Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Sdružení přátel nízkých úrokových sazeb

neděle, 12 říjen 2014 01:24 | Úrokové sazby | David Eim
Kdyby někdo měl ten bláznivý nápad a založil Sdružení přátel nízkých úrokových sazeb, tak členové tohoto sdružení by teď měli důvod k malé oslavě. Jak to tak vypadá, pokles sazeb se totiž stále ještě nezastavil.

Pěkná hypotéka

pátek, 10 říjen 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Předmětem nabídky Hypoteční banky s názvem "Pěkná hypotéka" je jednotná výše sazby u hypoték ve výši 1,89 %. Pěkná hypotéka platí pro úvěry do výše 70 % LTV s délkou fixace 3, 5 a 7 let. Jednou z dalších podmínek Pěkné hypotéky je pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění realizuje Hypoteční banka prostřednictvím ČSOB Pojišťovny.

Průměrná výše hypotéky letos dosáhla na 3leté maximum

úterý, 07 říjen 2014 19:43 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
I přes meziroční propad objemu poskytnutých hypoték procházejí banky úspěšným obdobím. Primární trh hypoték totiž na rozdíl od segmentu refinancovaných úvěrů stále roste a díky nízkým úrokovým sazbám a oživující poptávce po bydlení vzrostla průměrná výše hypotéky na 3leté maximum. Ukazuje se tak, že ekonomice se daří lépe a lidé začínají znovu utrácet.

[INFOGRAFIKA] Jak získat hypotéku v 7 jednoduchých krocích

pondělí, 29 září 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků pro jeho získání? Nezoufejte! Díky rozmanitým bankovním produktům v oblasti hypotečního financování si můžete svůj velký sen splnit snadno, rychle a při pečlivém výběru také výhodně.

Kdy je výhodné vzít si hypotéku

pátek, 26 září 2014 10:58 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Ať už jste jednotlivec, pár, nebo rodina s dětmi, myšlenka na vlastní bydlení čas od času napadne každého. Jen málo jedinců však má tu možnost koupit si byt či dům z úspor, a proto přichází na řadu zvažování hypotéky. Záměrně říkáme zvažování, protože hypoteční úvěr je dlouhodobý závazek, který je nutné si důkladně promyslet. Kdy je tedy výhodné spojit svůj život s mnoha lety splácení hypotéky?

Co je hypotéka a v jakém případě se vám vyplatí

pátek, 19 září 2014 08:24 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pro většinu z nás je hypotéka jedinou možností, jak získat vlastní bydlení. Co ale znamená „vzít si hypotéku“? Kdy je přínosem a co znamená slovo fixace a další pojmy, které se v souvislosti s touto půjčkou používají? Prozradíme vám, co hypotéka obnáší a kdy se vyplatí.
Stavební spoření je často spojováno s mladými lidmi a čerstvými absolventy, kteří jsou jen malý krůček od dospělého života a osamostatnění se. Rodiče zakládají smlouvy svým dětem ještě jako malým. Jakmile se děti stanou zletilými mohou s částkou volně nakládat. Je na mladých lidech zda využijí naspořené prostředky na studium nebo pro získání vlastního bydlení. Ale abychom klientům spořitelen nekřivdili, ne vždy se jedná výlučně o rodiče, kteří „stavebko“ (jak…

Máme více než 350 makléřů a naše síť nadále roste!

středa, 17 září 2014 07:44 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Prestižní společnost Gepard Finance působí na českém trhu již od roku 2003. Za tuto dobu přivítala do své rodiny na více než 350 makléřů a franšízantů, kteří působí na 70 obchodních místech v České republice. Také do budoucna plánuje rozšiřování počtů franšízantů, kteří ovládají takřka celý hypoteční trh u nás. Pokud zvažujete franšízu u této společnosti, která se může pochlubit bohatým portfoliem spokojených klientů, pak máte jedinečnou možnost! Přečtěte si…
Pojištění vozidel na míru a podle aktuálních nabídek, přesně to nabízí Gepard Finance. Naší hlavní doménou jsou hypotéky, ale výborné ohlasy dostáváme od zákazníků také na povinné ručení a havarijní pojištění aut a jiných vozidel. Proč byste porovnání pojištění vozidel měli svěřit lidem z Gepard Finance?

Jak ovlivní kreditní karta výši hypotéky?

pondělí, 15 září 2014 11:56 | Aktuální tiskové zprávy | GEPARD FINANCE
Kreditní karty, kontokorenty či spotřebitelské úvěry zásadně ovlivňují bonitu žadatele o hypotéku. Přestože každá banka má při schvalování hypotéky trochu odlišný přístup ke stávajícím úvěrovým rámcům klienta, do jisté míry se dá kvantifikovat, jaký vliv mají tyto závazky na potenciální výši hypotečního úvěru. V praxi může kreditní karta způsobit, že klient dosáhne na hypotéku o čtvrtinu nižší.

Rychlý výpočet hypotéky online. Víme, jak na to!

pondělí, 15 září 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete získat rychlý orientační přehled o tom, jak by mohla vypadat vaše hypotéka? Díky spolupráci Gepard Finance se všemi hypotečními bankami na českém trhu získáte během několika minut obrysy čísel, které vás budou provázet v následujících letech. Vyzkoušejte zdarma a nezávazně naši hypoteční kalkulačku.
Pračka nebo vana, která vytopí byt souseda pod vámi, sousedovo rozbité okno fotbalovým míčem vašeho dítěte, dopravní nehoda, kterou způsobí váš pes. To jsou příklady nepříjemných situací, které jsme povinni řešit a nelze jim zcela předejít. Proto se vyplatí zřídit si pojištění odpovědnosti za škodu, kterému se lidově říká „pojistka na blbost“. Co obnáší?
Přiblížil se čas konce fixace vaší hypotéky? Rozhodně uvažujte o jejím refinancování. Banky nyní nabízejí dosud nejvýhodnější úrokové sazby začínající na 2 %. A dochází také k dalším zajímavým změnám: v rámci konkurenčního boje nabízejí čím dál lepší podmínky i banky, u nichž máte starou hypotéku. Přečtěte si, jak na hypotéce ušetříte desetitisíce korun ročně.
V roce 2014 končí fixace 100 000 hypotečních úvěrů. Pokud se tato skutečnost týká také vás, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých se dozvíte, proč byste konec fixačního období vašeho hypotečního úvěru neměli přejít jen tak bez povšimnutí. Sepsali jsme pro vás 5 důvodů, proč využít refinancování, které může přinést do vašeho rodinného rozpočtu zajímavou finanční částku.
Přemýšlíte o franšízingu u společnosti Gepard Finance? Stále váháte, zda to u nás zkusit nebo nechat rozhodnutí na pozdější dobu? Máme pro vás několik důvodů, proč na nic nečekat a přidat se k nám třeba ještě dnes. Naše úspěchy totiž mohou být také vašimi úspěchy! Staňte se nezávislým franšízantem, pracujte pod hlavičkou prestižní společnosti, která slaví nemalé úspěchy nejen v České, ale také Slovenské republice.

mBank a jejich hypotéka Light. Jak si stojí?

pátek, 05 září 2014 15:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Úrokové sazby hypoték stále nedosáhly svého absolutního dna. Prognózy předních finančních expertů a analytiků jsou i do budoucna velmi zajímavé. Pokud o hypotéce uvažujete, ale doposud vás nepřesvědčila žádná z nabídek bank, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám představíme specifický produkt mBank - mHypotéku Light. Jaké konkurenční výhody nabízí?

Equa bank akce 5 000 Kč k hypotéce

pondělí, 01 září 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Akce „5 000 Kč k hypotéce Equa bank“ pro nové i stávající klienty Equa bank platí v období od 2. 9. 2014 do 27. 10. 2014, pokud klient podepíše žádost o hypotéku a současně do 10. 11. 2014 uzavře s Equa bank smlouvu o hypotečním úvěru.
Při sjednávání hypotéky stojí každý před rozhodnutím, zda preferovat obvyklejší anuitní splácení, nebo zvolit méně obvyklé splácení lineární. To se často prezentuje jako způsob, který klientovi ušetří peníze na úrocích. Úvěr se totiž zpočátku umořuje rychleji, díky čemuž se platí nižší úroky. Při podrobnější analýze ale dospějeme k závěru, že obvyklejší anuitní splácení s neměnnou výší splátky není nutně méně výhodné.
S franšízou u společnosti Gepard Finance jsem začala zhruba před čtyřmi lety. K bankovnictví a pojišťovnictví jsem se dostala vlastně úplně náhodou a začátky rozhodně nebyly nejjednodušší. Po několika prvotních neúspěších jsem dokonce zvažovala, zda tento obor úplně neopustit a vyzkoušet své štěstí někde jinde.
Uvažujete o hypotéce, ale nejste ještě rozhodnuti, na koho se obrátit? Nyní se dozvíte, co vám v tomto směru může nabídnout jedna z našich nejstabilnějších společností, Česká spořitelna. Právě proto, že se v současné době bez hypotéky často neobejdeme, měli bychom si dobře promyslet, koho o ni požádáme, a zjistit si všechny podstatné informace, abychom poté nebyli něčím nemile překvapeni.
Že by mohl být svět pojištění úplně jinou dimenzí, nakolik je někdy složitý? S tím souhlasíme. Proto vám představíme Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny a dodáme několik tipů, abyste jednoduše získali přehled.

4 tipy na bezpečné pojištění majetku

středa, 20 srpen 2014 15:33 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Zloději, vandalové, požár, výbuch, úder blesku nebo pád vesmírných těles. Něco se stává častěji, něco vás nepostihne nikdy. Ve finále ale nezáleží na tom, co vás zasáhlo, protože škody se mohou vyšplhat na částky, které si neumíme ani představit, natož je ihned zaplatit za obnovu majetku. A právě proto, abyste nezůstali se svým případným neštěstím sami, je vhodné sjednat si pojištění majetku.
Splácíte úvěr ke smlouvě o stavebním spoření a zjistili jste, že jiná banka by vám nabídla lepší podmínky? Není nic jednoduššího než zkusit refinancovat takový úvěr ze stavebního spoření. Tedy v případě, že se budete řídit následujícími čtyřmi radami.

Co je to fixace hypotéky

pondělí, 18 srpen 2014 15:34 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Fixace úrokové sazby je jeden z důležitých parametrů hypotéky, který je potřeba velmi dobře rozmyslet na začátku plánování. Fixace hypotéky je období, po které se nebude měnit úroková sazba, ale také období, po které nemůžete hypotéku bez sankce doplatit, tedy nemůžete ani nemovitost bez sankce prodat.
Reklamy v televizi i jinde nabízejí úžasné podmínky hypoték, skvělé tří nebo dokonce dvouprocentní úrokové sazby, sjednání hypotéky skoro na počkání. Uváděných podmínek a výhod je však dosáhnout takřka nemožné. Jak se jim alespoň maximálně přiblížit a vyjednat si co nejlepší podmínky? Využijte služeb hypotečního specialisty. Ten solidní pro vás pracuje zdarma.
Úroková sazba hypotéky může být dobrým vodítkem, ale ve výsledku by měl člověk porovnávat hlavně výši splátky a úhrn poplatků, resp. všech nákladů s hypotékou spojených.
 Klienti se mě často ptají, zda mohou předčasně splatit hypotéku, která je ještě v období fixace úrokové sazby. Nejčastěji to bývá v souvislosti s prodejem nemovitosti. Banky si v těchto případech nárokují sankce za předčasné splacení.
Možná i právě vás oslovila banka s nabídkou výhodné hypotéky s nízkou úrokovou sazbou. Slyší na ni mnoho klientů, není to vždy ale jen o úrokové sazbě. Nízký úrok mohou banky dohánět i vysokými poplatky za vedení hypotečního úvěru, ale i běžného účtu a ostatními produkty. Kromě úrokové sazby se proto zaměřujte i na další související náklady spojené s hypotékou, žádejte vždy o kompletní výčet všech poplatků.
Vývoj úrokových sazeb hypoték v posledních letech vykazoval jisté opakující se trendy. Jarní růst a letní stagnaci zpravidla na podzim vystřídal pokles. Rok 2013 a především 2014 pak přinesl razantní změnu. Sazby padaly již v první půli roku a dostaly se na historické dno. Další výrazný pokles se však neočekává. Nejlepší doba pro financování vlastního bydlení hypotékou pomalu končí.
Petra Kilianová patří k nejúspěšnějším franšízantům společnosti Gepard Finance. Za množstvím ocenění a prestižních certifikátů však stojí nejen tvrdá dřina, ale také chuť do práce a neustálý důraz na osobnostní rozvoj. Jak se člověk může stát úspěšným franšízantem s bohatým portfoliem spokojených klientů? O tom jsou následující řádky.
Strana 21 z 30