Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Máte uzavřeno životní pojištění? Víte, před čím vás a vaše nejbližší může vlastně ochránit? A slyšeli jste již někdy o životním pojištění, s jehož pomocí snadněji dosáhnete na hypotéku nebo můžete snáze uzavřít leasingovou smlouvu? Pokud ve světě tohoto pojistného produktu tápete, pak je tento článek určen právě vám. Na následujících řádcích prozradíme, z jakých typů životního pojištění si můžete vybírat, a které pojištění pro vás bude to nejvhodnější.
Vzali jste si před časem hypotéku a teď máte pocit, že měsíčně splácíte víc, než byste museli? Potom není nad čím dlouho váhat. Nejlepším řešením může být v takovém případě refinancování hypotečního úvěru. A jakkoli složité to samotné zní, princip je velice jednoduchý.

Ovlivní ceny ropy úrokové sazby hypoték?

pondělí, 12 leden 2015 15:17 | Hypotéky | Pavel Aron
Jak asi většina lidí zaregistrovala, ceny ropy během jediného roku klesly prakticky na polovinu. Pravda, ceny benzínu neklesají tak, jak bychom si jako automobilisté přáli. Nicméně i ceny benzínu klesají velmi výrazně. Začínají už na 27,50/ lt benzínu Natural. Přitom to není tak dávno, kdy jsme se obávali nárůstu až ke 40 Kč/lt.

Spočítejte si hypotéku na míru: doporučíme vám, jak na to

pondělí, 12 leden 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si splnit svůj velký sen o vlastním bydlení, a proto plánujete využít rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů? A víte, že si můžete výši měsíční splátky i dobu, po kterou budete hypotéku platit sami spočítat bez toho, abyste oslovili banku nebo společnost, jež se na zprostředkování a schvalování hypotečních úvěrů specializuje?
Murphyho zákon novinových titulků říká, že pokud novinový titulek končí otazníkem, odpověď zní ‚ne‘. V tomto článku to platí beze zbytku. Pokud jde o hypoteční úvěry, tak cizinec prostě není našinec. Těžko to mít bankám za zlé. Půjčit peníze občanovi cizí země má rozhodně větší potenciál rizika, než když se jedná o občana naší země.
Hypotéka je často běh na dlouhou trať. V tom horším případě se dokonce může stát, že vydrží déle, než manželství.. A protože skoro polovina manželství končí rozvodem, nabízí se otázka, co si v takovou chvíli počít s hypotékou. Existuje mylný předpoklad, že v případě rozvodového vypořádání je z hypotéky automaticky vyvázán ten z manželů, který hypotéku nepřevzal. Pro banku však není rozvodové vypořádání nijak závazné. A může například muž s…
UniCredit Bank od Nového roku 2015 snižuje úrokové sazby o 0,1 % pro fixaci na 3 a 5 let. Snížení se týká také variabilní sazby (float), která je rovněž snížena o 0,1 %. Nově banka začala nabízet fixaci na 7 let s úrokovou sazbou od 1,99 %.

Roman Vencl: základem úspěchu je vaše nadšení

úterý, 30 prosinec 2014 00:00 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Roman Vencl je známým a úspěšným majitelem franšízy v Hradci Králové. Své zkušenosti, které během působení na hypotečním trhu načerpal, se snaží předat svým kolegům a tímto článkem také všem, kteří o franšíze u společnosti Gepard Finance vážně uvažují nebo jednoduše chtějí vědět, jak to ve vodách franšízingu, hypotečních, úvěrových a spořících produktů vlastně chodí.

Dobrá franšíza - jak ji poznat?

pondělí, 29 prosinec 2014 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Přemýšlíte o franšíze? Chcete svým klientům nabízet služby na té nejvyšší úrovni? Nebo jednoduše chcete být sami svými pány a za zády mít spolehlivého partnera, který nad vámi bude držet pomyslnou ochrannou ruku? Ať již jsou důvody pro vaše rozhodnutí jakékoli, neměli byste výběr franšízy za žádných okolností podceňovat. Součástí tohoto článku bude výčet základních znaků a výhod, podle nichž poznáte, zda se skutečně jedná o franšízu, o kterou se…
Pavel Šmíd je majitelem franšízy Gepard Finance v Ústí nad Labem. Klišé upjatého finančníka v obleku, kterého zajímají cifry, se ale vymyká. „Při doporučování hypoték nejsou zásadní čísla. Důležitý je vždy příběh konkrétního klienta, který se do tabulek vměstnat nedá,“ vykládá hypoteční makléř Šmíd. Proč nízká úroková sazba rozhodně není u hypotéky vše? Vyplatí se sjednat k úvěru i životní pojištění? A mělo by klientovi záležet na prestiži banky, která…

Jak lze čerpat stavební spoření? A je to výhodné?

úterý, 23 prosinec 2014 00:00 | Stavební spoření | GEPARD FINANCE
Každý měsíc posíláte sjednanou částku na stavební spoření. Jednou se ale můžete dostat do nepříjemné situace, kdy nebudete moci peníze poslat, naopak byste potřebovali nějaké získat. A peníze na účtu stavebního spoření jsou přece vaše. Jak a kdy lze ze stavebního spoření čerpat prostředky a vyplatí se to vůbec?

Jednoduchý návod, jak si pojistit dům či jinou nemovitost

pondělí, 22 prosinec 2014 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Pojištění domu či jiných nemovitostí je stále poněkud podceňovanou záležitostí. Nepojištění přitom znamená takřka hru vabank. Nečekaná a nepříjemná událost, která nemovitost poškodí či zničí, nemusí nikdy přijít. Ale když přijde a zastihne nás nepřipravené, nebo v tomto případě lépe řečeno nepojištěné, situace je opravdu vážná a jen sotva nám někdo pomůže.
Pokud přemýšlíte, kde a jak si zařídit hypotéku nebo ji refinancovat, ale nevíte si rady, podívejte se na naše tipy, podle čeho se orientovat a jak celou situaci vyřešit. Nezůstávejte na řešení svých problémů sami!

Jak vybrat životní pojištění tak, aby bylo výhodné

čtvrtek, 18 prosinec 2014 17:34 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Uvažujete o založení životního pojištění, ale nevíte, jak a podle jakých kritérií ho vybrat? Poradíme vám v následujících řádcích. Čtěte pozorně.

Kalkulačka hypotéky online – k čemu všemu se hodí?

středa, 17 prosinec 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Zatímco před lety jsme museli kvůli sjednání hypotéky a vůbec zjištění, která společnost nám nabídne ty nejlepší služby, obíhat pobočky a propracovávat se hromadami papírů a nabídek, dnes už můžeme jednoduše porovnat většinu dostupných nabídek v pohodlí domova na internetu.
Ani dnes nezačneme jinak, než opěvováním rekordně nízkých sazeb hypoték. Ty nejnižší se stále drží pod hranicí dvou procent. Tato skutečnost by měla i poslední opozdilce a rozvážné jedince přesvědčit k tomu, že upsat se k výhodnějšímu hypotečnímu úvěru už jednoduše nebude možné. Po novém roce totiž banky začnou testovat opětovné navýšení úrokových sazeb, které se pod hranici dvou procent zase nějakou dobu nedostanou.

Proč se právě Vám zalíbí franšíza od Gepard Finance?

pondělí, 15 prosinec 2014 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Již nějakou dobu se ve světě financí a bankovních produktů pohybujete, ale stávající systém práce vás již příliš nenaplňuje. Chcete svým klientům nabídnout komplexní služby, profesionální přístup a řešení ušitá na míru jejich přáním a požadavkům. Pokud tyto řádky vystihují vaši aktuální situaci, pak byste měli zvážit franšízu u silného a stabilního partnera. Co s „Gepardem“ získáte?
Ani tento článek nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Dávno pryč jsou časy, kdy jsme hypotéku uzavírali s „výhodnou“ úrokovou sazbou šplhající se k 6-ti i 7-mi procentům.
Hypotéky pomáhají lidem plnit jejich sny. Na druhou stranu jim na nohu přivazují pomyslnou železnou kouli, která je tíží po mnoho dlouhých let.
Ve finanční hantýrce se při poklesu nějakých hodnot říká, že „míří na jih“ – na mapě směrem dolů - a při růstu se zase říká, že „míří na sever“. A sazby hypotečních úvěrů v České republice očividně dávají přednost teplu před zimou a posouvají se opět o něco dále jižním směrem.

Akce Zimní kampaň od Komerčky = sazba 2,29%

neděle, 07 prosinec 2014 23:53 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Benefity od Komerční banky pro žádosti o hypoteční úvěr pro zimní období od 8.12.2014 do 13.2.2015. Úrokové sazby sníženy o 0,3 %. Platí pro úvěr Klasik i Plus.

Úrokové sazby již od 1,64 %

pátek, 05 prosinec 2014 16:13 | Úrokové sazby | Pavel Aron
Kdy jindy realizovat pořízení nového bydlení, než nyní, kdy se průměrné úrokové sazby hypoték přiblížily na dosah 2 %-ní hranice a ceny nemovitostí se v řadě regionů odrážejí od dosaženého dna.

Štědrá hypotéka

pondělí, 01 prosinec 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Co znamená Štědrá hypotéka? Jedná se o akci České spořitelny, která každý den adventního období od 1. 12. 2014 do 24. 12. 2014 nabídne zájemcům o hypotéku vánoční dárek – benefit, který uplatní při sjednání nové hypotéky.
Sazby pro nejžádanější hypotéky: tříleté a pětileté fixace a hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, UniCredit bank nabízí za úrokovou sazbu ve výši od 1,79 % p.a. Nabídka se vztahuje se na nové bydlení a refinancování stávajícího. Ke každé hypotéce s úvěrovým pojištěním získá klient dárek ve formě mobilního telefonu Huawei Ascend Y330!
Založení vlastní franšízy je zásadním krokem v životě každého, kdo se rozhodne naplno realizovat na poli hypotečních produktů a zároveň má zájem pomáhat pokud možno co největšímu okruhu klientů. Pokud již nějakou dobu působíte ve světě financí a klasická pozice hypotečního poradce vás příliš nenaplňuje, pak je založení vlastní franšízy ideálním vyústěním aktuální situace. V jednom z minulých článků jsme odhalili ideální dobu, kdy je vlastní franšízu vhodné založit. Dnes…

Oranžové barvy vrací úder

čtvrtek, 27 listopad 2014 17:00 | Úrokové sazby | David Eim
Bác ho, levý hák, ... 2,09 %... Bum ho zpátky, pravý hák, ... 1,99 %... A tu máš jednu..., levý hák, ... 1,89 %... A tady máš zpátky, pravý hák, ... 1,79 %...
Jste hypoteční či realitní kancelář? Nebo chcete v oboru hypoték začít podnikat? Kompletně jsme přenastavili finanční podmínky spolupráce, aby všichni naši franšízanti mohli výrazněji maximalizovat své zisky. Tak výhodný model pro franšízanty nenabízí nikdo jiný na trhu.

Mimořádná splátka hypotéky: Pro a proti

středa, 26 listopad 2014 11:50 | Aktuální tiskové zprávy | GEPARD FINANCE
Mimořádná splátka hypotéky může pro klienta znamenat velkou úsporu nákladů na splácení úvěru. Současně je to ale krok často velmi nevýhodný, pokud se provede v nesprávný čas. I když jsou dnes banky k mimořádným splátkám v průběhu fixace vstřícnější, stále platí, že bez sankcí nelze provést mimořádnou splátku kdykoliv.

5 důvodů, proč byste si měli vzít hypotéku co nejdříve

středa, 26 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéky, spotřebitelské úvěry, leasingy – zkrátka a jednoduše finanční produkty, bez kterých se řada z nás neobejde. Přesto, že nám u nohy uvážou pomyslnou kouli s nápisem „dluh“, pomohou nám splnit sen o vlastním bydlení, rodinném automobilu nebo luxusní dovolené.

Kdy je nejlepší čas na založení vlastní franšízy?

úterý, 25 listopad 2014 00:00 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Líbí se vám svět finančních produktů nebo pracujete v realitách? Nebo jste bankovní úředník v osmihodinových směnách za přepážkou? Neuspokojuje vás aktuální situace na trhu a chtěli byste svým klientům opravdu pomoci? Nabídnout produkty, které si doopravdy zaslouží? Produkty, jež jim umožní splnit velké sny o vlastním bydlení nebo zajištění do budoucna? Pokud byla vaše odpověď alespoň na dvě výše zmíněné otázky kladná, pak jsou následující řádky určeny právě vám.…
Strana 19 z 30