Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

UniCredit úroková sazba od 1,99 %

pondělí, 05 kvě 2014 10:58 | Aktuality - akce, benefity | GEPARD FINANCE
Unicredit Bank přichází na 2letou fixaci se sazbou od 1,99 % Výhody poplatek za správu hypotečního úvěru ZDARMA (do konce června 2014) vstupní poplatek ZDARMA (u refinancování) odhad ZDARMA (koupě a refinancování do konce června 2014)...

Vybírejte hypotéku chytře a ušetřete až 250 000 Kč

středa, 30 duben 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéka je jako nástroj financování nemovitosti stále oblíbenější: v loňském roce smlouvu o hypotéce uzavřelo téměř 100 tisíc Čechů.
Češi jsou v uzavírání úvěrových smluv zodpovědnější. Vyplývá to z informací CBCB – Czech Banking Credit Bureau, které byly zveřejněny počátkem dubna.

Refinancování s finančním bonusem

neděle, 27 duben 2014 00:00 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Změna s poplatky v Equa bank...
ANKETA MEZI HYPOTEČNÍMI MAKLÉŘI. Aktuální informace CBCB, Czech Banking Credit Bureau, naznačují zodpovědnější přístup Čechů k zadlužování. Zeptali jsme se proto makléřů Gepard Finance...

77% Čechů má vlastní dům či byt

pátek, 25 duben 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Aktuální průzkum agentury ppm factum...
Jaro je tu a s ním se tradičně probouzí nejen příroda, ale také hypoteční a realitní trh.

Proč si půjčit na bydlení právě nyní

středa, 02 duben 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V současnosti je nejlepší doba pro financování vlastního bydlení. Pokud si vzít někdy hypotéku, tak rozhodně teď. Úrokové sazby jsou rekordně nízko, ceny nemovitostí spadly rovněž dolů. Této příznivé situace můžete využít i při refinancování stávajícího úvěru.
Banky si v praxi u žadatelů o úvěr ověřují jejich současnou i minulou úvěrovou situaci v úvěrových registrech. Registrů existuje několik a člověk se do nich může dostat velmi jednoduše. Nečekaný vroubek v některém z registrů pak může zhatit získání hypotéky a připravit vás například o již zaplacenou zálohu realitní kanceláři. V České republice existuje několik úvěrových registrů, které obsahují údaje různého zaměření. Obsahují informace o dlužnících, ale i lidech…
V létě minulého roku dosáhly úrokové sazby hypoték historického minima. I v jarních měsících letošního roku je ale možné získat hypotéku s velmi nízkou sazbou. Pokud navíc lidé využijí moderních služeb pro porovnání nabídky všech bank, mohou na úrokové sazbě ušetřit v průměru 0,5 %.
Sníte o novém autě, větším bytě nebo cestě kolem světa? Až 250 tisíc korun. To je čtvrt miliónu. Tolik ušetříte, když se začnete více zajímat o svoji hypotéku.

Úrokové sazby hypoték v březnu 2014

pondělí, 17 březen 2014 18:02 | Úrokové sazby | Pavel Aron
Průměrné úrokové sazby hypoték klesly v březnu na tři procenta. Zájemci o hypotéku nebo její refinancování ušetří.
V aktuálním daňovém přiznání si ještě lidé mohou za rok 2013 odečíst z daní až 300 tisíc korun za zaplacené úroky z úvěrů na bydlení. Za rok se má tento limit snižovat na 80 tisíc korun. I přes některé zavádějící titulky v médiích se však tato změna běžně vysokých hypoték nedotkne.
S Terezou Orlovou a Martinem Peškem, majiteli titulu FRANŠÍZA ROKU 2013, uděleného mateřskou společností Gepard Finance, jsme si povídali o zvláštnostech pražského hypotečního trhu, o tajemství jejich úspěchu mezi ostatními franšízami a o vyhlídkách hypotečního trhu pro tento rok.
Zajímá Vás nejvýhodnější hypotéka, kterou můžete získat?Pak je naše hypoteční kalkulačka tím správným nástrojem pro Vás. Po zadání Vašich údajů se ihned zobrazí nabídky všech bank.
Pokud úvěr refinancujete, můžete ušetřit až statisíce korun. Jak na to? Především musíte vědět, kdy vám fixace končí. Od své banky si alespoň dva měsíce předem zjistěte výši úrokové sazby na další období.
Provozujete realitní kancelář, vyřizujete klientům hypotéky? Staňte se hypotečním expertem – franšízantem GEPARD FINANCE. Rozšiřte svůj tým a vydělávejte zprostředkováním hypoték více.
Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.
Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.
Když žádáte o hypotéku, banka od vás potřebuje mnoho podkladů. Podívejte se, jaké si musíte připravit.

Podle čeho vybrat hypotéku?

středa, 22 leden 2014 15:51 | Video návody: Hypotéka a refinancování | GEPARD FINANCE
Vezměte si hypotéku. To se ale lehko řekne. Jak nejlépe postupovat? Na trhu je mnoho nabídek, banky bojují o každého klienta. Jedna nabízí to, druhá zase ono. Vyznat se v té změti není lehké. Přitom stačí špatné rozhodnutí a vaši peněženku to bude stát i stovky tisíc korun navíc.
Jedni tvrdí: nájem je vyhazování peněz do kanálu. Raději platit za své. Druzí oponují: hypotéku bych si nikdy nevzal, je to závazek na mnoho let.
Průměrná výše hypotéky klesla v roce 2013 oproti roku předchozímu na 1,7 milionu korun. Ukazují to statistiky společnosti Gepard Finance, která v loňském roce zprostředkovala hypotéky za 8,3 mld. Kč. Nejvíce se sjednávaly hypotéky s pětiletou fixací.
Co jsme zač? To hned zjistíte... Některé hypoteční společnosti se ve svých prezentacích chlubí, čeho všeho dosáhly, ukazují svá čísla, grafy a koláče. Ale zajímá to i jejich klienty? Myslíme, že moc ne. Ti totiž řeší hlavně svoji finanční situaci, své vlastní potřeby a střechu nad hlavou.
Úrokové sazby hypoték dlouhodobě klesaly. I když se tento trend nedávno otočil, klienti bank, kterým končí v roce 2014 fixace, můžou díky nižším úrokům ušetřit nemalé peníze. Úspora na splátkách hypotečního úvěru se může vyšplhat na stovky i tisíce korun.

Výjimečný rok 2013 v hypotékách

středa, 11 prosinec 2013 09:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rok 2013 se chýlí ke konci a s ním tradičně přichází i bilancování.

Gepardi opět pokořili rekord

středa, 11 prosinec 2013 08:00 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Společnost Gepard Finance opět pokořila rekord a obhájila pozici jedničky na trhu hypotečních specialistů.

Letos bude každá čtvrtá hypotéka na českém trhu „FÉR“

středa, 11 prosinec 2013 07:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Letošní odhady celkového objemu hypoték jdou do rekordních výšin. Český hypoteční trh by si za rok 2013 mohl polepšit o hypotéky za přibližně 150 mld. Kč.

Jaký je podíl refinancování?

středa, 11 prosinec 2013 06:00 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Jak je na tom refinancování hypoték v roce 2013...

Konference Hypotéka 2013

středa, 11 prosinec 2013 05:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Předposlední říjnový den se v Praze konala konference Hypotéka 2013, které se tradičně účastní zástupci bank a největších makléřských společností.
Strana 24 z 30