• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Akce Hypoteční banky k oslavě 20 let existence

pondělí, 05 říjen 2015 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Nová akční nabídka Hypoteční banky "Oslavte s námi 20. narozeniny" umožňuje snížit sazbu o 0,2 %.
Letošní rok je jako stvořený pro nákup nemovitosti. Společně se podíváme, jaké jsou možnosti a na co je potřeba si dát pozor. Rozhodně se není čeho bát. Rádi vám pomůžeme a vybereme tu nejlepší možnost pro vaše potřeby.
Pokračujeme v seriálu Hypotéka pro každého. Dnešní téma: Hypotéka pro živnostníky. Jak si mají při zařizování hypotéky počínat živnostníci, podnikatelé? Některé banky přistupují k živnostníkům, kteří uplatňují výdajový paušál, trochu odlišným způsobem. Standardně musíme předložit doklad o tom, na kolik si měsíčně / ročně přijdeme. Tento doklad vystavuje zaměstnavatel. Co předkládá při žádosti o hypotéku živnostník a jak si poradí s jedním zásadním „háčkem“?
Úroková sazba je u hypotéky hlavním ukazatelem toho, do jaké míry je úvěr pro žadatele výhodný. Jinými slovy vypovídá o tom, jakou částku žadatel bance zaplatí navíc za to, že mu poskytla hypotéku. Právě z důvodu, že je úroková sazba tak důležitým parametrem, byste o ní měli vědět co nejvíce. Vše podstatné jsme sepsali do následujícího článku.
Chcete si koupit nemovitost a nemáte hotovost? Potom budete muset požádat některou z bank o hypoteční úvěr a přijde zásadní otázka, o jak velkou částku u hypotéky půjde. To zjistíte na základě odhadu ceny nemovitosti. Jak a kým ho nechat udělat? Náš dnešní článek vám přináší odpověď.
Už jednou jste si celým procesem získání hypotéky prošli. Víte, jaké dokumenty je potřeba doložit, co všechno bude banku zajímat a dokonce máte přibližnou představu o tom, jak vysoký příjem musíte mít, aby vám schvalovatel v bance žádost o hypotéku "posvětil" vlastním podpisem. Protože je proces poměrně administrativně i časově náročný, ubral vám spoustu tolik potřebné energie.

Víte, co je to odložení splatnosti hypotéky a jak funguje?

pondělí, 14 září 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Ztráta zaměstnání, úraz, nemoc a pracovní neschopnost… To všechno vám může nepěkně zkomplikovat splácení hypotéky. Na pravidelné měsíční splátky najednou nemáte dostatek financí a lámete si hlavu s tím, jak svou situaci vyřešit. Než se začnete uchylovat k nejrůznějším zoufalým řešením, vsaďte na prevenci a rozumnější varianty.
Hypotéka je velmi oblíbeným finančním produktem, a to pro svou výhodnost, pro svou nízkou úrokovou sazbu. Snad každý, kdo se alespoň okrajově zajímá o hypotéky, zaznamenal v posledních měsících, že úroková sazba hypotečních úvěrů se pohybuje u svého historického minima. Proto se nabízí otázka, co všechno lze hypotékou financovat a zda ji lze využít pouze na výstavbu, rekonstrukci nebo koupi nemovitosti, nebo jí můžeme hradit i něco jiného.

Hypotéky: recenze pro rok 2015

úterý, 08 září 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rozhodli jste se využít nízkých sazeb hypotečních úvěrů? Nevíte však, na kterou z bankovních společností, operujících na našem trhu, se obrátit? Jak vybrat hypotéku, která bude přesně odpovídat vašim potřebám a požadavkům – to bude předmětem následujících řádků. Odborník na hypoteční úvěry – společnost Gepard Finance – vám poradí, jak získat hypotéku snů bez zbytečných starostí, záludností a zdlouhavých komplikací!
Modrá pyramida stavební spořitelna v září nabízí možnost sjednání Hypoúvěru bez poplatku za zpracování úvěru a za ocenění nemovitosti. Toto zvýhodnění mohou v září 2015 využít klienti pro všechny typy Hypoúvěrů.
Máte hypotéku a nevyhovují vám její aktuálně nastavené parametry? Chcete si snížit měsíční úrok, prodloužit nebo naopak zkrátit splatnost hypotéky? Končí-li vám fixace, můžete svou dosavadní hypotéku refinancovat a zajistit si tak mnohem výhodnější podmínky. V rámci refinancování však můžete pracovat nejen s úrokovou sazbou a dobou splatnosti, ale třeba též s pravidly pro úhradu mimořádných splátek. V čem vlastně samotný proces refinancování spočívá a jak vypadá v praktických příkladech?

Končí levné hypotéky? Nenechte se mýlit!

pátek, 04 září 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Po 18 měsících rekordního snižování úrokových sazeb hypotečních úvěrů jsme se "dočkali" prvního zdražení. Ačkoli bylo toto zdražení pouze nepatrné a činilo pouze 0,1 a 0,2 procentního bodu, pro mnoho zájemců o hypotéku to byl jasný signál, že nemá smysl dále otálet. Jak vypadají prognózy hypotečního trhu do budoucna?

Podzimní hypotéka

čtvrtek, 03 září 2015 13:12 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
V rámci podzimní kampaně 2015 nabízí Komerční banka zpracování úvěru zdarma, rovněž zdarma ocenění nemovitosti a také nabízí možnost mimořádné splátky 25 % z aktuální výše jistiny jedenkrát ročně.

UniCredit Bank zvyšuje sazby u delších fixací

čtvrtek, 03 září 2015 10:48 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Úrokové sazby se v září 2015 zvyšují u fixace na 7 let o 0,05 % a fixace na 10 let o 0,16 %. Nově je možné získat slevu 0,1 % na úrokové sazbě za životní pojištění Bella Vita.
Refinancování hypotéky je zajímavým způsobem, jak snížit měsíční splátky a zároveň prodloužit či zkrátit dobu splatnosti hypotečního úvěru. Protože je ovšem problematika refinancování poměrně komplikovaná, připravili jsme pro vás tento praktický slovník, který vás seznámí s pojmy, s nimiž se můžete během procesu refinancování setkat.
Raiffeisen stavební spořitelna prodlužuje akci na snížené úrokové sazby překlenovacích úvěrů do 31.10.2015. Prodloužení akce na snížené úrokové sazby platí i pro zajištěné překlenovací úvěry tzv. Hyposplátky, které jsou poskytovány i na 100% financování.
Dilema, zda platit pronájem v bytě, který vám nepatří, nebo si vzít hypotéku a bydlet v domě či bytě, který vám říká pane, je podle všeho věčné a přetrvávající. „Vzít si hypotéku“ stále ještě zní jako zaklínadlo a běh na trať tak dlouhou, že si na ni mnozí netroufají. Porovnali jste ale někdy možnou výši splátek hypotečního úvěru a nájmu, který platíte? Pojďte se s námi podívat na některá z …

Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

pondělí, 31 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sloučení hypotéky a spotřebitelského úvěru žádá stále více rodin i jednotlivců. Jejich finanční situace se totiž v průběhu dlouhých měsíců či dokonce let přehoupla do pouhopouhého přežívání, které se ovšem rozhodli řešit dříve, než bude pozdě. Jen si představte situaci, kdy si na starší nemovitost vezmete 100 % hypotéku, nemovitost postupně rekonstruujete a pak zjistíte, že pro další postup nemáte dostatek finančních prostředků. Řešení stávající situace naleznete ve spotřebitelské půjčce.

Zlevněná akce Úvěr do Buřinky

sobota, 29 srpen 2015 01:12 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Také Stavební spořitelna České spořitelny přichází na přelomu srpna / září 2015 se zlevněním u nezajištěného překlenovacího úvěru.

Modrá pyramida zlevňuje Rychloúvěr

pátek, 28 srpen 2015 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Modrá Pyramida stavební spořitelna opakuje v období 21. 8. – 30. 10. 2015 úspěšnou akci na Rychloúvěr s garantovanou úrokovou sazbou 4,99 % p. a. Rychloúvěr je poskytován do částky 700 000,- Kč bez zajištění.
Hypoteční úvěr – produkt, který dokáže splnit nejeden realitní sen. Pokud i vy již nějakou tu dobu hledáte mezi nabídkami nemovitostí svůj vysněný domov a zároveň sledujete nabídky hypotečních bank, které se pyšní rekordně nízkými sazbami hypotečních úvěrů, určitě zvažujete, zda tento významný krok učinit a jak vlastně ovlivní váš dosavadní život. Uvázat si na nohu onu pomyslnou kouli nebo raději podpis smlouvy o hypotečním úvěru odložit na neurčito? Jedním…

Samoživitelka a hypotéka: jde to vůbec dohromady?

pátek, 21 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Příchod dítěte na svět pro vás byl jistě radostnou a tolik očekávanou událostí. Po prvotní euforii na vás ovšem padl smutek a rozezlení. S dítkem jste zůstala sama a jako matka-samoživitelka čelíte nejrůznějším předsudkům a nesmyslným stereotypům. Jedním z nich je i názor, že jako samoživitelka nemáte šanci dosáhnout na hypotéku. Co je na tomto tvrzení pravdy?

Záludnosti hypoték

čtvrtek, 20 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Asi si řeknete, jak mohu přijít o peníze, když si já půjčuji u banky? Velmi snadno! Hypotéka sama o sobě není složitý produkt, ale proces vyřízení je naopak poměrně komplikovaný a často i zdlouhavý. Připomíná běh minovým polem, kde se miny každou chvíli přesunují. Jak projít tímto územím bez úrazu?
Nikdo nemá nikdy jistotu, že se mu po dalších 20 nebo 30 let bude dařit stejně dobře nebo snad ještě lépe než v okamžiku, kdy si vyřizuje hypoteční úvěr. Právě při rozmýšlení, zda si hypotéku vzít, snad většinu lidí napadá otázka, co se bude dít, když se stane něco, co jim na nějakou dobu nebo už navždy znemožní splácet hypotéku.
Jak vysokou splátku banka určí, to je jedna z prvních otázek, jež se hlavou proženou každému manželskému páru, který si chce vzít hypotéku. My jsme se tentokrát zaměřili na typickou čtyřčlennou rodinu se dvěma dospělými a dvěma dětmi. Podívejte se, kolik korun měsíčně budou splácet. Třeba to usnadní i vaše rozhodování!

Porovnání stavebního spoření a hypotéky

neděle, 16 srpen 2015 17:52 | Hypotéky | Dita Novotná
Opravdu je výhodné vzít si meziúvěr ze stavebního spoření s jistotou úrokové sazby po celou dobu splácení? Nebo je výhodnější hypoteční úvěr? Podívejte se na srovnání u konkrétního případu úvěru 1.700.000 Kč se splatností 20 let.
V létě 2015 se sídlo franšízové společnosti Gepard Finance přemístilo do nových reprezentativních prostor administrativní budovy Rubín Office Center v pražském Karlíně. Dalším důvodem k oslavě je navýšení počtu franšízových poboček na 80 míst po celé ČR. Jak vůbec funguje franšízing u Gepard Finance a jak by se případní zájemci měli připravit?
Nemalé procento úvěrů, primárně určených na bydlení, poskytují stavení spořitelny. Důvod je prostý – mnoho klientů stavebních spořitelen se totiž rozhodne využít dostupnosti a zajímavých podmínek, které stavební spořitelny nabízejí. To ovšem v případě, má-li u nich klient sjednáno stavební spoření, o jehož výhodách, ale i nedokonalostech jsme se zmínili v jednom z předchozích článků. Pokud se i vy chystáte investovat nemalé částky do bytového zařízení, dobře si rozmyslete, jaký…
V České republice přibývá lidí, kteří nejsou schopni splácet hypotéku a přichází tak nejen o peníze, ale v krajním případě i o střechu nad hlavou. Řada klientů si totiž tak úplně neuvědomuje, že v případě platební neschopnosti jim banka nemůže ustupovat do nekonečna. Sen o vlastním bydlení tak často končí ztrátou jistot, ale i nadějí a plánů. Přitom způsobů, jak se nedostat do platební neschopnosti a dluhové pasti je hned…
O stavebním spoření již určitě nejednou slyšel každý z vás. Ať již jste byli v pozici rodiče, který své ratolesti spoření zakládal, nebo jsme se ocitli v roli právě dospělého, který stál před rozhodnutím, jak s penězi naložit dál, jistě jste přemýšleli, kolik vám toho tento produkt přinese. Pojďme společně nahlédnout do tajů stavebního spoření a odhalit jeho výhody, přednosti, ale i nedostatky, o nichž se stále horlivěji diskutuje. Komu…
Strana 12 z 28