Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Vývoj úrokových sazeb hypoték v posledních letech vykazoval jisté opakující se trendy. Jarní růst a letní stagnaci zpravidla na podzim vystřídal pokles. Rok 2013 a především 2014 pak přinesl razantní změnu. Sazby padaly již v první půli roku a dostaly se na historické dno. Další výrazný pokles se však neočekává. Nejlepší doba pro financování vlastního bydlení hypotékou pomalu končí.
Petra Kilianová patří k nejúspěšnějším franšízantům společnosti Gepard Finance. Za množstvím ocenění a prestižních certifikátů však stojí nejen tvrdá dřina, ale také chuť do práce a neustálý důraz na osobnostní rozvoj. Jak se člověk může stát úspěšným franšízantem s bohatým portfoliem spokojených klientů? O tom jsou následující řádky.
S hypotékami, které je možno refinancovat, a získat tak výhodnější úrokové sazby, se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Podle statistik ČNB míra refinancování dosahuje v letošním roce 21 % a klienti, kteří se rozhodli refinancovat, v průměru získali sazbu o 0,5 % nižší než klienti s novou hypotékou.
Už nějakou tu dobu působíte v oblasti finančnictví či bankovnictví? Práce vás baví, naplňuje ale stále vám chybí silný partner a stabilní zázemí? Pak zvažte franšízu u společnosti Gepard Finance. Ještě před tím, než se vypravíte na první informační schůzku, přečtěte si tyto řádky, na kterých se dozvíte spoustu důležitých věcí, jejichž znalost je nezbytná pro všechny, kteří se chtějí věnovat franšízingu u této společnosti. Co si vlastně mám představit…
Hledáte nejvýhodnější hypotéku? Nechcete ale ztrácet čas zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek tuzemských bank? Pak pro vás máme jednoduché řešení v podobě kalkulačky umístěné na stránkách Gepard Finance.
Abyste byli v obraze, o co tady kráčí – chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, jak mi kamarád Honza ukázal cestu, jakým způsobem se dá sehnat a vyřídit hypotéka i tehdy, pokud v její schválení ani trochu nedoufáte.
O investičním pojištění toho již bylo napsáno poměrně dost. O investičním životním pojištění pak o něco méně. Jak již samotný název tohoto pojistného produktu napovídá, jedná se o kombinaci dvou druhů pojištění, což můžete ocenit zvláště v případě, máte-li dobrý odhad nebo chuť alespoň trochu zariskovat a vydělat pro své blízké nějakou tu korunu navíc.
Skutečně se ušetří na úrocích při lineárním splácení hypotéky? Podívejte se na rozdíl mezi oběma způsoby, jak lze hypoteční úvěr splácet.
V srpnu 2014 získá každý, kdo splňuje základní požadavky pro poskytnutí hypotéky u České spořitelny, úrokovou sazbu 2,29 %.

Hypotéka bez doložení příjmů. Je to vůbec možné?

pátek, 25 červenec 2014 07:45 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Aktualizace: Článek je staršího data, hypotéku bez doložení příjmu již banky neposkytují. (25. 7. 2014) Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. Vždyť vlastnit menší domek se zahrádkou okolo, to s sebou nese řadu radostí. S radostmi jsou však neodmyslitelně spojeny také starosti, které provázejí zejména získání hypotéky. Získat nemalou finanční injekci pro koupi nemovitosti nebo vlastní výstavbu není ani trochu jednoduché.
Franšízanti Gepard Finance jsou bezesporu úspěšní: svědčí o tom přes 45 tisíc spokojených klientů Gepard Finance a 8 miliard korun, které ročně nasmlouváme v hypotékách. Čím to je, že mají držitelé naší franšízy takové úspěchy? Vysvětlujeme si to kombinací faktorů.

Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

středa, 23 červenec 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
O tom, že jsou úrokové sazby hypoték na své historicky nejnižší úrovni, si štěbetají už i vrabci na střeše. A to, že se jednotlivé sazby liší u každého bankovního poskytovatele, je také logické a snadno pochopitelné.

Proč si udělat životní pojištění Flexi?

úterý, 22 červenec 2014 08:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Velmi oblíbeným produktem od Pojišťovny České spořitelny je životní pojištění Flexi. V soutěži Zlatá koruna vítězí v kategorii životního pojištění každý rok od roku 2009 (dohromady už zlatou korunku získalo šestkrát). Pojištění poskytuje řadu výhod. Nabízí možnost uzavření pro celou rodinu (1–2 dospělí a až 5 dětí) a provádět změny pojištění rizika podle aktuální potřeby, pojišťuje už 3. den od podepsání smlouvy a je vstřícné k rizikovým sportům.

Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

pondělí, 21 červenec 2014 07:53 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sledovat vývoj úrokových sazeb u hypoték se vyplatí všem, kteří si hodlají hypoteční úvěr v nejbližších době sjednat, ale také těm, kteří již hypotéku uzavřenou mají a chtějí ji refinancovat. Pokud patříte do první zmíněné skupiny, pak vás určitě bude zajímat, jak se úrokové sazby hypoték vyvíjejí a u které bankovní společnosti je hypotéka nejvýhodnější.
Blíží se konec fixace vaší hypotéky a vy přemýšlíte, zda se dá na jejím splácení ušetřit? Víme téměř 100%, že je to možné! Poohlédněte se po refinancování jinou hypotékou. Možnost refinancování hypotéky je totiž na konci fixace výhodné, můžete ušetřit pár stovek i tisíc korun měsíčně.

Jak jsem se stal hypotečním brokerem

čtvrtek, 17 červenec 2014 07:58 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Během studia a po jeho dokončení jsem pracoval jako bankovní úředník v jedné z tuzemských bank. Tam jsem prošel několika pozicemi v administrativě, back office a na klientském servisu. Většinu své profesní kariéry jsem se staral o klienty se zájmem o úvěry. V bance jsem byl docela spokojený, ale několik věcí mě mrzelo. Neměl jsem prakticky žádnou volnost a navzdory své velké snaze a slušnému portfoliu bankovních služeb jsem nedokázal…
Pořízení domu jsem stejně jako mnoho dalších lidí financoval hypotékou. Po pěti letech splácení měla skončit na mém úvěru fixace. Celou dobu dosavadního splácení jsem sledoval pohyb úrokových sazeb na hypotékách, a protože úrok na mém úvěru činil 4,5 %, měl jsem zcela jasno v tom, že využiji možnost refinancování.
Úrokové sazby hypoték jsou aktuálně na historických minimech. Že je ideální doba si hypotéku vzít právě nyní, je slyšet ze všech stran. Pak je tu ale otázka délky fixace. Na první pohled se může zdát, že jasnou volbou je fixovat si nízkou sazbu hypotéky na co nejdelší období. Je tomu opravdu tak?
Zodpovědný přístup k vlastním financím, zajištěnému bydlení a připravenost na nenadálé okolnosti. To zaštiťuje pojištění hypotéky, neboli také rizikové pojištění k hypotečnímu úvěru. Zahrnuje tři typy pojistných událostí a v případě závažných okolností, které pojistníkovi znemožní platit splátky, mu tato pojistka dokáže zachránit střechu nad hlavou.
Klienti Hypoteční banky mají při sjednání hypotečního úvěru s fixací na 7 let možnost sjednat jednorázovou mimořádnou splátku ve smlouvě ke konkrétnímu datu zdarma, a to až do výše 30 % ze schválené jistiny úvěru po 3 letech a následně další možnost po 5 letech doplatit až do výše 50 % z jistiny.
Úrokové sazby hypoték se i během roku 2014 dostávají na svou historicky nejnižší úroveň. Spousta klientů jich ale nemohla využit. Nacházeli se totiž uprostřed fixačního období stávající hypotéky. Někde naleznete informaci o tom, že refinancování hypotéky v době fixace je možné i bez sankcí, někde tvrdí, že nikoliv. Jak je to tedy doopravdy?

Znáte australskou hypotéku? Podrobný popis uvnitř!

pátek, 11 červenec 2014 16:12 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Klasická, americká nebo australská hypotéka – že v tom máte docela zmatek? Určitě nejste jediní. Na následujících řádcích vám prozradíme, co si představit pod samotným pojmem australská hypotéka, komu je tento druh hypotéky určen a kdo by se měl raději poohlédnout po hypotéce jiného typu. Tak se pohodlně usaďte, naše hypoteční krasojízda právě začíná!

GE Money Bank snižuje úroky u hypoték

středa, 09 červenec 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
GE Money Bank snižuje úrokové sazeb u nižších hypotečních úvěrů. GE Money Bank sjednocuje sazby pro hypotéky od 500 000 Kč do 1,99 mil Kč a snižuje sazbu o 0,5% p.a. Dále u GE Money Banka pokračuje letní akce - sleva 0,5% na první rok. Klient může získat pětiletou fixaci už od 2,19% p.a. bez podmínky sjednání úvěrového pojištění.

Nízké sazby hypoték vydrží do konce léta

úterý, 08 červenec 2014 00:00 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Loňské jaro přineslo rekordně nízké úrokové sazby hypoték. Zdálo se, že pro další pokles již není prostor. Situace se ale opakovala i letos na jaře, kdy jsme byli svědky nového rekordu.
Když jsme si před deseti lety s manželkou pořizovali vlastní byt, procházeli jsme banky jednu po druhé, zajímali jsme se o podmínky hypotečních úvěrů a nakonec jsme stejně uznali, že se v tom nevyznáme. A vyhledali jsme pomoc odborníků.
Dostal jsem nedávno na stůl dotaz z naší hypoteční poradny, kde byla otázka týkající se desetileté fixace úrokové sazby. Vlastně to nebyl složitý dotaz – přesto mě přiměl k hlubšímu zamyšlení.
„Sedávej, panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě“ – tak přesně tohle je můj opak. Miluji výzvy, akci, společnost. Zbožňuji více či méně náročné úkoly, které prověří mé schopnosti a načerpané zkušenosti. Možná právě proto jsem se rozhodla postavit se na vlastní nohy a vyzkoušet, zda dokážu uspět ve finanční džungli, ve které přežijí pouze ti nejschopnější a nejodolnější. Prvopočátky poradce v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví nejsou ani trochu jednoduché.…

Jak postupovat při rozhodování o životním pojištění

čtvrtek, 26 červen 2014 08:27 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Životní pojištění = pojištění chránící jednotlivce i jeho rodinu před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Nejdůležitější a také nejčastěji uzavíraná jsou ta životní pojištění, která jistí pro případ rizika smrti, trvalé invalidity či smrti v důsledku vážného úrazu. I když by se mohlo zdát, že je životní pojištění velice důležité, výhodné a s nadsázkou by se také dalo říct životně důležité, má jej sjednáno jen malé procento obyvatel. Ne každý…

Sberbank snižuje sazby u hypoték na 2,36%

čtvrtek, 26 červen 2014 00:00 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Sberbank snižuje úrokové sazby u účelových hypotečních úvěrů o 0,2 p.b. a to od 1. července 2014. Nejnižší sazba s všemi ostatními produkty je 2,36%. Zpracovatelský poplatek v červenci stále za 1 Kč u všech typů hypoték (HÚ/AH, refinancování).
Refinancování úvěru ze stavebního spoření může v současné době ušetřit domácnostem při statisícových úvěrech stovky Kč měsíčně, při vyšších i tisíce. Navíc lze úvěr ze stavebního spoření splatit kdykoliv. Ne vždy se to ale vyplatí. Přečtěte si chyby, kterým je lépe se při refinancování úvěru vyvarovat.
Strana 22 z 30