• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Přemýšlíte o franšízingu u společnosti Gepard Finance? Stále váháte, zda to u nás zkusit nebo nechat rozhodnutí na pozdější dobu? Máme pro vás několik důvodů, proč na nic nečekat a přidat se k nám třeba ještě dnes. Naše úspěchy totiž mohou být také vašimi úspěchy! Staňte se nezávislým franšízantem, pracujte pod hlavičkou prestižní společnosti, která slaví nemalé úspěchy nejen v České, ale také Slovenské republice.

mBank a jejich hypotéka Light. Jak si stojí?

pátek, 05 září 2014 15:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Úrokové sazby hypoték stále nedosáhly svého absolutního dna. Prognózy předních finančních expertů a analytiků jsou i do budoucna velmi zajímavé. Pokud o hypotéce uvažujete, ale doposud vás nepřesvědčila žádná z nabídek bank, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám představíme specifický produkt mBank - mHypotéku Light. Jaké konkurenční výhody nabízí?

Equa bank akce 5 000 Kč k hypotéce

pondělí, 01 září 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Akce „5 000 Kč k hypotéce Equa bank“ pro nové i stávající klienty Equa bank platí v období od 2. 9. 2014 do 27. 10. 2014, pokud klient podepíše žádost o hypotéku a současně do 10. 11. 2014 uzavře s Equa bank smlouvu o hypotečním úvěru.
Při sjednávání hypotéky stojí každý před rozhodnutím, zda preferovat obvyklejší anuitní splácení, nebo zvolit méně obvyklé splácení lineární. To se často prezentuje jako způsob, který klientovi ušetří peníze na úrocích. Úvěr se totiž zpočátku umořuje rychleji, díky čemuž se platí nižší úroky. Při podrobnější analýze ale dospějeme k závěru, že obvyklejší anuitní splácení s neměnnou výší splátky není nutně méně výhodné.
S franšízou u společnosti Gepard Finance jsem začala zhruba před čtyřmi lety. K bankovnictví a pojišťovnictví jsem se dostala vlastně úplně náhodou a začátky rozhodně nebyly nejjednodušší. Po několika prvotních neúspěších jsem dokonce zvažovala, zda tento obor úplně neopustit a vyzkoušet své štěstí někde jinde.
Uvažujete o hypotéce, ale nejste ještě rozhodnuti, na koho se obrátit? Nyní se dozvíte, co vám v tomto směru může nabídnout jedna z našich nejstabilnějších společností, Česká spořitelna. Právě proto, že se v současné době bez hypotéky často neobejdeme, měli bychom si dobře promyslet, koho o ni požádáme, a zjistit si všechny podstatné informace, abychom poté nebyli něčím nemile překvapeni.
Že by mohl být svět pojištění úplně jinou dimenzí, nakolik je někdy složitý? S tím souhlasíme. Proto vám představíme Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny a dodáme několik tipů, abyste jednoduše získali přehled.

4 tipy na bezpečné pojištění majetku

středa, 20 srpen 2014 15:33 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Zloději, vandalové, požár, výbuch, úder blesku nebo pád vesmírných těles. Něco se stává častěji, něco vás nepostihne nikdy. Ve finále ale nezáleží na tom, co vás zasáhlo, protože škody se mohou vyšplhat na částky, které si neumíme ani představit, natož je ihned zaplatit za obnovu majetku. A právě proto, abyste nezůstali se svým případným neštěstím sami, je vhodné sjednat si pojištění majetku.
Splácíte úvěr ke smlouvě o stavebním spoření a zjistili jste, že jiná banka by vám nabídla lepší podmínky? Není nic jednoduššího než zkusit refinancovat takový úvěr ze stavebního spoření. Tedy v případě, že se budete řídit následujícími čtyřmi radami.

Co je to fixace hypotéky

pondělí, 18 srpen 2014 15:34 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Fixace úrokové sazby je jeden z důležitých parametrů hypotéky, který je potřeba velmi dobře rozmyslet na začátku plánování. Fixace hypotéky je období, po které se nebude měnit úroková sazba, ale také období, po které nemůžete hypotéku bez sankce doplatit, tedy nemůžete ani nemovitost bez sankce prodat.
Reklamy v televizi i jinde nabízejí úžasné podmínky hypoték, skvělé tří nebo dokonce dvouprocentní úrokové sazby, sjednání hypotéky skoro na počkání. Uváděných podmínek a výhod je však dosáhnout takřka nemožné. Jak se jim alespoň maximálně přiblížit a vyjednat si co nejlepší podmínky? Využijte služeb hypotečního specialisty. Ten solidní pro vás pracuje zdarma.
Úroková sazba hypotéky může být dobrým vodítkem, ale ve výsledku by měl člověk porovnávat hlavně výši splátky a úhrn poplatků, resp. všech nákladů s hypotékou spojených.
 Klienti se mě často ptají, zda mohou předčasně splatit hypotéku, která je ještě v období fixace úrokové sazby. Nejčastěji to bývá v souvislosti s prodejem nemovitosti. Banky si v těchto případech nárokují sankce za předčasné splacení.
Možná i právě vás oslovila banka s nabídkou výhodné hypotéky s nízkou úrokovou sazbou. Slyší na ni mnoho klientů, není to vždy ale jen o úrokové sazbě. Nízký úrok mohou banky dohánět i vysokými poplatky za vedení hypotečního úvěru, ale i běžného účtu a ostatními produkty. Kromě úrokové sazby se proto zaměřujte i na další související náklady spojené s hypotékou, žádejte vždy o kompletní výčet všech poplatků.
Vývoj úrokových sazeb hypoték v posledních letech vykazoval jisté opakující se trendy. Jarní růst a letní stagnaci zpravidla na podzim vystřídal pokles. Rok 2013 a především 2014 pak přinesl razantní změnu. Sazby padaly již v první půli roku a dostaly se na historické dno. Další výrazný pokles se však neočekává. Nejlepší doba pro financování vlastního bydlení hypotékou pomalu končí.
Petra Kilianová patří k nejúspěšnějším franšízantům společnosti Gepard Finance. Za množstvím ocenění a prestižních certifikátů však stojí nejen tvrdá dřina, ale také chuť do práce a neustálý důraz na osobnostní rozvoj. Jak se člověk může stát úspěšným franšízantem s bohatým portfoliem spokojených klientů? O tom jsou následující řádky.
S hypotékami, které je možno refinancovat, a získat tak výhodnější úrokové sazby, se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Podle statistik ČNB míra refinancování dosahuje v letošním roce 21 % a klienti, kteří se rozhodli refinancovat, v průměru získali sazbu o 0,5 % nižší než klienti s novou hypotékou.
Už nějakou tu dobu působíte v oblasti finančnictví či bankovnictví? Práce vás baví, naplňuje ale stále vám chybí silný partner a stabilní zázemí? Pak zvažte franšízu u společnosti Gepard Finance. Ještě před tím, než se vypravíte na první informační schůzku, přečtěte si tyto řádky, na kterých se dozvíte spoustu důležitých věcí, jejichž znalost je nezbytná pro všechny, kteří se chtějí věnovat franšízingu u této společnosti. Co si vlastně mám představit…
Hledáte nejvýhodnější hypotéku? Nechcete ale ztrácet čas zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek tuzemských bank? Pak pro vás máme jednoduché řešení v podobě kalkulačky umístěné na stránkách Gepard Finance.
Abyste byli v obraze, o co tady kráčí – chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, jak mi kamarád Honza ukázal cestu, jakým způsobem se dá sehnat a vyřídit hypotéka i tehdy, pokud v její schválení ani trochu nedoufáte.
O investičním pojištění toho již bylo napsáno poměrně dost. O investičním životním pojištění pak o něco méně. Jak již samotný název tohoto pojistného produktu napovídá, jedná se o kombinaci dvou druhů pojištění, což můžete ocenit zvláště v případě, máte-li dobrý odhad nebo chuť alespoň trochu zariskovat a vydělat pro své blízké nějakou tu korunu navíc.
Skutečně se ušetří na úrocích při lineárním splácení hypotéky? Podívejte se na rozdíl mezi oběma způsoby, jak lze hypoteční úvěr splácet.
V srpnu 2014 získá každý, kdo splňuje základní požadavky pro poskytnutí hypotéky u České spořitelny, úrokovou sazbu 2,29 %.

Hypotéka bez doložení příjmů. Je to vůbec možné?

pátek, 25 červenec 2014 07:45 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Aktualizace: Článek je staršího data, hypotéku bez doložení příjmu již banky neposkytují. (25. 7. 2014) Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. Vždyť vlastnit menší domek se zahrádkou okolo, to s sebou nese řadu radostí. S radostmi jsou však neodmyslitelně spojeny také starosti, které provázejí zejména získání hypotéky. Získat nemalou finanční injekci pro koupi nemovitosti nebo vlastní výstavbu není ani trochu jednoduché.
Franšízanti Gepard Finance jsou bezesporu úspěšní: svědčí o tom přes 45 tisíc spokojených klientů Gepard Finance a 8 miliard korun, které ročně nasmlouváme v hypotékách. Čím to je, že mají držitelé naší franšízy takové úspěchy? Vysvětlujeme si to kombinací faktorů.

Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

středa, 23 červenec 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
O tom, že jsou úrokové sazby hypoték na své historicky nejnižší úrovni, si štěbetají už i vrabci na střeše. A to, že se jednotlivé sazby liší u každého bankovního poskytovatele, je také logické a snadno pochopitelné.

Proč si udělat životní pojištění Flexi?

úterý, 22 červenec 2014 08:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Velmi oblíbeným produktem od Pojišťovny České spořitelny je životní pojištění Flexi. V soutěži Zlatá koruna vítězí v kategorii životního pojištění každý rok od roku 2009 (dohromady už zlatou korunku získalo šestkrát). Pojištění poskytuje řadu výhod. Nabízí možnost uzavření pro celou rodinu (1–2 dospělí a až 5 dětí) a provádět změny pojištění rizika podle aktuální potřeby, pojišťuje už 3. den od podepsání smlouvy a je vstřícné k rizikovým sportům.

Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

pondělí, 21 červenec 2014 07:53 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sledovat vývoj úrokových sazeb u hypoték se vyplatí všem, kteří si hodlají hypoteční úvěr v nejbližších době sjednat, ale také těm, kteří již hypotéku uzavřenou mají a chtějí ji refinancovat. Pokud patříte do první zmíněné skupiny, pak vás určitě bude zajímat, jak se úrokové sazby hypoték vyvíjejí a u které bankovní společnosti je hypotéka nejvýhodnější.
Blíží se konec fixace vaší hypotéky a vy přemýšlíte, zda se dá na jejím splácení ušetřit? Víme téměř 100%, že je to možné! Poohlédněte se po refinancování jinou hypotékou. Možnost refinancování hypotéky je totiž na konci fixace výhodné, můžete ušetřit pár stovek i tisíc korun měsíčně.

Jak jsem se stal hypotečním brokerem

čtvrtek, 17 červenec 2014 07:58 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Během studia a po jeho dokončení jsem pracoval jako bankovní úředník v jedné z tuzemských bank. Tam jsem prošel několika pozicemi v administrativě, back office a na klientském servisu. Většinu své profesní kariéry jsem se staral o klienty se zájmem o úvěry. V bance jsem byl docela spokojený, ale několik věcí mě mrzelo. Neměl jsem prakticky žádnou volnost a navzdory své velké snaze a slušnému portfoliu bankovních služeb jsem nedokázal…
Strana 21 z 29