Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

O investičním pojištění toho již bylo napsáno poměrně dost. O investičním životním pojištění pak o něco méně. Jak již samotný název tohoto pojistného produktu napovídá, jedná se o kombinaci dvou druhů pojištění, což můžete ocenit zvláště v případě, máte-li dobrý odhad nebo chuť alespoň trochu zariskovat a vydělat pro své blízké nějakou tu korunu navíc.
Skutečně se ušetří na úrocích při lineárním splácení hypotéky? Podívejte se na rozdíl mezi oběma způsoby, jak lze hypoteční úvěr splácet.
V srpnu 2014 získá každý, kdo splňuje základní požadavky pro poskytnutí hypotéky u České spořitelny, úrokovou sazbu 2,29 %.

Hypotéka bez doložení příjmů. Je to vůbec možné?

pátek, 25 červenec 2014 07:45 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Aktualizace: Článek je staršího data, hypotéku bez doložení příjmu již banky neposkytují. (25. 7. 2014) Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. Vždyť vlastnit menší domek se zahrádkou okolo, to s sebou nese řadu radostí. S radostmi jsou však neodmyslitelně spojeny také starosti, které provázejí zejména získání hypotéky. Získat nemalou finanční injekci pro koupi nemovitosti nebo vlastní výstavbu není ani trochu jednoduché.
Franšízanti Gepard Finance jsou bezesporu úspěšní: svědčí o tom přes 45 tisíc spokojených klientů Gepard Finance a 8 miliard korun, které ročně nasmlouváme v hypotékách. Čím to je, že mají držitelé naší franšízy takové úspěchy? Vysvětlujeme si to kombinací faktorů.

Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

středa, 23 červenec 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
O tom, že jsou úrokové sazby hypoték na své historicky nejnižší úrovni, si štěbetají už i vrabci na střeše. A to, že se jednotlivé sazby liší u každého bankovního poskytovatele, je také logické a snadno pochopitelné.

Proč si udělat životní pojištění Flexi?

úterý, 22 červenec 2014 08:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Velmi oblíbeným produktem od Pojišťovny České spořitelny je životní pojištění Flexi. V soutěži Zlatá koruna vítězí v kategorii životního pojištění každý rok od roku 2009 (dohromady už zlatou korunku získalo šestkrát). Pojištění poskytuje řadu výhod. Nabízí možnost uzavření pro celou rodinu (1–2 dospělí a až 5 dětí) a provádět změny pojištění rizika podle aktuální potřeby, pojišťuje už 3. den od podepsání smlouvy a je vstřícné k rizikovým sportům.

Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

pondělí, 21 červenec 2014 07:53 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sledovat vývoj úrokových sazeb u hypoték se vyplatí všem, kteří si hodlají hypoteční úvěr v nejbližších době sjednat, ale také těm, kteří již hypotéku uzavřenou mají a chtějí ji refinancovat. Pokud patříte do první zmíněné skupiny, pak vás určitě bude zajímat, jak se úrokové sazby hypoték vyvíjejí a u které bankovní společnosti je hypotéka nejvýhodnější.
Blíží se konec fixace vaší hypotéky a vy přemýšlíte, zda se dá na jejím splácení ušetřit? Víme téměř 100%, že je to možné! Poohlédněte se po refinancování jinou hypotékou. Možnost refinancování hypotéky je totiž na konci fixace výhodné, můžete ušetřit pár stovek i tisíc korun měsíčně.

Jak jsem se stal hypotečním brokerem

čtvrtek, 17 červenec 2014 07:58 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Během studia a po jeho dokončení jsem pracoval jako bankovní úředník v jedné z tuzemských bank. Tam jsem prošel několika pozicemi v administrativě, back office a na klientském servisu. Většinu své profesní kariéry jsem se staral o klienty se zájmem o úvěry. V bance jsem byl docela spokojený, ale několik věcí mě mrzelo. Neměl jsem prakticky žádnou volnost a navzdory své velké snaze a slušnému portfoliu bankovních služeb jsem nedokázal…
Pořízení domu jsem stejně jako mnoho dalších lidí financoval hypotékou. Po pěti letech splácení měla skončit na mém úvěru fixace. Celou dobu dosavadního splácení jsem sledoval pohyb úrokových sazeb na hypotékách, a protože úrok na mém úvěru činil 4,5 %, měl jsem zcela jasno v tom, že využiji možnost refinancování.
Úrokové sazby hypoték jsou aktuálně na historických minimech. Že je ideální doba si hypotéku vzít právě nyní, je slyšet ze všech stran. Pak je tu ale otázka délky fixace. Na první pohled se může zdát, že jasnou volbou je fixovat si nízkou sazbu hypotéky na co nejdelší období. Je tomu opravdu tak?
Zodpovědný přístup k vlastním financím, zajištěnému bydlení a připravenost na nenadálé okolnosti. To zaštiťuje pojištění hypotéky, neboli také rizikové pojištění k hypotečnímu úvěru. Zahrnuje tři typy pojistných událostí a v případě závažných okolností, které pojistníkovi znemožní platit splátky, mu tato pojistka dokáže zachránit střechu nad hlavou.
Klienti Hypoteční banky mají při sjednání hypotečního úvěru s fixací na 7 let možnost sjednat jednorázovou mimořádnou splátku ve smlouvě ke konkrétnímu datu zdarma, a to až do výše 30 % ze schválené jistiny úvěru po 3 letech a následně další možnost po 5 letech doplatit až do výše 50 % z jistiny.
Úrokové sazby hypoték se i během roku 2014 dostávají na svou historicky nejnižší úroveň. Spousta klientů jich ale nemohla využit. Nacházeli se totiž uprostřed fixačního období stávající hypotéky. Někde naleznete informaci o tom, že refinancování hypotéky v době fixace je možné i bez sankcí, někde tvrdí, že nikoliv. Jak je to tedy doopravdy?

Znáte australskou hypotéku? Podrobný popis uvnitř!

pátek, 11 červenec 2014 16:12 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Klasická, americká nebo australská hypotéka – že v tom máte docela zmatek? Určitě nejste jediní. Na následujících řádcích vám prozradíme, co si představit pod samotným pojmem australská hypotéka, komu je tento druh hypotéky určen a kdo by se měl raději poohlédnout po hypotéce jiného typu. Tak se pohodlně usaďte, naše hypoteční krasojízda právě začíná!

GE Money Bank snižuje úroky u hypoték

středa, 09 červenec 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
GE Money Bank snižuje úrokové sazeb u nižších hypotečních úvěrů. GE Money Bank sjednocuje sazby pro hypotéky od 500 000 Kč do 1,99 mil Kč a snižuje sazbu o 0,5% p.a. Dále u GE Money Banka pokračuje letní akce - sleva 0,5% na první rok. Klient může získat pětiletou fixaci už od 2,19% p.a. bez podmínky sjednání úvěrového pojištění.

Nízké sazby hypoték vydrží do konce léta

úterý, 08 červenec 2014 00:00 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Loňské jaro přineslo rekordně nízké úrokové sazby hypoték. Zdálo se, že pro další pokles již není prostor. Situace se ale opakovala i letos na jaře, kdy jsme byli svědky nového rekordu.
Když jsme si před deseti lety s manželkou pořizovali vlastní byt, procházeli jsme banky jednu po druhé, zajímali jsme se o podmínky hypotečních úvěrů a nakonec jsme stejně uznali, že se v tom nevyznáme. A vyhledali jsme pomoc odborníků.
Dostal jsem nedávno na stůl dotaz z naší hypoteční poradny, kde byla otázka týkající se desetileté fixace úrokové sazby. Vlastně to nebyl složitý dotaz – přesto mě přiměl k hlubšímu zamyšlení.
„Sedávej, panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě“ – tak přesně tohle je můj opak. Miluji výzvy, akci, společnost. Zbožňuji více či méně náročné úkoly, které prověří mé schopnosti a načerpané zkušenosti. Možná právě proto jsem se rozhodla postavit se na vlastní nohy a vyzkoušet, zda dokážu uspět ve finanční džungli, ve které přežijí pouze ti nejschopnější a nejodolnější. Prvopočátky poradce v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví nejsou ani trochu jednoduché.…

Jak postupovat při rozhodování o životním pojištění

čtvrtek, 26 červen 2014 08:27 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Životní pojištění = pojištění chránící jednotlivce i jeho rodinu před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Nejdůležitější a také nejčastěji uzavíraná jsou ta životní pojištění, která jistí pro případ rizika smrti, trvalé invalidity či smrti v důsledku vážného úrazu. I když by se mohlo zdát, že je životní pojištění velice důležité, výhodné a s nadsázkou by se také dalo říct životně důležité, má jej sjednáno jen malé procento obyvatel. Ne každý…

Sberbank snižuje sazby u hypoték na 2,36%

čtvrtek, 26 červen 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Sberbank snižuje úrokové sazby u účelových hypotečních úvěrů o 0,2 p.b. a to od 1. července 2014. Nejnižší sazba s všemi ostatními produkty je 2,36%. Zpracovatelský poplatek v červenci stále za 1 Kč u všech typů hypoték (HÚ/AH, refinancování).
Refinancování úvěru ze stavebního spoření může v současné době ušetřit domácnostem při statisícových úvěrech stovky Kč měsíčně, při vyšších i tisíce. Navíc lze úvěr ze stavebního spoření splatit kdykoliv. Ne vždy se to ale vyplatí. Přečtěte si chyby, kterým je lépe se při refinancování úvěru vyvarovat.

Wüstenrot - akce na odhad nemovitosti

středa, 25 červen 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Probíhá akce 0 Kč poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru u hypotéky na vlastní bydlení do 85 % LTV, u Hypotéky na cokoliv a u Hypotéky na domácnost ve výši 0 Kč.

3 důvody, proč se vyplatí pojištění hypotéky

úterý, 24 červen 2014 08:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Pojištění hypotéky si lidé volí proto, aby měli „krytá záda“ v případě nenadálého rušení pracovních pozic ve firmě nebo úrazu při sportu. Pojistit splátky hypotečního úvěru by měl především živitel rodiny, jehož výpadek příjmu by mohl rodinné příjmy existenčně ovlivnit. Naopak pokud si někdo pořídí majetek jako investici a splátky hradí např. z pronájmu, není pro něj pojištění hypotečního úvěru natolik zásadní. Příběh první, s hypotečním happy endem Rodina Novákova…

Jak nám specialisté z Gepard Finance splnili náš velký sen

pondělí, 23 červen 2014 07:50 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Už od mala jsem tíhl ke stavařině, projektování a architektuře. Mé sny se odrazily ve výběru střední a následně také vysoké školy. Po dosažení magisterského titulu v oboru Provádění staveb jsem měl o svém budoucím životě jasno...

Výpočet anuitního splácení hypotéky

sobota, 21 červen 2014 00:00 | Hypotéky | David Eim
Vzít si hypotéku je poměrně závažný životní krok. Pro většinu klientů to znamená závazek na 20 i více let a to už je opravdu značná odpovědnost. Hypoteční úvěr se stal během let na českém trhu naprosto standardním produktem, a tak ho najdete v portfoliu všech finančních zprostředkovatelů, realitních kanceláří a developerských společností.

Jaké jsou výhody franšízy od Gepard Finance?

pátek, 20 červen 2014 07:42 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Gepard Finance (GpF) je stabilní společnost, která na českém trhu působí od roku 2003. Za tu dobu zprostředkovala hypotéky a s ní spojené finanční produkty více než 35 tisícům klientů. Pro klienty jsou služby Gepard Finance zdarma, provize získává makléřská společnost od hypotečních bank. Gepard Finance spolupracuje se všemi hypotečními bankami na českém trhu a díky velmi dobrým obchodním vztahům si vyjednala pro své klienty atraktivní podmínky a nadstandardní služby.…

Snadný postup pojištění nemovitosti

čtvrtek, 19 červen 2014 08:28 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Pojištění nemovitosti, ač se to zdá jako naprosto samozřejmý krok po samotné koupi bytu, či domu, nemá každý. Jen ti, kteří si jsou vědomi skutečného nebezpečí, si jej sjednají. Přitom se jedná o tak jednoduchou záležitost, že se není vlastně ani čeho bát nebo čemu se vyhýbat. Jak tedy při pojištění nemovitosti nebo domácnosti postupovat?
Strana 22 z 30