Banky posuzují úvěrovou historii stále přísně

Banky si v praxi u žadatelů o úvěr ověřují jejich současnou i minulou úvěrovou situaci v úvěrových registrech. Registrů existuje několik a člověk se do nich může dostat velmi jednoduše. Nečekaný vroubek v některém z registrů pak může zhatit získání hypotéky a připravit vás například o již zaplacenou zálohu realitní kanceláři. V České republice existuje několik úvěrových registrů, které obsahují údaje různého zaměření. Obsahují informace o dlužnících, ale i lidech již bez závazků počínaje výší získaného úvěru, výší splátek a informacemi o zpožděných či neuhrazených splátkách konče.

Banky posuzují úvěrovou historii stále přísně

Banky jsou v posuzování negativních záznamů v registrech stále přísné

V praxi neplatí někdy zmiňovaná skutečnost, že banky jsou postupem času benevolentnější v posuzování záznamů v registrech. “Banky registry kontrolují stále přísně. Nepozorujeme žádné ústupky z jejich standardů. Existují ale banky, které definují, jaké záznamy v registrech budou tolerovat, některé zase mají zcela individuální přístup ke každému klientovi,” uvádí Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance. “Je proto vhodné situaci řešit prostřednictvím kvalitního hypotečního makléře, který sice nedokáže s bankou vyjednat vstřícnější postoj, ale umí zprostředkovat úvěr od správné banky. Gepard Finance nabízí úvěry od všech hypotečních bank,” dodává Jan Kruntorád.

Jak předejít neschválení hypotéky

Pokud klient zamýšlí použít hypotéku na koupi nemovitosti, mnohdy stojí před problémem, jak získat jistotu, že peníze, které vynaloží například prodávajícímu jako zálohu na kupní cenu, nejsou zaplacené zbytečně. Může se totiž stát, že banka klientovi hypotéku kvůli negativním záznamům v registru nakonec neschválí. To může být problém například v situaci, kdy již byla uhrazena záloha realitní kanceláři. Následné neschválení hypotéky totiž znamená, že klient o zaplacené peníze přišel.

Pokud si klient není jistý ohledně své úvěrové historie, určitě by se měl v prvé řadě zajímat o to, zda mu banka žádost o hypotéku schválí. Až poté lze podnikat další kroky,” upozorňuje Jan Kruntorád. “Obraz své platební morálky v bankovním registru si může každý zjistit na základě žádosti a uhrazení poplatku. To je ale zbytečně komplikované. Našim klientům jsme schopni zjistit u banky jejich aktuální situaci a ti pak můžou v případě bezproblémové úvěrové historie pokračovat v zařizování dalších věcí souvisejících se žádostí o úvěr,” dodává Jan Kruntorád.

Hypotéka naopak vám dá jistotu

Hypotéka naopak představuje elegantní řešení hned ve dvou životních situacích. Jednak v praxi potřebuje klient velmi rychle reagovat na nabídku na trhu. Pokud má o nějakou nemovitost zájem, je nucen rychle složit zálohu, aby měl vybranou nemovitost rezervovanou. Další situací je právě eliminace rizika negativních záznamů v registrech. Hypotéka naopak totiž znamená předschválený úvěr garantovaný po stanovenou dobu. “Banka posoudí klientovu bonitu a ve smlouvě mu garantuje schválený maximální úvěrový rámec. Současně si samozřejmě prověří jeho úvěrovou historii,” uvádí Jan Kruntorád. “Pokud je vše v pořádku, banka se následně zaváže klientovi poskytnout hypotéku v následujících až devíti měsících. Klient tak získá pocit klidu, že hypotéku skutečně získá, jakmile najde vhodnou nemovitost,” dodává Jan Kruntorád.

 

Rádi vám se vším poradíme. KONTAKTUJTE NÁS

  

  

 


  

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů a držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“.

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 30. března 2014

Kontakty pro média

Ing. Jan Kruntorád
předseda představenstva společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín
tel.: +420 724 215 626
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Hlinka
manager marketingu společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín

tel.: +420 606 656 004
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gepard Finance vévodí trhu hypotečních makléřů, získal prestižní ocenění Superbrands 2017

Tisková zpráva vydaná u příležitosti zisku prestižního titulu Superbrands 2017. Těší nás, že odborná porota vnímá Gepard Finance jako silnou značku, která si vybudovala dobrou pozici na českém i slovenském trhu. Pro všechny naše makléře je ocenění...

Hypoteční boom 2016: společnost Gepard Finance zažila nejúspěšnější rok ve své historii

Loňský rok 2016 byl výjimečný pro celý hypoteční trh nejen rekordním objemem výrazně přesahujícím dvě stě miliard a rekordně nízkými úrokovými sazbami, ale také zavedením nové legislativy, která zásadním způsobem ovlivní roky příští. Regulaci a...

Nejlepší makléři Exclusive hypoklubu České spořitelny jsou z Gepard Finance

Společnost Gepard Finance má největší zastoupení makléřů v prémiové skupině České spořitelny. Za uplynulé období banka ocenila hned 12 nejlepších makléřů naší společnosti. Klienti mají zaručen kvalitní a rychlý servis při zajištění nejlepších...