• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Družstevní byty představují lákavou výzvu pro všechny koupěchtivé zájemce. Jejich cena je oproti klasickým bytům zhruba o 20 % nižší. Přesto však taková koupě vyžaduje poměrně značnou část finančních prostředků, které nedokáže nashromáždit každý. Proto stále více osob uvažuje o hypotéce na družstevní byt, která ovšem patří k nepříliš známým bankovním produktům současnosti.

RSTS - na Hyposplátce lze dosáhnout sazby 1,99 %

pondělí, 15 únor 2016 16:13 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Překlenovací úvěry je možno získat při zajištění do 80% hodnoty nemovitosti s úrokovou sazbou 2,29 % p.a. bez nutnosti pojištění úvěru nebo 1,99 % při sjednání pojištění úvěru. Hyposplátka je bez poplatku za vyřízení překlenovacího úvěru.
Jestliže nastala chvíle, kdy si chcete koupit, postavit nebo zrekonstruovat své nové bydlení, budete pravděpodobně potřebovat hypoteční úvěr, kterým všechny potřebné akce zaplatíte. Skvělou zprávou je, že banky poskytují v současné době hypotéky s příjemně nízkými úroky. Na druhu stranu o úvěr nemůže požádat každý. Komu ho tedy banky dají a komu ne?

Vlastník nemovitosti u hypotéky

pátek, 12 únor 2016 12:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rekonstrukce, koupě nebo stavba nemovitosti si v dnešní době v naprosté většině případů žádá hypoteční úvěr. A právě při žádosti o hypotéku banka vždy řeší otázku, kdo je majitelem této nemovitosti, která má být úvěrována. Víte, jaká jsou pravidla pro vlastníky nemovitostí v roce 2016? Podívejte se na ně s námi zblízka.

Jaké registry prověřují banky při schvalování hypotéky?

čtvrtek, 11 únor 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Potřebujete si vlastní bydlení zařídit pomocí hypotéky? Jakmile se rozhodnete, že o ni některou z tuzemských bank požádáte, měli byste vědět, co všechno bude požadovat a kde o vás bude získávat informace pro posouzení vaší bonity. Pro některé žadatele může být fatální negativní záznam u jejich jména v registrech. O které konkrétně jde a co z existence záznamu v nich vyplývá?

Investiční hypotéka - nový produkt mBank

neděle, 07 únor 2016 00:08 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
V únoru 2016 přichází mBank s novým produktem Investiční hypotéka, kterou lze uplatnit při LTV do 75 % a době splatnosti do 20 let. Při Investiční hypotéce klient nedokládá a banka nezkoumá účel použití finančních prostředků.
České banky poskytují v posledním roce výhodné hypotéky a mohlo by se zdát, že takřka všem. Víte ale, jak je tomu v případě cizinců? Čím se liší podmínky pro cizince, kdo z nich na hypotéku dosáhne a jaké aspekty jdou naopak proti nim? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Buřinka - akce na úvěr bez zajištění

čtvrtek, 04 únor 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Úvěr od Buřinky je atraktivní pro řešení bytové situace bez požadavku na vlastní zdroje klienta a bez požadavku na zajištění nemovitou věcí. Úvěr je možno čerpat až do částky 1,5 mil. Kč. Navíc s nízkou úrokovou sazbou 4,95 % p.a.
Získat rychle hypotéku a ještě rychleji se jí zbavit – skutečnost nebo fikce? Má smysl sjednávat si vyšší objemy hypotečních úvěrů na kratší nebo delší dobu? Jaká rizika na nás číhají a proč se vyplatí obě možnosti důkladně promyslet? V tomto článku jsme se zaměřili na optimální délku splácení hypotéky, jež hraje v rámci tohoto produktu zásadní roli.

Jak dopadly hypotéky v roce 2015? Lépe, než jsme čekali!

čtvrtek, 28 leden 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rok 2015 už je za námi. Z hlediska hypotečního trhu to byl jistě rekordní rok. A to jak v objemu poskytnutých hypoték, tak v extrémně nízkých úrokových sazbách, které doslova spustily hypoteční šílenství. Desetitisíce lidí neomylně zamířilo do bank a k hypotečním specialistům, aby si splnili svůj velký sen o bydlení. Banky loni rozpůjčovaly skoro čtvrt bilionu korun!
Rok 2015 pokořil všechny dosavadní hypoteční rekordy. Enormní množství uzavřených hypoték, stejně jako jejich objem, řadí loňský rok k těm bezkonkurenčně nejúspěšnějším v celé hypoteční historii. Zájem o hypotéky byl podpořen nebývale nízkými sazbami, stejně jako jejich dostupností. O hypoteční úvěr lze dnes již zažádat třeba i s pracovní smlouvou na dobu určitou.
Na začátku roku opět dochází v několika stavebních spořitelnách k přehodnocení portfolia smluv, na kterých je sjednáno vyšší úročení vkladů, než je nabízeno v aktuálních tarifních variantách nabízených na nových Smlouvách stavebního spoření.

Modrá pyramida - akce na rychloúvěr 4,99 %

pátek, 08 leden 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Modrá pyramida stavební spořitelna opakuje od 5.1. do 31.1. 2016 svou klientsky úspěšnou akci na Rychloúvěr s úrokovou sazbou 4,99 %.
Rok 2015 byl pro hypoteční trh rekordní. Počet i objem uzavřených hypoték pokořil všechny dosavadní úspěchy. To, o čem se vedly pouze diskuze, se stalo skutečným. A ani ty nejoptimističtější odhady předních expertů a hypotečních makléřů nepredikovaly takový meziroční narůst produkce hypotečních úvěrů. Hypotéky navíc zůstaly extrémně levné i na začátku roku letošního.

RSTS prodloužila akci na REKOpůjčku plus

středa, 06 leden 2016 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Raiffeisen stavební spořitelna prodloužila svou akční nabídku REKOpůjčky plus s úrokovou sazbou 4,99 %.

Novoroční poselství: Ať máte Vánoce každý den!

pátek, 01 leden 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Přejeme našim klientům, aby následující rok 2016 byl přesně tím, který chtějí získat do svého života. Náš pracovní život nese název KVALITA. Pokud s námi v novém roce začnete spolupracovat, řešit hypotéku či refinancování, bude i váš rok nést stejný název.

Štědré Vánoce s Gepard Finance

středa, 23 prosinec 2015 17:41 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Výjimečně silná pozice Gepard Finance na trhu v kombinaci s jedinečným servisem a péčí o klienta může oproti standardním nabídkám přinést úsporu na každé splátce i tisíce korun. U nejvýhodnějších hypoték je totiž možné sazbu srazit v průměru o 0,5 %. Nejde ale jen o to, zda má hypotéka nejnižší úrokovou sazbu. Hypotéka musí také odpovídat klientovým potřebám a možnostem. Letošní rok se na poli hypotečních úvěrů vyznačoval především nízkými…
To, co mnozí makléři predikovali, se stalo skutečným! Rok 2015 byl – co se týče objemu a množství uzavřených hypoték – velmi úspěšný, nebojme se říci rekordní! Nejnižší úroky a největší objemy i počty poskytnutých hypoték v historii hlásí letos téměř všechny banky v České republice. A rekordní byl také propad úrokových sazeb.
Do Vánoc zbývá několik posledních dnů, avšak banky jakoby tuto dobu letos úplně zaspaly. Většina letních a podzimních akcí již doběhla, přitom o zimní akce zavadíme jen sporadicky. Zatímco se v jiných letech banky předháněly v tom, kdo nabídne zajímavější nabídku, letos se do pořádání vánočních kampaní příliš nehrnou. Důvod je prostý, pro letošek mají splněno.
Každý, kdo splácí hypoteční úvěr, by měl dobře vědět, co je to refinancování hypotéky a o co při něm jde. Díky možnosti refinancovat nemusíme setrvávat v závazku vůči bance, který je nesmyslně nevýhodný, ačkoli mohl v době založení výhodný být. Co tedy s tím?
Co je nového ve vývoji úrokových sazeb koncem roku 2015? Rozdílná cenová politika bank. Hypotéka za 1,59 %.

Jaká je hypotéka u České spořitelny?

středa, 02 prosinec 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Česká spořitelna je na trhu již více než 190 let a od roku 1995 poskytuje jako jedna z prvních bank v ČR hypoteční úvěry. Tento fakt mluví za vše; jedná se o zavedenou společnost se silnou základnou, ověřenými postupy a také s výhodami, které čekají na každého zájemce o hypotéku České spořitelny. Pokud uvažujete o koupi bytu či domu prostřednictvím hypotečního úvěru, sama Česká spořitelna nabízí velmi příznivé úrokové sazby…
Právě letos končí fixace hypotéky desítkám tisíc lidí. Řada z nich díky procesu refinancování ušetří několik stovek měsíčně, což dělá za rok už pořádnou sumičku. Existují ovšem i tací, kteří na refinancování příliš nevydělají. Ve finále to dokonce může být i naopak. Přinášíme vám výčet nejčastějších chyb, kterým se při refinancování vyhnout.

Hypotéka pro podnikatele (odbornost*****)

pátek, 27 listopad 2015 15:45 | Hypotéky | David Eim
Podnikatel živnostník dokládá své příjmy pomocí svého osobního daňového přiznání. Banky chtějí většinou jedno daňové přiznání za minulý rok, ale jsou i banky, které požadují daňová přiznání za dva poslední roky. Většinou také požadují alespoň jeden nebo dva roky nepřerušeného podnikání. Uplatňujete paušál? Banky mají rozdílné postupy. Čtěte konkrétní příklady z praxe.

Recenze hypotéky od ČSOB. Víte, co vás čeká?

čtvrtek, 26 listopad 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Když se rozhodnete učinit ve svém životě velký krok a k jeho uskutečnění potřebujete hypotéku, čeká vás na první pohled nelehký úkol, a to vybrat si banku, která s vámi spolehlivě půjde po dlouhou dobu a nebude vám život se splácením příliš znepříjemňovat. Jak tento úkol zvládnout?

Hypotéka pro ženy na mateřské

středa, 25 listopad 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Narození potomka považuje drtivá většina z nás za jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě. Bohužel prvotní radosti vystřídá řada starostí týkající se nejen samotné péče o novorozeného člena rodiny, ale také finančních záležitostí.

Jaké jsou zkušenosti našich klientů s hypotékou?

úterý, 24 listopad 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Za dobu naší existence jsme spolupracovali s více než 50 000 spokojenými klienty v ČR a SR, kteří nás dále doporučují. Ke každému zájemci o hypoteční úvěr přistupujeme individuálně, poskytujeme nejlepší podmínky, nadstandardní servis a mnohdy dokážeme pomoci ve zdánlivě neřešitelných situacích.
Uvažujete, že si ještě letos nebo začátkem příštího roku vezmete hypotéku? To je dobře, jelikož aktuální období je ideální pro hypotéku! Je tomu tak hlavně díky tomu, že sazby jsou na historickém minimu; v první polovině letošního roku využilo nákup nemovitosti na hypotéku více než 50 000 rodin i jednotlivců. Neplaťte zbytečně za pronájem, když si můžete koupit vlastní.

Jakým způsobem řešit hypotéku po rozvodu?

středa, 18 listopad 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéka je závazek pro manžele na poměrně dlouhou dobu, během které dojde k různým situacím. Může dojít například i k rozvodu, kdy je následně potřeba, aby se manželé majetkově vyrovnali. Jsou zde různé možnosti, nicméně dnes si společně ukážeme, jaký má dopad, když se manželé nedomluví a nejsou schopni spolupracovat.
Pojďme se společně podívat na tolik diskutované téma, kterým je refinancování hypotéky. V dnešním článku zjistíte, jaké jsou podmínky pro refinancování hypotéky, co vše je potřeba pro jeho úspěšné dokončení, ale také kdy vůbec začít celý proces řešit.
Strana 11 z 28