Australská hypotéka: znáte ji a víte, k čemu slouží? Odpovíme na vaše otázky!

O Australské hypotéce jste již možná slyšeli nebo o ní alespoň četli. Pokud ne, pak vězte, že nejde o hypotéku na klokana, ale o hypotéku, která je tak trošku vzhůru nohama – alespoň tak ji charakterizují její tvůrci působící v Hypoteční bance.

 

Australská hypotéka: znáte ji a víte, k čemu slouží? Odpovíme na vaše otázky!

 

Výhodná hypotéka vs. marketing

Proč do oblasti hypoték pleteme marketing a propagaci? Důvod je prostý. Tato „revoluční hypotéka“ rozhodně není tak unikátní a převratná, jak se může na první pohled zdát. S podobným konceptem již přišla v minulosti řada tuzemských i zahraničních bank. Ve své podstatě se jedná o dobře promyšlený marketingový tah, který má za cíl jediné – nalákat co nejvíce nových klientů. Ale nenechte se odradit, i Australská hypotéka má co nabídnout.

V čem je Australská hypotéka jiná?

Australská hypotéka se v produktové nabídce Hypoteční banky objevuje již od roku 2012. Ve své podstatě se jedná o kombinaci účelového aaustrálie neúčelového hypotečního úvěru, který můžete použít prakticky na cokoli. Mezi dvě největší lákadla Australské hypotéky patří zvýhodněný úrok a jednotný poplatek za sjednání a vyřízení hypotečního úvěru.

Náš tip: Detailní informace o Australské hypotéce naleznete v článku Znáte australskou hypotéku?

Nižší úroky a poplatky – fakta nebo fikce?

U tohoto typu hypotéky platí, že čím finančních prostředků si půjčíte, tím nižší úroky zaplatíte. Maximální sleva je ovšem fixována hranicí 0,4 %. Co se týče poplatku, ten se odvíjí od objemu vypůjčených finančních prostředků a zástavní hodnoty nemovitosti. Do 70 % této hodnoty si banka neúčtuje ani korunu, v případě hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti je ovšem nutno zaplatit 2 900 Kč.

Náš tip: Objevte nejvýhodnější hypotéku na trhu s hypoteční kalkulačkou od Gepard Finance.

Pomůže vám Australská hypotéka?

Tento typ hypotečního úvěru je vhodný pro osoby, které plánují hypotéku s 3, 5 nebo 7 letou fixací. Australská hypotéka je obecně dražší, než ryze účelové hypotéky na
penízenašem trhu, na druhou stranu se jedná o produkt, který je mnohonásobně levnější, než obyčejný spotřebitelský úvěr.

Náš tip: Nejste si jistí, zda je pro vás Australská hypotéka vhodná? Kontaktujte specialisty ze společnosti Gepard Finance a využijte individuální konzultace.

Jaké další výhody můžete čerpat?

Kromě výše úroků a zvýhodněné úrokové sazby spatřujeme další výhodu také v kombinaci účelového a neúčelového hypotečního úvěru, který klientovi umožňuje hradit nejen výdaje vymezené ve smlouvě, ale také další údaje, o nichž se smlouva o hypotečním úvěru nezmiňuje. Pořídit si tak můžete nový domek, který v rámci Australské hypotéky také jednoduše vybavíte. 

 

Sdílejte článek