• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení. Doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr a pomůžeme vám vše zařídit.
    Díky naší specializaci o hypotékách leccos víme.
    A proto o nich píšeme na tomto blogu.

Víte, jaké jsou základní podmínky pro získání hypotéky?

středa, 27 červenec 2016 11:08 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypotečních úvěrů jsou v současné době na svém historickém minimu. A to je důvod, proč o možnosti financování vlastního bydlení touto cestou uvažuje stále více lidí. Pokud mezi ně patříte i vy, jistě vás zajímá hlavně to, na jakou hypotéku dosáhnete. Na následujících řádcích vám přinášíme přehled nejdůležitějších podmínek pro její získání.
Koupě či stavba vlastního domku není rozhodnutím, které byste učinili „ze dne na den“. Tento krok důkladně promýšlíte, hodnotíte všechny jeho výhody. Nemáte-li dostatek vlastních zdrojů, budete navíc přemýšlet o hypotéce. Takový hypoteční úvěr je závazkem na dlouhou dobu. A jeho vyřízení vyžaduje čas i trpělivost. Jak dlouho vlastně může celý proces vyřizování a schvalování hypotéky trvat?
Podle návrhu nového zákona bude možné úvěr splatit zcela nebo z části kdykoliv. Banka ovšem bude mít právo na úhradu účelně vynaložených nákladů, které jí vzniknou v souvislosti s předčasným splacením.
V roce 2016 pokračuje hypoteční leader GEPARD FINANCE vynikajícími výsledky. V České republice i na Slovensku roste meziroční produkce o více než 30 %, což znamenalo zvýšení tržního podílu na obou trzích. Poprvé v historii byl za I. pololetí roku zaznamenán obrat na úrovni 10 miliard Kč zprostředkovaných hypoték.
Začátek června se v parlamentu nesl v duchu několika důležitých jednání. Jedno z nich ale klienty bank a realitních kanceláří příliš nepotěší. Parlament totiž schválil změnu zákona, podle níž se povinnost platit daň nově přesouvá z prodávajícího na kupujícího. Co to pro nás znamená? Skutečnost, že ceny nemovitostí od podzimu vzrostou i o několik desítek tisíc korun.
Díky dlouhodobému trendu nízkých úrokových sazeb přecházejí stavební spořitelny s produktovou podporou od spoření k úvěrům. Nejen, že některé stavební spořitelny umožňují svým klientům úvěr ze stavebního spoření s nižší úrokovou sazbou, než s jakou úrokovou sazbou bylo sjednáno na Smlouvě stavebního spoření.
Americká krize trhu s hypotékami v roce 2007 vyústila ve finanční propad burzovních trhů v USA, jenž měl nedozírné následky, které se dotkly nejen finančních trhů, bank a hypoték, ale především samotných domácností. Díky neustálému snižování úrokových sazeb, je český trh směle přirovnáván k tomu americkému. Opravdu ale existují důvody, proč bychom se měli bát případné krize, jež by český hypoteční trh zachvátila?
Česká národní banka se rozhodla zpřísnit své doporučení ve věci výše limitů ukazatele LTV u nově poskytovaných úvěrů. V současné době většina bank na trhu nabízí svým klientům možnost získání hypotečního úvěru až do výše 100 % hodnoty nemovitosti. Banky, které se omezují na 90 %, případně i méně, jsou na trhu spíše výjimkou. Tato praxe se nyní změní.
Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Zamilovali jste se do stylu Provence? Inspirace pro vaše bydlení

pondělí, 13 červen 2016 15:24 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Ten, kdo během svých cest zavítal do francouzského regionu Provence, si odsud kromě krásných fotografií odvezl také opojnou vůni levandule a nostalgické vzpomínky na útulné stavby obklopené rozkvetlými záhony s bylinkami a voňavými květy. Styl Provence je velmi oblíbený napříč kontinenty, a pokud jste jeho kouzlu propadli také vy, máme pro vás několik rad, tipů i fotografií, které mohou být skvělou inspirací při zařizování nového bydlení.
Trestně odpovědní jsou mladí lidé v České republice od patnácti let věku. Způsobilost k právním úkonům pak získávají standardně v 18 letech. Přesto však s vlastním bydlením otálejí. Za jejich rozhodnutí obvykle nemůže pohodlný styl života a tzv. „mama hotel“, který okupují. Problém je často v nedostupném bydlení.
Člověk, který se rozhodne jednat s bankou o hypotečním úvěru, narazí během prvních pěti minut rozhovoru s hypotečním makléřem na otázku příjmů. Slovo „příjmy“ samo o sobě je z pohledu banky velice široký pojem. Mluvit pouze o příjmech nestačí. Musí jít o doložitelné, transparentní a pravidelné, pro banku uznatelné příjmy.
Sazby hypotečních úvěrů se drží historického minima. Minulý měsíc dokonce průměrná úroková sazba pokořila magickou dvouprocentní hranici. Bankovní domy mezi sebou svádí konkurenční boj a klienti mají vskutku z čeho vybírat. Zajímavých nabídek je totiž na současném hypotečním trhu mnoho. Pokud jste se extrémně nízkými sazbami nechali zlákat i vy, máme pro vás hned 5 tipů, jak vyřídit hypotéku bez problémů.
Přemýšlíte o pořízení nemovitosti, jež má sloužit k následnému pronájmu, prostřednictvím kterého se vám zaplatí náklady i splátky hypotéky? Výše zmíněný plán je sice velmi zajímavý, ve finále však ani investiční hypotéka nedokáže zázraky. Při současných sazbách ale může jít o velmi efektivní variantu s prakticky okamžitou návratností. Pokud se vám nemovitost podaří hned pronajmout, obdržíte nájemné, které bude nesrovnatelně vyšší než úroky z úvěru, které platíte bance. Na následujících…
Vlastní rodinný domek na hypotéku nebo nájem v menším bytě? Vláčet se dlouhá léta u nohy s koulí, na které je vyrytý nepřehlédnutelný nápis „hypotéka“, nebo každý měsíc platit za něco, co nám vlastně tak úplně nepatří? Hypotéky a nájmy spolu svádí litý boj mnoho dlouhých let. Jen na vás ale ve finále je, čemu dáte přednost. Dnešní článek bude věnován velkému srovnání hypoték a nájmů v Praze, Brně a …

7 důvodů, proč je lepší žádat o hypotéku ve dvou

středa, 11 kvě 2016 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V březnu klesla průměrná úroková sazba poprvé pod hranici dvou procent. I letošní rok má proto velký potenciál stát se v oblasti hypotečních úvěrů jedním z nejúspěšnějších v historii. Naši klienti si plní své sny o novém bydlení a zvyšují hodnotu průměrné hypotéky. Hypoteční úvěry se zároveň stávají stále dostupnější. Existuje ovšem také hrstka těch, kteří z banky odcházejí s nepořízenou. Ke kladnému posouzení žádosti ale někdy stačí jen málo…
Hypotéky slaví jeden úspěch za druhým. Současná situace na hypotečním trhu pomáhá lidem plnit jejich sny o novém bydlení. Existují ovšem situace, kdy hypotéku nelze považovat za nejefektivnější řešení. Taková situace může nastat například tehdy, rozhodujete-li se, jak financovat rekonstrukci bytu či domku. Na následujících řádcích mezi sebou porovnáme klasický hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření a spotřebitelskou půjčku.
Hypoteční úvěr je neodmyslitelně spojován zejména s mladšími klienty, kteří financují své první bydlení, čemuž ostatně odpovídá také nabídka a marketingové kampaně bankovních domů. Nikde ovšem není striktně řečeno, že o hypotéku nemohou žádat také osoby v pozdějším věku, které jsou obvykle na vrcholu své profesní kariéry a hodlají opustit stávající bydlení a pořídit si bydlení nové. Žádat o hypotéku v pozdějším věku však může být poměrně obtížné. Ačkoli se…
Historická minima pokořena, hypoteční rekordy opět padly! Žádné tragické scénáře se nekonají, hypotéky stále zůstávají na svém minimu a světe, div se, dokonce jej opětovně pokořují. Extrémně nízké úroky hypotečních úvěrů ženou do bank i ty největší konzervativce a skeptiky. Málokdo by ještě před pár lety řekl, že průměrná úroková sazba hypoték se někdy dostane pod čtyři, nebo dokonce tři procenta.
Hypoteční úvěr je úvěr, jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti. To plyne ze zákona o dluhopisech. Samozřejmě banka může poskytnou úvěr na bydlení (účelový) nezajištěný, v takovém případě se ale nejedná o hypoteční úvěr. U hypotéky vždy platí požadavek banky na zástavu nemovitosti.
Nedávno jste možná vyřizovali hypotéku na vysněný rodinný domek. Teď se naopak poohlížíte po hypotéce, díky níž byste mohli financovat rekreační objekt – chatku v horách nebo dokonce komerční nemovitosti, kde můžete o víkendech a volných dnech relaxovat, nebo si této koupě dokonce udělat výdělečný byznys. Existují nějaké rozdíly mezi klasickou hypotékou a hypotékou na chatu? Vše, co vás okolo hypotéky na rekreační bydlení zajímá, vám odhalíme na následujících řádcích.

10 důvodů proč si pořídit hypotéku

úterý, 26 duben 2016 10:40 | Hypotéky | Pavel Aron
Úrokové sazby jsou na rekordních minimech a na hypotéku dosáhne stále větší skupina žadatelů. Pokles sazeb hypoték už není tak silný, jako v předchozích letech, kdy dokázal úspěšně eliminovat negativní vliv nárůstu cen nemovitostí, stále však platí, že z ekonomického pohledu jsou nyní podmínky pro pořízení vlastního bydlení jedny z nejlepších v dosavadní historii. Silná poptávka po bydlení bude přetrvávat i v roce 2016.

Franšízing u Gepard Finance? 8 důvodů, proč do toho jít!

pondělí, 25 duben 2016 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Když se podíváte na někoho, komu se daří, chcete zkopírovat jeho postup, tak najednou zjišťujete, že vlastně nevíte, jak se do toho pustit. Nevíte, jak dotyčný přemýšlí, co mu přináší největší úspěch a zisk. Vypadá to na první pohled jednoduše, ale jsou tam často roky jakéhosi vzdělávání a používání metod, které fungují, ale nejsou vidět. To pak dělá ten rozdíl. Teď máte možnost převzít postupy a know-how těch nejlepších. Dostanete…
Pořídit si vysněný rodinný domek na hypotéku není v dnešní době žádnou výjimkou. Extrémně nízké sazby hypotečních úvěrů této variantě dokonce nahrávají více než kdy dřív. Jak je to ale s hypotečním úvěrem na koupi pozemku? Jaká pravidla v této oblasti platí, a opravdu máte jistotu, že hypotéku dostanete?

Stavební spoření 2016

středa, 20 duben 2016 17:28 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Stavební spoření v České republice si od dob svého zavedení na trh vybudovalo pozici bezpečného finančního produktu s jistotou sjednaného zhodnocení. Je proto často využíváno klienty, kteří oceňují stabilitu finančních produktů, také nyní v roce 2016.

Akce stavebních spořitelen

pátek, 08 duben 2016 12:30 | Aktuality - akce, benefity | Lenka Svobodová
Akční nabídky úvěrů, u kterých není třeba dávat do zástavy nemovitost. Zvýhodněné úrokové sazby a další benefity. Úvěry jsou často osvobozeny od poplatků za vyřízení!
Možná vám bankovní úředník sdělil, že hypotéku nedostanete a vaše sny o novém bydlení se tak rozplynuly. Přitom některé obavy klientů z negativně posouzené žádosti jsou zbytečné. Vždy ovšem existuje nějaké „ale“. Pojďme se podívat na příklady nejčastějších situací, kdy si můžete myslet, že hypotéku nedostanete, přitom se zkušeným makléřem to může být přesně naopak!
Sen o vlastním rodinném domku má zajisté mnoho z nás. A každý jistě zná hypotéku či financování za pomoci vlastních prostředků. Ale co takový úvěr ze stavebního spoření? Nebo snad spotřebitelský úvěr s přesně jasným účelem Pojďme se společně podívat na jednotlivé varianty, jejich výhody, ale i nedostatky.
Víte, co mají společného hypotéka, fixace, předčasná splátka a sankce? Více, než se na první pohled může zdát. Pokud jste si hypotéku brali v letech, kdy její průměrná sazba oscilovala okolo hranice pěti procent, dnes si pravděpodobně trháte vlasy z hlavy. Současné sazby – začínající na 1,49 % – se totiž s těmi původními nedají za žádných okolností srovnat. Možná vás tak napadlo, že doplatíte zbývající část hypotéky a budete…
Neodolali jste rekordně nízkým sazbám hypotečních úvěrů a chcete si konečně splnit svůj sen o vlastním bydlení? Pak vás s největší pravděpodobností naplní obavy z toho, že se v bance dočkáte negativního vyjádření k žádosti o hypotéku. Zamítnutí hypotéky můžete obdržet jednak hned při prvních propočtech, ale také až po podání oficiální žádosti o hypotéku, kdy daná žádost neuspěje ve schvalovacím řízení banky. Důvodů, proč vám banka žádost o hypotéku…
Strana 18 z 36