• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení. Doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr a pomůžeme vám vše zařídit.
    Díky naší specializaci o hypotékách leccos víme.
    A proto o nich píšeme na tomto blogu.

Naučili jsme se žít na dluh?

pondělí, 02 duben 2018 13:09 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Celkový dluh obyvatel naší země činil ke konci loňského roku celkem 2,14 bilionu korun. Meziročně toto číslo představuje nárůst o 177,5 miliard korun, tedy o 9 %. Na co si lidé půjčují nejvíce? A splácejí své úvěry včas?

Blíží se konec nepoctivým realitním zprostředkovatelům?

pátek, 30 březen 2018 12:44 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Ministerstvo pro místní rozvoj má připraven zákon o realitním zprostředkování. Předložen do připomínkového řízení bude v těchto týdnech. Cílem je zajistit nyní zcela chybějící ochranu klientů a vrátit tak oboru realitního podnikání prestiž. Co vše by zákon upravoval?
Už téměř rok na 100% hypotéku nedosáhnete. Od dubna 2017 musí alespoň desetinu kupní ceny nemovitosti zájemce o koupi financovat z vlastních zdrojů. K tomu je navíc potřeba připočítat čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti, na kterou se hypoteční úvěr nevztahuje.
Nový zákon o spotřebitelském úvěru přinesl kromě opatření posilujících postavení klientů také vyšší nároky na odbornost úvěrových specialistů. Ti musejí nově absolvovat odbornou zkoušku organizovanou Českou národní bankou, a to nejpozději do konce listopadu. Společnost Gepard Finance nabízí pro odbornou veřejnost zdarma přípravné školení i aplikaci pro praktické studium zkouškových otázek.

Hypotéky – čeká nás další zdražování?

úterý, 13 březen 2018 16:20 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
I přes opatření ČNB a růst úrokových sazeb, který v loňském roce započal éru zdražování hypotečních úvěrů, nedošlo k výraznému poklesu zájmu o nové úvěry na bydlení. Loni si lidé na vlastní bydlení půjčili přes 205 miliard korun. Co nás čeká v letošním roce a na co bychom se měli připravit?

Stavební spoření v roce 2018: co můžeme očekávat?

pondělí, 12 březen 2018 09:12 | Stavební spoření | GEPARD FINANCE
Není mnoha zemí, ve kterých by stavební spoření mělo lepší pozici, než je tomu v České republice. V roce 2017 uzavřeli Češi na 400 tisíc smluv o úvěru ze stavebního spoření – a v absolutních počtech je mu „upsána“ asi třetina populace. Popularitu úvěrů ze „stavebka“ zvyšuje v posledních měsících zejména situace na hypotečním trhu. Co nás čeká letos?
I v České republice umí přírodní živly pěkně překvapit. Stačí pár hodin prudkého deště a neštěstí je na světě. Zvednuté hladiny řek vedou k záplavám, ty zase k vytopeným sklepům a domům. Paletu nespoutaného počasí doplňuje prudký vítr. A zapomínat bychom neměli ani na krátké krupobití. Jak se vzniklými škodami naložit?
Od počátku letošního roku se do občanského zákoníku vrátilo předkupní právo na nemovitost. Pokud jste spoluvlastníkem domu či bytu a chcete se svého podílu zbavit, musíte jej nabídnout ke koupi nejdříve ostatním spolumajitelům. Výjimkou jsou situace, kdy chcete svůj díl převést či prodat osobě blízké.
Období historicky nejnižších úrokových sazeb skončilo a hypotéky začaly v posledních měsících pozvolna zdražovat. Nekoná se však žádný dramatický obrat. Hypotéky jsou stále poměrně levné, byť se úrokové sazby v tomto roce budou zřejmě přibližovat ke 3 procentům.
Odcizení automobilu, vloupání do domu nebo jeho vyplavení, úraz v zimním období – věcí, ve kterých jsme do jisté míry odevzdáni náhodě a její vrtkavosti, je mnoho. Neplatí to ale pro pojištění. Pojistné krytí je zárukou kompenzace v okamžicích, kdy nám do smíchu není – a kdy se bez finanční kompenzace neobejdeme.
Čím delší doba fixace, tím vyšší úroková sazba. A tím nevýhodnější podmínky pro žadatele o hypotéku. Alespoň tak to dříve mohlo platit. Jenže ve světle zdražujících hypotečních úvěrů si dlouhodobě zafixované hypotéky získávají novou pozornost zájemců o vlastní bydlení. Zájem o roční a tříleté fixace upadá – a do popředí se dostávají úvěry zafixované na 5 a více let.
Technologický vývoj lidstva nabírá raketovou rychlost. Během jediné generace jsme přešli od pevné linky k mobilům, v posledních letech si zvykáme na chytré telefony. Ty už dávno neslouží jen k volání – jsou i prostředkem k levnějšímu odvozu či ubytování. Tzv. sdílená ekonomika zažívá v posledních letech boom. A její vlajkovou lodí je platforma Airbnb, která svým bohémským přístupem dráždí zastupitele mnoha světových metropolí.
Povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí vzniká lidem, kteří si v loňském roce pořídili novou nemovitost nebo na stávajícím nemovitém majetku provedli úpravy. Nejzazší termín pro odevzdání přiznání je letos středa 31. ledna. V těchto dnech banky rozesílají potvrzení o zaplacených úrocích z úvěrů na bydlení. Pokud tedy někdo nový byt či dům financoval úvěrem, u průměrné 1,8milionové hypotéky ušetří na daních z příjmů skoro 6 000…
V loňském roce podnikalo v Česku na 992 000 živnostníků. Navzdory vyšším příjmům mají OSVČ přístup k hypotečnímu úvěru paradoxně těžší. Stejně jako u zaměstnanců vycházejí úředníci při sestavování bonitního skóre z čistých příjmů, liší se ale způsob jejich výpočtu. Vedle optimalizace daňových paušálů se do popředí dere obratová hypotéka.
Ani na začátku roku 2018 změny na hypotečním trhu nekončí. Sotva jsme se oklepali ze zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték, přišel konec intervencí ČNB vůči české koruně. A hned nato zvýšila národní finanční instituce své úrokové sazby – a jako by ani to nestačilo, následovalo ještě jedno navýšení.
Stát na vlastních nohou, ale přitom s podporou silného partnera – to je sen mnoha zaměstnanců i finančních poradců organizovaných ve velkých obchodních sítích. Když už role zaměstnance neskýtá dostatek prostoru pro vlastní realizaci, ale zároveň není dostatek zkušeností a kapitálu pro založení vlastní společnosti, přichází ke slovu franšízový koncept. Vlastní franšízovou pobočku si ale nemůže otevřít jen tak každý.
Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie věd České republiky sní o vlastním bydlení více než 80 % Čechů. Odradit je nedokážou vyšroubované ceny nemovitostí ani čím dál obtížnější podmínky pro získání hypotéky. I proto zájem o půjčky na bydlení klesá jen velmi pomalu. Přitom dobu, kdy hypotéku „na dobré slovo“ získal každý, dávno odvál čas. Šanci na její úspěšné schválení mohou zvýšit i sami žadatelé. Je ale potřeba vědět, na které…
Živnostenské podnikání je v Česku mimořádné oblíbené. Pod hlavičkou OSVČ podniká téměř milion lidí; boom digitálních technologií a možnost pracovat odkudkoliv na světě jsou navíc příslibem nárůstu živnostenských oprávnění i v budoucnu. Na poli úvěrů ale pro OSVČ situace růžová zdaleka není. Získat hypotéku na poslední chvíli je pro mnohé živnostníky takřka nemožné. Odborníci proto radí: provozujete-li živnost a máte zálusk na hypoteční úvěr, řešte jej s předstihem několika let.

5 důvodů, proč je pro vás franšízing pravou volbou

středa, 27 prosinec 2017 11:56 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Být svým vlastním pánem, zároveň ale odlehčit riziku podnikání – i tak by šla ve zkratce shrnout pozitiva a negativa franšízingu. Problematika franšíz je ovšem mnohem hlubší a rozhodování o otevření vlastní pobočky je třeba důkladně zvážit. Přečtěte si pětici důvodů, které vám svět franšízingu i svět Gepard Finance ukáží v novém světle.
Milí přátelé, franšízanti, makléři, obchodní partneři. Bylo nám ctí prožít letošní rok spolu s Vámi. Už se nemůžeme dočkat, co společného zažijeme v roce 2018. Načerpejte síly a stejně jako my se ohlédněte za svými pracovními i osobními úspěchy. Děkujeme, že jste.
K 1. červenci 2017 jezdilo po českých silnicích 7 732 577 vozidel s povinným ručením. Jeho průměrná roční výše činila loni přibližně 2 800 Kč – navzdory tomu ani celkový součet pojistek nedokázal pokrýt náklady, které pojišťovny v rámci pojistného plnění musely účastníkům dopravních nehod vyplatit. Segment povinného ručení je pro pojišťovací domy dlouhodobě ztrátový. Ty proto nyní řeší, jak negativní bilanci zvrátit, nebo alespoň zmírnit – odpovědí by mělo…
Společnost GEPARD FINANCE bude od února 2018 poskytovat bezplatnou poradenskou činnost, jak splnit podmínky GDPR v realitách.
Využívání souběžného pojištění není v Česku ani ve světě nic výjimečného. Portfolia pojišťoven nabízí celou paletu výhodných akcí, ze kterých si pojistníci „vyzobávají“ to nejlepší. Po jednom produktu sáhnou kvůli bezplatné asistenční službě v zahraničí (jejíž součástí je havarijní pojistka s limitem 500 tisíc Kč); druhý produkt zvolí kvůli skvělému poměru maximálního limitu plnění (2 miliony korun) k ceně pojistky. A potom na dovolené v Itálii havarují. Prvním krokem je…
V říjnu 2017 dosáhla průměrná úroková sazba hypotečních úvěru výše 2,10 % – poprvé od listopadu 2015, kdy tarify hypoték zažívaly strmý pád. Nyní je situace opačná; sazby hypoték od počátku roku průběžně stoupají. Zatímco ještě v lednu letošního roku činil průměr 1,82 %, už v dubnu překonal hranici dvou procent. Po vlně zájmu přestávají být produkty hypotečního trhu atraktivní, odborníci úvěrům navíc předpovídají další zdražování. Smráká se nad hypotékami…
Současný stav na trhu s nemovitostmi hraje do karet developerům. Poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku, zvláště ve větších městech a jejich okolí. Situaci příliš nepomáhá ani stav na hypotečním trhu – získat hypotéku je těžší než dříve, kvůli omezené maximální výši LTV je navíc potřeba mít našetřeno zpravidla pětinu kupní ceny. Jaký vývoj čeká trh s realitami v následujících měsících?

Předfixace hypotéky: Krok k výhodné úrokové sazbě?

pátek, 08 prosinec 2017 09:09 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Při výběru hypotéky hraje jednu z nejdůležitějších rolí výše úroků a doba, po kterou má klient jistotu, že s nimi banka nebude hýbat. Míru úrokové sazby ovlivňuje mj. trvání fixačního období a rozsah LTV. S koncem fixace se pak kolečko o podmínkách splácení úvěru rozjíždí znovu. Platí, že čím dříve začne klient další období fixace řešit, tím spíše se mu dostane nabídky výhodné úrokové sazby. I proto se se vyplatí…
V závěru roku lidé mnohdy zvažují, jak naložit s případným přebytkem svých financí. Na poslední chvíli například posílají jednorázový vklad na stavební spoření, aby získali maximální státní podporu za končící rok. Mimořádná splátka hypotéky se zase jeví jako příležitost ušetřit na budoucích splátkách a úrocích. Nový zákon mimořádné splátky úvěrů značně usnadnil a zlevnil. Vyplatí se však mimořádná splátka hypotéky, když máte z nedávné doby zafixovanou nízkou sazbu?

Hypoteční trh na hraně: Na hypotéku se pečlivě připravujte

pátek, 01 prosinec 2017 08:49 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Zlatým časům hypotečních úvěru odzvonilo. Po zásahu České národní banky mají od 6. dubna 2017 bankovní domy nůž na krku a neměly by poskytovat hypotéky s LTV vyšším než 90 %. Reálně jde sice pouze o nezávazné doporučení, v praxi ale může ČNB bance pěkně zavařit – do čelního konfliktu se žádné instituci pouštět nechce, a tak raději poskytování hypoték omezily. V důsledku toho jsou zákazníci nuceni platit čím dál…
I finančního poradce můžete dělat poctivě, pomáhat přitom lidem a ještě si vydělat mnohem více než v běžném zaměstnání. Nevěříte? U nás děláme věci jinak – máme nástroje, systém, pozitivní přístup ke každému. Připravíme vás na povinné zkoušky ČNB. Dosavadní úspěšnost téměř 100 %.

Spoluúčast na povinném ručení: Jste si jisti, že ji nemáte?

pondělí, 27 listopad 2017 10:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Víte, jak během sekundy utratit miliony korun? Stačí chvilková nepozornost v hustém provozu, trocha smůly a jízda do práce se promění v dlouhé jednání s policií, dalšími účastníky nehody a samozřejmě i pojišťovnou. A přestože si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla svědomitě platíte, finanční nároky pojišťovny vás mohou nemile překvapit.
Strana 13 z 36