• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení. Doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr a pomůžeme vám vše zařídit.
    Díky naší specializaci o hypotékách leccos víme.
    A proto o nich píšeme na tomto blogu.

Pravidelná platba daně z nemovité věci je každoročním evergreenem drtivé většiny vlastníků bytu či domu. Její výše se počítá z velikosti dané stavby, zásadní roli hraje lokalita, ve které se nemovitost nachází. Základem pro výpočet je přiznání k dani z nemovité věci; to se poprvé podává v okamžiku, kdy majitel nemovitost nabude (koupí či jejím dostavěním), další podání je namístě v případě, že proběhne významnější úprava – včetně rozšíření či…

P2P půjčky: Vyplatí se pro financování bydlení?

pondělí, 20 listopad 2017 09:58 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
K financování bydlení je systém P2P půjček naprosto nevhodný (vysoké sazby, nemožnost odečtu úroků, krátká doba splatnosti, relativně nízké částky). Během krátké doby se vyrojily stovky služeb stojících na principu zápůjčky; mezi nejznámější patří třeba Uber, určité popularitě se i v Česku těší Airbnb. Stranou nezůstává ani finanční trh – zájemci o půjčku si mohou skrze tzv. P2P portály půjčit přímo od lidí, tzv. investorů. Na rozdíl od bank jsou…
Refinancování, podobně jako zbytek hypotečních produktů, podléhá aktuální situaci trhu s hypotékami. Zpřísňující opatření České národní banky odstřihla žadatele od 100% hypoték, na posuzované žádosti hledí bankovní instituce mnohem přísnějším okem. U každého potenciálního klienta posuzují současné příjmy a důrazně hledí i na úvěrovou historii. U refinancování to ale tak docela neplatí – šanci mají i ti žadatelé, kteří prokáží dostatečnou svědomitost.

Sdílený úvěr: Vyplatí se jej pořídit a co vše obnáší?

pondělí, 13 listopad 2017 09:55 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Vlastnit nemovitost se pro řadu lidí stává nedostupným snem. V pozadí nestojí jen rostoucí ceny bytů a domů, ale i obtížnější přístup k výhodným hypotékám. Splácet hypoteční úvěr z jednoho příjmu mnozí nezvládají, a proto často volí možnost sdíleného úvěru, díky kterému nemusí na svá bedra brát příliš vysoký platební závazek.
Vybrat toho pravého finančního poradce nebo poradenskou síť není žádný med. Experti na volné noze klienty lákají na léta zkušeností a zástupy spokojených klientů, jednotlivé instituce zákazníky uhánějí pod příslibem jedinečných slev a akcí. Jakým způsobem ale tyto společnosti doopravdy fungují? A je pro ně blaho klienta opravdu na prvním místě?
Chýlí se fixační období vašeho stávajícího hypotečního úvěru ke konci? Včasnou přípravou a vyjednáváním můžete skrze výhodnější podmínky nové fixace ušetřit desítky tisíc korun. Ty tam jsou doby, kdy banky nechaly své klienty přejít s lehkým srdcem k jiné instituci. V bankovním sektoru hoří lítý boj – a vydělat na něm můžete právě vy.
S úderem půlnoci na 1. prosinec 2016 došlo v oblasti finančního poradenství k zásadní změně. V platnost vešel nový zákon o úvěrovém zprostředkování, který všem poradcům nabízejícím úvěry (a tedy i hypotečním brokerům) ukládá povinnost registrace u ČNB, která je podmíněna úspěšným absolvováním certifikačních zkoušek odborné způsobilosti (známé také jako „úvěrové zkoušky“). Ty probíhají pod dohledem České národní banky a je třeba je mít úspěšně splněné nejpozději do konce listopadu…
Česká národní banka dnes vydala prohlášení o dalším zvýšení úrokové sazby. Období historicky nejnižších úrokových sazeb skončilo. V této souvislosti si můžete přečíst odborný komentář společnosti Gepard Finance.
Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla není pro řidiče žádnou neznámou. Povinné ručení se vztahuje na každý automobil, které se na pozemních komunikacích nejen pohybuje, ale také stojí, jak je rok dlouhý. Ne každý majitel vozu je ale ochoten pojištění hradit – pokud způsobí nehodu, náklady na uhrazení škod, léčebných výloh a bolestného jdou z tzv. garančního fondu. Přispívají do něj ale ti, kteří si pojištění odpovědnosti platí. To se má…
Pohromy a nešťastné události se nevyhýbají nikomu z nás. Vyplavený dům dokáže ztížit chod rodiny na týdny až měsíce; dohodnout řemeslníky, nakoupit materiál na opravu i nový nábytek a k tomu plnit své běžné povinnosti – to vše si žádá čas, kterého rozhodně není nazbyt. Nějakou dobu zabere i samotné vyřízení pojistné události. Pojišťovny svým klientům ale vycházejí vstříc, nahlašování žádostí o pojistné plnění umožňují online. U většiny z nich…
Cílová částka stavebního spoření hraje při sjednávání úvěru ze „stavebka“ důležitou roli, stejně zásadní je i pro konečný zisk v rámci úročení. Navýšení konečného obnosu proto reálně zvažuje celá řada klientů spořitelen. Není to ale jednoduché – pro spořitelny, u kterých dosahují úroky nižších hodnot než v minulosti, jde o finanční zátěž. Změna cílové částky znamená ve formální řeči spořicích domů změnu tarifu – a s tou se zpravidla pojí…
Půjčili byste peníze člověku, který je znám svou notorickou neschopností splácet? Vymáhání dluhů je zdlouhavé a nepříjemné – a nezáleží na tom, o jakou částku jde. Prevencí proti nesolidnímu žadateli je jeho důkladné prověření. Právě těmto účelům slouží registry dlužníků. Dostat se do nich není nic těžkého – stačí, když své úvěry nebudete chvíli řádně splácet. O to těžší, často přímo nemožné, je dosáhnout výmazu.
Refinancování hypotečního úvěru je skvělým nástrojem proti zbytečně vysokým výdajům. Stačí během fixačního období sáhnout po té správné nabídce – a ušetříte desítky až stovky tisíc korun. Potřeba je jen občanský průkaz, výpis z katastru nemovitostí a troška zdravé drzosti. Jedinou překážkou může být láska. A to doslova.
S novelou zákona o spotřebitelském úvěru nepřichází jen větší ochrana spotřebitele proti finančním institucím. Sněmovna v rámci novely zpřísnila požadavky i na samotné poskytovatele úvěrů. Od prosince 2016 mají finanční odborníci 2 roky na to, aby úspěšně absolvovali předepsané úvěrové zkoušky. Pokud neprojdou, musí se se svou dosavadní praxí rozloučit. V jakých kategoriích lze zkoušky složit a jak dlouho je potřeba se na testy připravovat?
Úrokové sazby v poslední době vzrostly nejvíce u hypoték, kde poměr výše úvěru k hodnotě zástavy (LTV) přesahuje 80 %. Může za to omezení ze strany České národní banky (ČNB). Končí-li vám v současnosti 3letá nebo 5letá fixace, budete však aktuálně stále refixovat nebo refinancovat s výhodnější sazbou. Postupně se ale situace otočí, protože fixace budou končit klientům, kteří mají sazbu fixovanou v době nejnižších úroků. O kolik se vám…

Úvěrový registr: Jak zamíchá kartami na hypotečním trhu?

pondělí, 18 září 2017 11:25 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rozdíl mezi výhodnou a nevýhodnou hypotékou může znamenat rozdíl statisíců korun. Výběr vhodného úvěru je proto nezřídka během na dlouhé měsíce. Scénář bývá totožný; využití hypoteční kalkulačky, návštěva bank a vypracování nezávazných nabídek. Posledním krokem by pak logicky měla být žádost o přesnou podobu úvěru u několika vybraných institucí a volba toho nejvýhodnějšího. Tak snadné to ale bohužel není.
Hlad po vlastním bydlení v Česku neutichá. Podle výsledků průzkumu Sociologického ústavu AV touží po vlastní nemovitosti čtyři pětiny Čechů – o tom ostatně vypovídá i poptávka, která nabídku realit na trhu notně převyšuje. Množství bank, spořitelen a soukromých společností nabízí široké portfolio nejrůznějších úvěrových produktů. Na pořízení bytu nebo domu se ale vyplatí sáhnout jen po některých z nich.
V září je to 15 let, co na trh vstoupila společnost Gepard Finance. Největší hypoteční specialista v České republice působící i na Slovensku stál u zrodu Asociace hypotečních makléřů a značky kvality FÉR hypotéka. Svým makléřům poskytuje franšízovou licenci, která kombinuje výhody samostatnosti a prověřeného podnikatelského konceptu.

Hypotéka na rekonstrukci: Zjistěte, jak ji správně zařídit!

úterý, 12 září 2017 11:10 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypoteční úvěr je nejčastějším finančním prostředkem pro koupi nemovitosti, využít jej můžete ale i k její renovaci. Pojem rekonstrukce zastřešuje celé spektrum prací s totožným účelem: zvýšení kvality bydlení. Jak o hypotéku pro rekonstrukci zažádat a co vše za ni smíte pořídit?
Počínaje 1. listopadem 2016 došlo k zásadní změně při placení daně z nabytí nemovitosti. V rámci loňské novelizace totiž její úhrada přešla z prodávajícího na kupujícího. Pokud tak kupujete dům či byt, počítejte s dodatečným výdajem ve výši 4 % z kupní ceny. Jak tuto situaci řešit ve chvíli, kdy potřebnou částku po ruce zkrátka nemáte?
Láká vás práce ve sféře hypotečních úvěrů? Máte tah na branku, chcete lidem pomoci k získání jejich vysněného bydlení? Společnost Gepard Finance opět otevírá bránu podnikatelských příležitostí. Přijďte na nezávazné setkání a zjistěte, jaké to je provozovat franšízu pod křídly naší společnosti.
K začátku letošního roku se českými silnicemi prohánělo okolo 5,6 milionu aut. Automobilová doprava je páteří naší civilizace, neobejde se ovšem bez nehod. Každý rok se odehrají desítky tisíc havárií – ty lehké řidiče otráví, vážnější mohou ohrozit nejen zdraví, ale i obživu nebo podnikání. Bez pojištění zkrátka není radno sedat za volant.
Činnost hypotečního makléře donedávna nepodléhala žádné speciální regulaci. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přináší kromě známých opatření, která značně posilují postavení spotřebitele, i přísná kritéria týkající se důvěryhodnosti a odborné způsobilosti hypotečních makléřů. Společnost Gepard Finance je připravena umožnit všem svým makléřům absolvovat potřebnou odbornou zkoušku v zákonem stanovené lhůtě do konce listopadu 2018.
Hypoteční úvěry se v České republice objevily poprvé před 22 lety. Dobové úrokové sazby až 12 % zní dnes jako špatný vtip – přesto se našli tací, kterým tehdy hypotéky přinesly vysněné bydlení. Nebylo koneckonců moc z čeho vybírat. V roce 2017 nabízí hypotéky 19 finančních subjektů, o zájem klientů bojují stovkami produktů, ve vítězství hrají roli desetiny procent. Jak v něčem takovém najít svého „šampiona“?
Největší specializovaný hypoteční makléř na českém trhu, společnost Gepard Finance, rozšiřuje svoji síť franšíz. Hypotečním specialistům dává příležitost realizovat svou činnost na základě franšízové licence, která jim umožňuje působit jako samostatný podnikatel a současně čerpat benefity vyplývající ze zkušenostmi prověřeného podnikatelského konceptu.
Podle posledních průzkumů je v Česku pojistkou chráněna jen polovina domácností, mnozí Češi si navíc pojištění domácnosti pletou s pojistkou na nemovitost. Ta se ale týká jen vlastní stavby, vybavení a majetek pod ni už nespadá.
Jste vy a vaši sourozenci majiteli rodinného domu? Nebo jsou ve hře i obchodní partneři? Spoluvlastnictví nemovitosti je v České republice rozšířeným jevem – a často spolu dva a více majitelů žije pod jednou střechou. Co když se ale vlastníci nepohodnou a jeden z nich se svého podílu chce vzdát?
Český daňový systém bychom přízviskem „přehledná záležitost“ označili jen stěží. Nejrůznější odvody ze mzdy, pojištění a zboží jsou základem fungování státu – zajišťují zdravotní péči, důchody i ochranu. Zatímco placení daní za nás běžně řeší zaměstnavatel a prodejní řetězce, daň z nemovitosti musíme obstarat sami.
Nic netrvá věčně – ani lesk a svěžest novostaveb. Fasádu omítne patina, do nosných trámů se pustí přírodní živly, parkety se časem zkřiví. Ke slovu pak přichází rekonstrukce. Z finančního hlediska žádná legrace – náklady v řádu statisíců až milionů jsou spíše pravidlem než výjimkou. A protože ne každý takovou částku pod polštářem schraňuje, je třeba sáhnout po úvěru. Kde jej ale sehnat a s jakými úroky je třeba počítat?
Ještě před rokem byl hypoteční trh pro spotřebitele zemí zaslíbenou. Úroková sazba byla na historickém minimu a nezdálo se, že by tuto idylu cokoli narušilo. Jenže pak vešla v platnost novela o spotřebitelském úvěru a Česká národní banka vyrukovala s plánem na nezávaznou regulaci poskytování hypoték. Rázem bylo vše jinak – a bankovní instituce začaly zákazníkům utahovat opasky.
Strana 14 z 36