• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Hypotéka na výstavbu: Jak o ni požádat + způsoby čerpání

pátek, 18 březen 2016 07:03 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Koupit pozemek a postavit na něm dům přesně podle svých představ má mnoho nesporných výhod. Nejen, že se nemusíte smiřovat s dispozicemi koupeného domu, také si jej můžete navrhnout a upravit přesně podle svých potřeb a požadavků. Málokdo ovšem má možnost financovat stavbu domu, popřípadě také koupi pozemku, z vlastní kapsy. V takovém případě přichází ke slovu hypotéka na výstavbu.
Hypotéka je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Dalo by se tedy říci, že "převod hypotéky na jinou nemovitost" je v podstatě nesmysl. To samé převod hypotéky na jinou osobu. Jedná se natolik o výjimečný krok, že se s ním v praxi nesetkáte. Běžně se udělá hypotéka nová. Je to čistější pro všechny zúčastněné.

Výše hypotéky: Víte, kolik si můžete půjčit?

pondělí, 14 březen 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Již nějakou dobu si brousíte zuby na nízké úroky a akční nabídky bank. Konečně jste se rozhoupali a odeslali žádost o poskytnutí hypotéky. Nyní čekáte, zda se banka vyjádří kladně a vy budete moci vyřizovat další neodkladné záležitosti, nebo vaši žádost smete ze stolu a dá přednost klientovi s lepší bonitou. Je ale opravdu nevyhnutelné čekat se založenýma rukama? Můžete znát výsledek dříve, než vás o něm spraví bankovní úředník?…
O klasických hypotékách s fixní či variabilní sazbou toho bylo napsáno již mnoho. Oslavovali jsme jejich rekordně nízké sazby, dostupnost, ale třeba také zajímavé podmínky a akce bank, které chtějí i letošní rok proměnit v rekordní. Slyšeli jste ale někdy o exotických hypotékách? Hypotékách zpětných, australských nebo neamortizovaných? A má vůbec smysl o nich psát?

REFINANCOVÁNÍ - 9 rad, jak na to

úterý, 08 březen 2016 16:32 | Refinancování hypotéky | Martin Bernklau
Je docela možné, že se to týká právě vás nebo vašich přátel. Konec fixačního období hypotéky se pomalu blíží a vyvstává otázka, co dál? Připravili jsme pro vás 9 rad pro refinancování hypotéky. Refinancování vám totiž otevírá zcela nové možnosti.
Zaznamenali jste konkurenční boj, který aktuálně probíhá mezi jednotlivými bankami? Akční slevy pro nové i stávající klienty, nízké úrokové sazby, ale třeba i odměny za věrnost nebo provize za doporučení nového klienta? Ptáte se, co to znamená pro vás? Možnost získat hypotéku opravdu výhodně! Díky konkurenčnímu boji mezi jednotlivými bankami, může být hypotéka s úrokem od 1,59 % vaše! Jak na to? Odpověď je součástí následujících řádků.
Refinancovat hypotéku a využít výhodných nabídek konkurence nebo zůstat věrný své stávající bance? Toť otázka, jež se honí hlavou drtivé většině klientů, kterým letos končí doba fixace stávající hypotéky. Rozhodně se nenechte nalákat první nabídkou ani uchlácholit dopisem stávající banky, která naoko slibuje výhodnější podmínky.
Sazba 1,59 % p.a. je prakticky nejnižší sazba, kterou lze reálně na začátku roku 2016 získat na hypoteční úvěr.

5 konkurenčních výhod franšízy Gepard Finance

pátek, 19 únor 2016 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Již nějakou dobu působíte v klasickém finančním či realitním modelu a podvědomě cítíte, že to není úplně ono, jakým způsobem byste se chtěli naplno realizovat další dlouhá léta. Prvotní nadšení opadlo a vás začal iritovat princip, ve kterém jste čím dál tím více svazováni. Vždycky jste chtěli lidem nabízet služby, které jim pomohou splnit sny, osamostatnit se a získat kontrolu nad svým profesním životem. Potřebujete volnost při rozhodování, nadhled, ale…
Družstevní byty představují lákavou výzvu pro všechny koupěchtivé zájemce. Jejich cena je oproti klasickým bytům zhruba o 20 % nižší. Přesto však taková koupě vyžaduje poměrně značnou část finančních prostředků, které nedokáže nashromáždit každý. Proto stále více osob uvažuje o hypotéce na družstevní byt, která ovšem patří k nepříliš známým bankovním produktům současnosti.

RSTS - na Hyposplátce lze dosáhnout sazby 1,99 %

pondělí, 15 únor 2016 16:13 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Překlenovací úvěry je možno získat při zajištění do 80% hodnoty nemovitosti s úrokovou sazbou 2,29 % p.a. bez nutnosti pojištění úvěru nebo 1,99 % při sjednání pojištění úvěru. Hyposplátka je bez poplatku za vyřízení překlenovacího úvěru.
Jestliže nastala chvíle, kdy si chcete koupit, postavit nebo zrekonstruovat své nové bydlení, budete pravděpodobně potřebovat hypoteční úvěr, kterým všechny potřebné akce zaplatíte. Skvělou zprávou je, že banky poskytují v současné době hypotéky s příjemně nízkými úroky. Na druhu stranu o úvěr nemůže požádat každý. Komu ho tedy banky dají a komu ne?

Vlastník nemovitosti u hypotéky

pátek, 12 únor 2016 12:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rekonstrukce, koupě nebo stavba nemovitosti si v dnešní době v naprosté většině případů žádá hypoteční úvěr. A právě při žádosti o hypotéku banka vždy řeší otázku, kdo je majitelem této nemovitosti, která má být úvěrována. Víte, jaká jsou pravidla pro vlastníky nemovitostí v roce 2016? Podívejte se na ně s námi zblízka.

Jaké registry prověřují banky při schvalování hypotéky?

čtvrtek, 11 únor 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Potřebujete si vlastní bydlení zařídit pomocí hypotéky? Jakmile se rozhodnete, že o ni některou z tuzemských bank požádáte, měli byste vědět, co všechno bude požadovat a kde o vás bude získávat informace pro posouzení vaší bonity. Pro některé žadatele může být fatální negativní záznam u jejich jména v registrech. O které konkrétně jde a co z existence záznamu v nich vyplývá?

Investiční hypotéka - nový produkt mBank

neděle, 07 únor 2016 00:08 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
V únoru 2016 přichází mBank s novým produktem Investiční hypotéka, kterou lze uplatnit při LTV do 75 % a době splatnosti do 20 let. Při Investiční hypotéce klient nedokládá a banka nezkoumá účel použití finančních prostředků.
České banky poskytují v posledním roce výhodné hypotéky a mohlo by se zdát, že takřka všem. Víte ale, jak je tomu v případě cizinců? Čím se liší podmínky pro cizince, kdo z nich na hypotéku dosáhne a jaké aspekty jdou naopak proti nim? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Buřinka - akce na úvěr bez zajištění

čtvrtek, 04 únor 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Úvěr od Buřinky je atraktivní pro řešení bytové situace bez požadavku na vlastní zdroje klienta a bez požadavku na zajištění nemovitou věcí. Úvěr je možno čerpat až do částky 1,5 mil. Kč. Navíc s nízkou úrokovou sazbou 4,95 % p.a.
Získat rychle hypotéku a ještě rychleji se jí zbavit – skutečnost nebo fikce? Má smysl sjednávat si vyšší objemy hypotečních úvěrů na kratší nebo delší dobu? Jaká rizika na nás číhají a proč se vyplatí obě možnosti důkladně promyslet? V tomto článku jsme se zaměřili na optimální délku splácení hypotéky, jež hraje v rámci tohoto produktu zásadní roli.

Jak dopadly hypotéky v roce 2015? Lépe, než jsme čekali!

čtvrtek, 28 leden 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rok 2015 už je za námi. Z hlediska hypotečního trhu to byl jistě rekordní rok. A to jak v objemu poskytnutých hypoték, tak v extrémně nízkých úrokových sazbách, které doslova spustily hypoteční šílenství. Desetitisíce lidí neomylně zamířilo do bank a k hypotečním specialistům, aby si splnili svůj velký sen o bydlení. Banky loni rozpůjčovaly skoro čtvrt bilionu korun!
Rok 2015 pokořil všechny dosavadní hypoteční rekordy. Enormní množství uzavřených hypoték, stejně jako jejich objem, řadí loňský rok k těm bezkonkurenčně nejúspěšnějším v celé hypoteční historii. Zájem o hypotéky byl podpořen nebývale nízkými sazbami, stejně jako jejich dostupností. O hypoteční úvěr lze dnes již zažádat třeba i s pracovní smlouvou na dobu určitou.
Na začátku roku opět dochází v několika stavebních spořitelnách k přehodnocení portfolia smluv, na kterých je sjednáno vyšší úročení vkladů, než je nabízeno v aktuálních tarifních variantách nabízených na nových Smlouvách stavebního spoření.

Modrá pyramida - akce na rychloúvěr 4,99 %

pátek, 08 leden 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Modrá pyramida stavební spořitelna opakuje od 5.1. do 31.1. 2016 svou klientsky úspěšnou akci na Rychloúvěr s úrokovou sazbou 4,99 %.
Rok 2015 byl pro hypoteční trh rekordní. Počet i objem uzavřených hypoték pokořil všechny dosavadní úspěchy. To, o čem se vedly pouze diskuze, se stalo skutečným. A ani ty nejoptimističtější odhady předních expertů a hypotečních makléřů nepredikovaly takový meziroční narůst produkce hypotečních úvěrů. Hypotéky navíc zůstaly extrémně levné i na začátku roku letošního.

RSTS prodloužila akci na REKOpůjčku plus

středa, 06 leden 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Raiffeisen stavební spořitelna prodloužila svou akční nabídku REKOpůjčky plus s úrokovou sazbou 4,99 %.

Novoroční poselství: Ať máte Vánoce každý den!

pátek, 01 leden 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Přejeme našim klientům, aby následující rok 2016 byl přesně tím, který chtějí získat do svého života. Náš pracovní život nese název KVALITA. Pokud s námi v novém roce začnete spolupracovat, řešit hypotéku či refinancování, bude i váš rok nést stejný název.

Štědré Vánoce s Gepard Finance

středa, 23 prosinec 2015 17:41 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Výjimečně silná pozice Gepard Finance na trhu v kombinaci s jedinečným servisem a péčí o klienta může oproti standardním nabídkám přinést úsporu na každé splátce i tisíce korun. U nejvýhodnějších hypoték je totiž možné sazbu srazit v průměru o 0,5 %. Nejde ale jen o to, zda má hypotéka nejnižší úrokovou sazbu. Hypotéka musí také odpovídat klientovým potřebám a možnostem. Letošní rok se na poli hypotečních úvěrů vyznačoval především nízkými…
To, co mnozí makléři predikovali, se stalo skutečným! Rok 2015 byl – co se týče objemu a množství uzavřených hypoték – velmi úspěšný, nebojme se říci rekordní! Nejnižší úroky a největší objemy i počty poskytnutých hypoték v historii hlásí letos téměř všechny banky v České republice. A rekordní byl také propad úrokových sazeb.
Do Vánoc zbývá několik posledních dnů, avšak banky jakoby tuto dobu letos úplně zaspaly. Většina letních a podzimních akcí již doběhla, přitom o zimní akce zavadíme jen sporadicky. Zatímco se v jiných letech banky předháněly v tom, kdo nabídne zajímavější nabídku, letos se do pořádání vánočních kampaní příliš nehrnou. Důvod je prostý, pro letošek mají splněno.
Každý, kdo splácí hypoteční úvěr, by měl dobře vědět, co je to refinancování hypotéky a o co při něm jde. Díky možnosti refinancovat nemusíme setrvávat v závazku vůči bance, který je nesmyslně nevýhodný, ačkoli mohl v době založení výhodný být. Co tedy s tím?
Co je nového ve vývoji úrokových sazeb koncem roku 2015? Rozdílná cenová politika bank. Hypotéka za 1,59 %.
Strana 10 z 27