• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Na levnější hypotéky už nečekejte

úterý, 02 červen 2015 15:48 | Aktuality - akce, benefity | Pavel Aron
Pozor, už nečekejte! Vývoj úrokových sazeb se pomalu obrací. Banky zvažují zdražení.

Mám již hypotéku, musím se o něco starat?

úterý, 02 červen 2015 15:07 | Hypotéky | Pavel Aron
Určitě máte tu nejlepší a nejlevnější hypotéku. Fixace Vám končí za 4 roky a jste v klidu. Musíte něco dělat v průběhu hypotéky? Teoreticky ne, ale život přináší mnoho nepředvídaných situací a rozhodnutí...

Na čem závisí hladký průběh hypotéky

čtvrtek, 28 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Žádost a následné splácení hypotečního úvěru je běh na dlouhou trať. Vzhledem k tomu, že na této trati nebudete sami, je nanejvýš vhodné si podle svých preferencí vybrat co nejlepšího, nejkvalitnějšího a nejpříjemnějšího společníka. Banku, která vám, co se hypotéky týče, vyjde vstříc v maximální možné míře. V tomto článku vám poradíme několik triků, jak takového společníka získat.

10 důvodů, proč je výhodné vzít si hypotéku

úterý, 26 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pokud nepatříte k těm, kteří zdědili dům po rodičích či prarodičích nebo k těm, jejichž čísla v nedávné době padla ve Sportce, ale přesto byste rádi bydleli ve svém, pravděpodobně se nevyhnete hypotéce. Ač pojem hypotéka vyslovuje řada lidí s obavou v hlase, my známe 10 důvodů, proč je výhodné si hypoteční úvěr zřídit. Tady jsou.
Jestliže se rozhodnete koupit si nemovitost, rekonstruovat ji nebo si ji postavit, s největší pravděpodobností se nevyhnete hypotéce – jejímu vyřizování a následnému splácení. Aby vám ale banka na váš nový domov potřebnou sumu půjčila, bude požadovat, abyste se jí něčím zaručili. Hypotéka je vždy, bez výjimky, zajištěna zástavním právem k nemovitosti.

Gepard Finance posiluje komunikační tým

neděle, 24 kvě 2015 22:20 | Aktuální tiskové zprávy | GEPARD FINANCE
Novou tváří manažerského týmu společnosti Gepard Finance se stala Kateřina Prantlová. Přechází ze společnosti ETA a.s., kde působila čtyři roky jako tisková mluvčí. V Gepard Finance nastupuje na pozici komunikačního manažera. Firma tak reaguje na dlouhodobý pozitivní růst a rekordní 30% nárůst objemu ze začátku letošního roku.
Blíží se konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky a vy přemýšlíte, jestli by se nedalo na splácení úvěru ušetřit? My víme téměř jistě, že by se za současných podmínek dalo. Pojďte se s námi podívat, jak přeúvěrování neboli refinancování hypotéky funguje a kdy se vyplatí.

Hypotéka a investice - jak vypadá vývoj trhu do budoucna?

čtvrtek, 21 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pokoří rok 2015 další rekord? Vyplatí se investovat do nemovitosti nyní nebo ještě chvíli počkat? Dočkáme se v nadcházejících měsících růstu sazeb hypotečních úvěrů? A jak na tom bude cena nemovitostí? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, pak jsou následující řádky určeny právě vám.
S nenáviděnou byrokracií se setkáváme prakticky denně. Komunikace s úřady i dalšími institucemi, únavné papírování a vypisování nejrůznějších druhů formulářů, stejně jako řada dalších komplikovaných činností naší náladě příliš nepřidá. A jinak tomu není ani v případě sjednávání hypotéky na bydlení.
Když chce někdo v dnešní době provádět rozsáhlou rekonstrukci nemovitosti, když si chce někdo nemovitost koupit nebo nechat postavit, v drtivé většině případů musí požádat některou z bank o hypotéku, díky které zaplatí větší část kupní ceny nemovitosti a půjčenou částku bude potom bance splácet. Víte, za jakých podmínek hypotéku získáte a co od vás banka bude na oplátku požadovat?
Volnost, svoboda, ale i snazší proniknutí na trh – i tak lze ve zkratce charakterizovat franšízové podnikání, kterému v našich podmínkách důvěřuje stále více začínajících, ale i zkušených podnikatelů. Minulý rok fungovalo v České republice něco přes 200 franšízových konceptů, do budoucna je pak očekáván jejich další nárůst.
Vsadit na celoživotní placení nájmu nebo si šetřit na vlastní rodinný domek? Sáhnout po půjčce na bydlení nebo zvolit hypotéku? Tato a řada dalších dilemat se honí hlavou každému, kdo řeší vlastní bydlení a alespoň částečně se zajímá o aktuální dění na hypotečním a realitním trhu.

Hypotéka pro OSVČ: praktické rady pro živnostníky

čtvrtek, 14 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Založení živnosti je v našich podmínkách poměrně rychlou a jednoduchou záležitostí. Pokud se úřadům vyhýbáte, co to jen jde, živnostenské oprávnění můžete vyřídit i prostřednictvím internetu. Řada osob se pro založení živnosti rozhodla z důvodu jisté dávky samostatnosti a nezávislosti na zaměstnavateli. Dříve nebo později ovšem mohou narazit na rozličné problémy, k nimž patří i sjednání a vyřízení hypotéky.
Sen o pěkném rodinném domku má bezpochyby řada z nás. Pořídit si ovšem vlastní bydlení není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Nejen, že pro tento životní milník potřebujete notnou dávku odvahy, také finanční stránka zde sehrává svou neopomenutelnou roli.
Franšíza – v současnosti velmi často skloňovaný pojem, o němž však koluje spousta nejasností a polopravd. Je franšízové podnikání skutečné tak svobodné, jak se na první pohled zdá? Opravdu převyšují jeho výhody slabé stránky? A doopravdy je vstup na trh pod hlavičkou zavedené franšízy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá?
Nové dno sazeb na hypotečním trhu nám (opět) definovala UniCredit bank, která snížila sazby pro hypotéky s tříletou fixací až na 1,49 % p.a. Jak už to tak bývá, nic není zadarmo. Tato pěkná úroková sazba je vykoupena nutností vést u banky účet, využívat její kreditní kartu a uzavřít rizikové pojištění.

RSTS snížení úrokových sazeb Hyposplátky

úterý, 05 kvě 2015 10:04 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Pro období 1. 5. 2015 - 31. 8. 2015 dochází ke snížení úrokové sazby překlenovacích úvěrů Raiffeisen stavební spořitelny poskytovaných do 80 % hodnoty nemovitosti, tzv. HYPOsplátka a HYPOsplátka plus - na 2,25 % p.a.

Jak usmlouvat nižší úrok u hypotéky při změně fixace

čtvrtek, 30 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy jste si vyřizovali hypotéku, jste si určitě zvolili délku fixace úrokové sazby, ta se tedy po tento čas neměnila. Období fixace ale končí a vy z toho můžete vytěžit nižší úrok, budete-li vědět, jak na to. Dobrá zpráva je, že nejde o nic složitého. Pokud máte informace a k ruce šikovného hypotečního makléře.
Možná i vy právě uvažujete o hypotéce, ale nevíte, jakou banku oslovit se žádostí, zda splníte její podmínky a jestli budete schopni splácet nastavené částky a nebudete platit zbytečně mnoho.

Hypotéka pro podnikatele – její výhody a nevýhody

úterý, 28 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si vzít hypotéku jako firma, podnikatelský subjekt, právnická osoba? Potom vězte, že podmínky, jež si banky kladou a které vy musíte splnit, se liší od klasických hypotečních úvěrů, o které žádají osoby fyzické.

Koupě domu s hypotékou: na co si dát pozor?

čtvrtek, 23 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Od splnění svého velkého realitního snu jste pouze malý krůček. Máte nějakou tu finanční rezervu, vyhlédnutý překrásný domeček, jehož cena je velmi příznivá, v práci jste dostali vytoužené volno a vnitřně jste ztotožněni se změnou, která na vás v brzké době čeká. Vše je sluncem zalité až do doby, než zjistíte, že vyhlédnutý dům je zatížen hypotékou. Co dělat v takovém případě?

Co to je americká hypotéka a v čem je výhodná

úterý, 21 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Americká nebo také bezúčelová hypotéka je typ hypotéky, který se v několika bodech liší od hypotéky standardní. Pokud potřebujete narychlo zalepit propastnou díru v rodinném rozpočtu, zaplatit neočekávaný výdaj při zdravotní komplikaci, konsolidovat jiné úvěry nebo rozjet nové podnikání, potom pro vás může být americká hypotéka ideálním řešením. Stačí zastavit nějakou nemovitost.

Hypoúvěr od Buřinky s úrokovou sazbou 1,95 %

pondělí, 20 duben 2015 18:40 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) pro období 20.4.2015 - 30.6.2015 nabízí Hypoúvěr od Buřinky s úrokovou sazbou od 1,95 % ročně pro 3 a 6 letou fixaci úrokové sazby pro úvěry s výší úvěru nad 1 mil. Kč.

Nevíte, jak na výpočet výhodné hypotéky? Pomůžeme vám

pondělí, 20 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy se bez hypotéky neobejde skoro nikdo, kdo si chce pořídit vlastní nemovitost nebo ji zrekonstruovat, je na trhu mnoho nabídek hypotečních úvěrů. Jak se ale v nabídkách jednotlivých bank vyznat a nezvolit si hypotéku s nevýhodnými podmínkami, na které sami nepřijdete nebo je objevíte pozdě?

Stavební spoření 2015 - souhrn změn

pátek, 17 duben 2015 17:04 | Stavební spoření | Lenka Svobodová
Zájem o stavební spoření neklesá. V roce 2014 bylo uzavřeno o 7 % více nových smluv stavebního spoření, jak vyplývá z dat, které zveřejnilo Ministerstvo financí 25. února 2015. Stavební spoření v posledních letech doznalo značných změn, které se s největší pravděpodobností promítly do zájmu o sjednání tohoto produktu. Také počátek roku 2015 se nesl v duchu celé škály změn, jejichž výčet na vás čeká na následujících řádcích.
Modrá pyramida poskytuje do 31. 5. 2015 Rychloúvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou 4,99 %. Rychloúvěr je bez nutnosti zajištění nemovitostí a bez poplatků, stává se tedy nyní jedním z nejvýhodnějších překlenovacích úvěrů.
Oslovily vás rekordně nízké sazby hypoték, které v posledních měsících opětovně překročují svá historická minima? Konečně si chcete splnit velký realitní sen? Neunáhlete se ve svých představách ani nepodnikejte žádné nepromyšlené kroky. Chcete-li získat vskutku výhodnou nabídku, využijte služeb hypotečního poradce. Proč byste s ním měli spolupracovat právě vy a jak ho ve finále vybrat?

Kolik si vyděláte založením vlastní franšízy?

středa, 15 duben 2015 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Kdokoli, kdo uvažuje o tom, že si založí vlastní franšízu, jistě řeší otázku, na jakou sumu si měsíčně přijde, kolik mu franšíza vynese a zda mu za to stojí pouštět se do světa podnikání. Někoho lákají vysoké výdělky, jiného volnost. Vysoké výdělky se ale pojí s vyvinutím velkého úsilí a každý, kdo se do podnikání pouští, by to měl vědět.

5 tipů, jak získat hypotéku bez obtíží

úterý, 14 duben 2015 22:08 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si koupit nemovitost, zrekonstruovat ji nebo si ji nechat postavit? Pak se pravděpodobně nevyhnete hypotéce. Jak si ji zařídit a co udělat pro to, abyste ji bez obtíží získali? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Půjčka na bydlení

úterý, 14 duben 2015 00:00 | Hypotéky | David Eim
Při rozhovorech s našimi klienty se setkáváme s tím, že někdy dochází k malému nedorozumění, co to vlastně půjčka na bydlení je. Pro většinu lidí z branže pojem „půjčka“ znamená spíš menší úvěr, řekněme maximálně v řádu stovek tisíc korun, který není zajištěn zástavním právem k nemovitosti.
Strana 14 z 28