Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Autem na dovolenou? Ano, ale s dobrým pojištěním

Sezóna dovolených je v plném proudu a mnoho z nás na ni vyráží právě svým autem. Pokud cestujete do zahraničí, kromě dobrého cestovního pojištění pro vás a vaši rodinu, nezapomeňte připojistit také svůj vůz. Kde všude platí vaše pojištění? A proč je důležité mít dobře nastaveny asistenční služby?

Autem na dovolenou? Ano, ale s dobrým pojištěním

Platnost povinného ručení

České povinné ručení se vztahuje na převážnou část Evropy. Neplatí však všude v zahraničí. Před svou cestou si proto dobře zkontrolujte, zda-li náhodou nemíříte do země, kde je zapotřebí dokoupit místní obdobu povinného ručení. Na zadní straně zelené karty naleznete, jaké státy pojištění vozidla pokrývá.

Havarijní pojištění

Územní platnost havarijního pojištění je definována v pojistných podmínkách. Nejčastěji jde o zeměpisnou plochu Evropy.

Klasicky se havarijní pojistka sjednává na delší dobu, zpravidla na jeden rok. Některé pojišťovny však nabízí také krátkodobé havarijní pojištění. Při cestě do zahraničí se pojistka vyplatí např. pokud by se vám přihodila dopravní nehoda. Pokud byste nebyli viníkem nehody, bude se sice škoda proplácet z povinného ručení druhého řidiče, jenže na peníze od zahraniční pojišťovny můžete čekat i několik měsíců. Když si však necháte auto opravit z vlastního havarijního pojištění, vaše pojišťovna škodu proplatí a následně bude peníze vymáhat po pojišťovně viníka.

Asistenční služby

Pojišťovny k povinnému ručení nabízí také základní asistenční služby. Nejčastěji jde o poskytnutí asistenční služby v případě nehody pojištěného vozidla. Limity pojistného plnění bývají rozděleny na ČR a zahraničí. Ve většině případů se jedná skutečně jen o základ, asistenční služba v zahraničí je proto značně omezená.

Nevyplatí se šetřit

Jednou z možností, jak svůj vůz připojistit před cestou do zahraničí, je sjednání rozšířených nadstandardních asistenčních služeb. Ty zahrnují služby do vyšších limitů plnění. Na cestách vás může potkat mnoho nebezpečných situací a většina úkonů se v zahraničí dost prodraží. Kvalitní asistenční služba by měla zahrnovat především odtahovou službu, zapůjčení náhradního vozidla, tlumočníka na telefonu a dopravní informace.

Na co si dát pozor?

Zkontrolovat byste si měli, kam pojišťovna v případě nehody nebo poruchy váš vůz dopraví. Zda-li jde o nejbližší smluvní servis či domovský servis klienta. Stejně tak je důležité, do kolika kilometrů pojišťovna vozidlo dopraví při odtahu, na kolik dní poskytne náhradní vozidlo nebo zda-li uhradí práci mechanika. Zvýšenou pozornost v pojistných podmínkách byste měli věnovat výlukám z pojištění, abyste měli přehled, kdy pojišťovna asistenční službu neposkytne nebo nezaplatí.

Další připojištění

Kromě různých asistenčních služeb máte možnost zvolit řadu dalších připojištění či doplňkových služeb. Jde např. o připojištění skel, úrazové pojištění či pojištění zavazadel přepravovaných ve vozidle.

S pojištěním auta vám pomůžeme

Pokud cestujete do zahraničí, chystáte se na dovolenou nebo jen přemýšlíte nad tím, zda-li máte správně nastavenu pojištění vašeho vozu, obraťte se jednoduše na naše odborníky a práci přenechejte nám. Sjednejte si schůzku s našim makléřem ještě dnes.

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Ceny nemovitostí rostou. Nezapomeňte si upravit pojištění

Vlastníte nemovitost? Pak vás jistě současná situace na trhu s nemovitostmi velice těší. Ceny bytů i domů rostou, čímž se zvedá také hodnota vašeho majetku. Velkým problémem se však mohou stát starší pojistné smlouvy, respektive dříve stanovené a...

Ideální doba pro změnu povinného ručení?

Pojistné období u povinného ručení je zpravidla jeden rok. Na konci tohoto období (výročí smlouvy) se smlouva automaticky obnoví. Pokud je pojistné období vaší pojistky shodné s kalendářním rokem, výročí smlouvy připadá na poslední prosincový den. A...