• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Raiffeisen stavební spořitelna prodlužuje akci na snížené úrokové sazby překlenovacích úvěrů do 31.10.2015. Prodloužení akce na snížené úrokové sazby platí i pro zajištěné překlenovací úvěry tzv. Hyposplátky, které jsou poskytovány i na 100% financování.
Dilema, zda platit pronájem v bytě, který vám nepatří, nebo si vzít hypotéku a bydlet v domě či bytě, který vám říká pane, je podle všeho věčné a přetrvávající. „Vzít si hypotéku“ stále ještě zní jako zaklínadlo a běh na trať tak dlouhou, že si na ni mnozí netroufají. Porovnali jste ale někdy možnou výši splátek hypotečního úvěru a nájmu, který platíte? Pojďte se s námi podívat na některá z …

Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

pondělí, 31 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sloučení hypotéky a spotřebitelského úvěru žádá stále více rodin i jednotlivců. Jejich finanční situace se totiž v průběhu dlouhých měsíců či dokonce let přehoupla do pouhopouhého přežívání, které se ovšem rozhodli řešit dříve, než bude pozdě. Jen si představte situaci, kdy si na starší nemovitost vezmete 100 % hypotéku, nemovitost postupně rekonstruujete a pak zjistíte, že pro další postup nemáte dostatek finančních prostředků. Řešení stávající situace naleznete ve spotřebitelské půjčce.

Zlevněná akce Úvěr do Buřinky

sobota, 29 srpen 2015 01:12 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Také Stavební spořitelna České spořitelny přichází na přelomu srpna / září 2015 se zlevněním u nezajištěného překlenovacího úvěru.

Modrá pyramida zlevňuje Rychloúvěr

pátek, 28 srpen 2015 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Modrá Pyramida stavební spořitelna opakuje v období 21. 8. – 30. 10. 2015 úspěšnou akci na Rychloúvěr s garantovanou úrokovou sazbou 4,99 % p. a. Rychloúvěr je poskytován do částky 700 000,- Kč bez zajištění.
Hypoteční úvěr – produkt, který dokáže splnit nejeden realitní sen. Pokud i vy již nějakou tu dobu hledáte mezi nabídkami nemovitostí svůj vysněný domov a zároveň sledujete nabídky hypotečních bank, které se pyšní rekordně nízkými sazbami hypotečních úvěrů, určitě zvažujete, zda tento významný krok učinit a jak vlastně ovlivní váš dosavadní život. Uvázat si na nohu onu pomyslnou kouli nebo raději podpis smlouvy o hypotečním úvěru odložit na neurčito? Jedním…

Samoživitelka a hypotéka: jde to vůbec dohromady?

pátek, 21 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Příchod dítěte na svět pro vás byl jistě radostnou a tolik očekávanou událostí. Po prvotní euforii na vás ovšem padl smutek a rozezlení. S dítkem jste zůstala sama a jako matka-samoživitelka čelíte nejrůznějším předsudkům a nesmyslným stereotypům. Jedním z nich je i názor, že jako samoživitelka nemáte šanci dosáhnout na hypotéku. Co je na tomto tvrzení pravdy?

Záludnosti hypoték

čtvrtek, 20 srpen 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Asi si řeknete, jak mohu přijít o peníze, když si já půjčuji u banky? Velmi snadno! Hypotéka sama o sobě není složitý produkt, ale proces vyřízení je naopak poměrně komplikovaný a často i zdlouhavý. Připomíná běh minovým polem, kde se miny každou chvíli přesunují. Jak projít tímto územím bez úrazu?
Nikdo nemá nikdy jistotu, že se mu po dalších 20 nebo 30 let bude dařit stejně dobře nebo snad ještě lépe než v okamžiku, kdy si vyřizuje hypoteční úvěr. Právě při rozmýšlení, zda si hypotéku vzít, snad většinu lidí napadá otázka, co se bude dít, když se stane něco, co jim na nějakou dobu nebo už navždy znemožní splácet hypotéku.
Jak vysokou splátku banka určí, to je jedna z prvních otázek, jež se hlavou proženou každému manželskému páru, který si chce vzít hypotéku. My jsme se tentokrát zaměřili na typickou čtyřčlennou rodinu se dvěma dospělými a dvěma dětmi. Podívejte se, kolik korun měsíčně budou splácet. Třeba to usnadní i vaše rozhodování!

Porovnání stavebního spoření a hypotéky

neděle, 16 srpen 2015 17:52 | Hypotéky | Dita Novotná
Opravdu je výhodné vzít si meziúvěr ze stavebního spoření s jistotou úrokové sazby po celou dobu splácení? Nebo je výhodnější hypoteční úvěr? Podívejte se na srovnání u konkrétního případu úvěru 1.700.000 Kč se splatností 20 let.
V létě 2015 se sídlo franšízové společnosti Gepard Finance přemístilo do nových reprezentativních prostor administrativní budovy Rubín Office Center v pražském Karlíně. Dalším důvodem k oslavě je navýšení počtu franšízových poboček na 80 míst po celé ČR. Jak vůbec funguje franšízing u Gepard Finance a jak by se případní zájemci měli připravit?
Nemalé procento úvěrů, primárně určených na bydlení, poskytují stavení spořitelny. Důvod je prostý – mnoho klientů stavebních spořitelen se totiž rozhodne využít dostupnosti a zajímavých podmínek, které stavební spořitelny nabízejí. To ovšem v případě, má-li u nich klient sjednáno stavební spoření, o jehož výhodách, ale i nedokonalostech jsme se zmínili v jednom z předchozích článků. Pokud se i vy chystáte investovat nemalé částky do bytového zařízení, dobře si rozmyslete, jaký…
V České republice přibývá lidí, kteří nejsou schopni splácet hypotéku a přichází tak nejen o peníze, ale v krajním případě i o střechu nad hlavou. Řada klientů si totiž tak úplně neuvědomuje, že v případě platební neschopnosti jim banka nemůže ustupovat do nekonečna. Sen o vlastním bydlení tak často končí ztrátou jistot, ale i nadějí a plánů. Přitom způsobů, jak se nedostat do platební neschopnosti a dluhové pasti je hned…
O stavebním spoření již určitě nejednou slyšel každý z vás. Ať již jste byli v pozici rodiče, který své ratolesti spoření zakládal, nebo jsme se ocitli v roli právě dospělého, který stál před rozhodnutím, jak s penězi naložit dál, jistě jste přemýšleli, kolik vám toho tento produkt přinese. Pojďme společně nahlédnout do tajů stavebního spoření a odhalit jeho výhody, přednosti, ale i nedostatky, o nichž se stále horlivěji diskutuje. Komu…
Víte, co má společného stavební spoření, termínovaný vklad, spotřebitelský úvěr a americká hypotéka? Ve všem se točí velké peníze! Jedná se ovšem o natolik odlišné produkty, že si zaslouží, abychom se s nimi na následujících řádcích pořádně seznámili. Jelikož jde o bankovní a spořitelní služby, s nimiž přijde během života do styku drtivá většina z nás, je na místě jejich detailní představení.
Začátkem června médii proběhla zpráva týkající se prvních bank, které zvýšily hypoteční sazby. Nutno podotknout, že toto zvýšení bylo pouze minimální a dotklo se jen třech bankovních domů operujících na našem území. Ostatní banky vyčkávají. Obava z rostoucích sazeb však zvyšuje poptávku po úvěrech. Máme pro vás praktické shrnutí i aktuální informace o vývoji úrokových sazeb hypoték pro následujících 12 měsíců.
Rozvodem končí zhruba polovina manželství v České republice. Mezi nejčastější důvody patří dlouhodobé neshody, vzájemné odcizení, nevěra i alkohol či finance. Pokud si navíc partneři vzali společnou hypotéku, mají o starost navíc. Jak tuto situaci řešit? Známe odpověď!

Fixace hypotéky – víte, jak vybrat tu nejvhodnější dobu?

úterý, 28 červenec 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Přemýšlíte o hypotéce a ze všech stran se na vás valí nespočet nových pojmů? Anuita, variabilita, bonita, jistina, fixace… a tak dále. Význam jednotlivých slov můžete odhalit v našem slovníku pojmů. My se dnes ovšem detailně zaměříme na fixaci hypotéky a dobu, která pro vás bude z hlediska nákladů nejvýhodnější.

Gepard Finance oslavil rekordní měsíc v historii

pondělí, 27 červenec 2015 11:08 | Aktuální tiskové zprávy | GEPARD FINANCE
Tisková zpráva o rekordním výsledku největšího hypotečního specialisty v České republice, společnosti Gepard Finance. Červen roku 2015 se stal v meziročním porovnání nejúspěšnějším měsícem v celé zatím desetileté historii společnosti s meziročním nárůstem 52 %.
Fixní nebo proměnlivá sazba – toť otázka! Vsadit na jistotu a optimální dobu fixace nebo zariskovat a doufat, že to vyjde? Hypoteční makléři z Gepard Finance poodhalí tajemství fixních i variabilních sazeb. Poradí vám, jak se rozhodovat v roce 2015.
Rozhodli jste se učinit zásadní krok a svůj život změnit od základů? Chystáte se využít nízkých úrokových sazeb hypotečních úvěrů? Máte nejvyšší čas. První banky totiž začaly – pomalu a nenápadně – úroky zvyšovat. I přesto však můžete získat hypotéku, jejíž sazba začíná na neuvěřitelných 1,59 %. Ještě před tím, než začnete zjišťovat, jak na to, byste ovšem měli mít alespoň rámcovou představu o tom, jak na výpočet splátky hypotéky.…
Lidem už „půjčila“ stovky milionů korun, pomohla jim, aby si pořídili vysněné domy, byty, chalupy. Klienti ji znají z billboardů po Budějovicích, a když vezmou za kliku, dojde jim, že už ji viděli. Holka z plakátu.
Bydlet ve vlastním a bez úspor? Tak právě to je možné se 100% hypotékou! Jak tento druh nemalé finanční výpomoci funguje a komu je určen? Jelikož jej banka považuje za poměrně rizikový produkt, abyste na něj dosáhli, musíte splnit poněkud přísnější kritéria. Kromě toho si za hypotéku docela připlatíte. Úroky jsou v tomto případě vcelku vysoké. Počítejte také s tím, že banky si vás proklepnou více, než kdybyste žádali o…

Hypotéka nebo nájem (II. díl): Porovnání nákladů

sobota, 04 červenec 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Nyní si zkusíme udělat porovnání, jak je to s náklady u nájmu a jak u hypotéky. Budou to vždy ilustrativní příklady, cena i nájem podobného bytu, jen o pár ulic dále, se mohou lišit. Určitě jste uvažovali o tom, jak je to s finanční výhodností hypotéky nebo nájmu. My Vám dáme nyní dobré vodítko k Vašemu rozhodování. Dávejte, prosím, dobrý pozor a sledujte jednotlivá porovnání.

Akční nabídka Hypoúvěru od Buřinky prodloužena

pátek, 03 červenec 2015 13:12 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Stavební spořitelna České spořitelny prodlužuje akční nabídku Hypoúvěru od Buřinky do konce srpna 2015.

Modrá pyramida snižuje sazby svých Rychloúvěrů

pátek, 03 červenec 2015 13:06 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
S pro klientskými novinkami od 1.7.2015 přichází v úvěrové oblasti i Modrá pyramida stavební spořitelna. Snižuje úrokové sazby svých Rychloúvěrů.

Hypotéka bez dokládání příjmů: doporučíme vám, jak na ni

pátek, 03 červenec 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéka je v dnešní době naprosto běžnou záležitostí téměř kdykoli, pokud chce obyčejný smrtelník koupit, rekonstruovat nebo postavit nemovitost. Při standardní žádosti dokládá žadatel své příjmy, a to i za několik měsíců zpětně, podnikatelé jsou zpravidla povinni poskytnout bance daňové přiznání za předchozí rok. Jde to ale jinak – dokládat příjmy není nezbytné. Je však nutné v takovém případě počítat s jistými specifiky.
Varování týkající se zvyšování úrokových sazeb nebyla jen prázdnými větami. Je to jen několik málo dnů, kdy první banky oznámily zvýšení sazeb hypotečních úvěrů. Pokud jste stále čekali na nejvýhodnější nabídku, zřejmě jste ji propásli. Ale nezoufejte! Se společností Gepard Finance můžete stále ještě vyjednat hypoteční úvěr, jehož úrok bude začínat na hranici 1,49 %. Při porovnávání jednotlivých parametrů hypoték zajisté narazíte i na tu od Komerční banky. Pojďme se…

Letní novinky u Wüstenrot stavební spořitelny

čtvrtek, 02 červenec 2015 00:00 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Stavební spořitelna Wüstenrot vstupuje do července 2015 s řadou novinek jak ve spořící tak v úvěrové oblasti.
Strana 13 z 28