roku."

Podle Milana Ročka roste zájem klientů o služby makléřů z AHM minimálně ze tří důvodů: nižší náklady na pořízení hypotéky, komplexnost služeb a objektivita.

"Pro klienty jsou služby členů naší asociace zárukou nezávislého a profesionálního poradenství. Nejen banky ale už i veřejnost rozlišuje kvalitní makléře od těch méně kvalitních," připomíná Milan Roček nedávné vyjádření České spořitelny, ve kterém banka upozornila na rozdílnou kvalitu hypotečních zprostředkovatelů.

Asociace hypotečních makléřů, sdružující renomované hypoteční makléře, byla založena v roce 2006. Její členové (Fineo Group, Gepard Finance, Hyposervis, Simply a Sophia Finance) se vstoupením do asociace zavázali dodržovat kodex AHM, jehož cílem je ochrana zájmu klientů.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Koupě nemovitosti od developera aneb Na co si dát pozor, doporučí Jiří Němec

Při koupi nemovitosti máte standardně na výběr ze dvou možností. Buď koupíte již stojící nemovitost, nebo se rozhodnete pro novostavbu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. V následujícím vyprávění, které popisuje zkušenost našeho...

Rozhovor s hypoteční makléřkou Štěpánkou Malinovou: Vyplatí se budovat dlouhodobé vztahy

Každé povolání lze vykonávat různými způsoby. Ne jinak je to i v případě hypotečních specialistů. Pro někoho je tato práce pouhým prostředkem, jak si zajistit finance na živobytí, pro jiného je práce hypotečního makléře doslova posláním. Naše...

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...