Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
  • Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení, doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr i pojištění. Níže najdete chytré návody a tipy přímo z dílny Gepard Finance.

Tisková konference GEPARD FINANCE se uskutečnila v pondělí 25. března 2013 v unikátních prostorách sídla LBBW Bank CZ na Václavském náměstí. Tématy konference byly úrokové sazby, trh nemovitostí, bankovní poplatky v hypotečním segmentu, refinancování jako neodmyslitelný fenomén hypotečního trhu a trendy v prodeji hypoték - především pak role zprostředkovatelů na českém hypotečním trhu a kvalita služeb. Rovněž byla představena Gepardí kalkulačka hypoték.

Poplatkový spor je nešťastný pro obě strany

středa, 27 březen 2013 00:00 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Spory o bankovní poplatky za vedení účtu nabírají na síle. Do boje proti bankám vstoupily desetitisíce klientů, a to zejména prostřednictvím internetových portálů, kterým zajišťují právní servis renomované právní kanceláře. Některé banky již poplatky za vedení úvěrového účtu zrušily, což se následně promítlo do výše úrokových sazeb. Gepard Finance v daném sporu nehledá vítěze, ani poražené: věří, že právo nalezne objektivní pravdu a soud spravedlivě rozhodne.

Co byste měli vědět o pojištění majetku

úterý, 26 březen 2013 16:25 | Pojištění | Pavel Aron
Pojištění není jen o ceně a o tom mít doma kus papíru se jménem pojistka! Na ceně pojištění obvykle ušetříte maximálně několik set korun. Na špatné pojistce můžete prodělat desetitisíce až miliony. Raději vše proberte s odborníkem.

Co byste měli vědět o pojištění osob

úterý, 26 březen 2013 16:13 | Pojištění | Pavel Aron
Pojištění není jen o ceně a o tom mít doma kus papíru se jménem pojistka!Raději vše proberte s odborníkem. Na ceně pojištění obvykle ušetříte maximálně několik set korun. Na špatné pojistce můžete prodělat desetitisíce až miliony.Přijďte se bezplatně poradit.
GEPARD FINANCE, největší makléřská společnost na trhu hypoték, představuje novou on-line aplikaci pro srovnání hypotečních produktů. Na unikátní kalkulátor navazují bezplatné služby více jak stovky franšíz, které se nachází po celé České republice. Ty v roce 2012 sjednaly hypotéky za více jak 7 mld. Kč, a GEPARD FINANCE tak opět potvrdil své prvenství na poli hypotečních specialistů.

Poplatky za vedení úvěrového účtu

pátek, 22 březen 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Velkým hitem českého hypotečního trhu z konce minulého roku a počátku roku letošního jsou bankovní poplatky za vedení úvěrového účtu. Tato záležitost v sobě obsahuje minimálně dva aspekty, které jsou k zamyšlení. Prvním aspektem je revidování smluvního vztahu a jeho podmínek, který klient podpisem – projevem svobodné vůle přijal. Mnohdy se od některých klientů dovídáme, že nevěděli, předpokládali, nečetli – nejen pro tyto, ale všechny hypoteční klienty je důležité vědět …

Boj o bankovní poplatky začíná

čtvrtek, 21 březen 2013 15:39 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Výrok německého nejvyššího soudu z roku 2011 pořádně „zavařil“ českým bankám: desetitisíce Čechů se nyní hromadně domáhají navrácení poplatků za vedení úvěrů. Zvoní bankovním poplatkům hrana? Německý nejvyšší soud označil poplatek za ”vedení úvěrového účtu” za protiprávní. Jde o poplatek, který banka využívá pro své jednodušší zúčtování a klient ho vlastně k ničemu nepotřebuje. Právník Petr Němec se rozhodl po své bance v České republice žádat navrácení tohoto poplatku a…

O refinancování bude zájem i letos

čtvrtek, 21 březen 2013 15:24 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Refinancování se stalo během posledních let poměrně významnou hypoteční „disciplínou“. Každá banka přemýšlí, jak klienta udržet ve svém portfoliu, zároveň však také vyvíjí aktivity k nalákání klientů z konkurenčních bank.

Anketa: Jak vnímají bankovní poplatky klienti?

čtvrtek, 21 březen 2013 12:05 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Boj o bankovní poplatky je v plném proudu. Klienti bankovních domů se dožadují navrácení peněz, které zaplatili za vedení úvěrových účtů. Zeptali jsme se makléřů GEPARD FINANCE...

Stavební spoření od roku 2014 jinak?

čtvrtek, 21 březen 2013 00:00 | Stavební spoření | GEPARD FINANCE
Novela zákona o stavebním spoření získala v prvním čtení podporu sněmovny. Obsahuje několik novinek, z nichž nejzásadnější z pohledu klienta je dlouho diskutovaná účelovost státní podpory.

Hypotéka versus nájem

středa, 20 březen 2013 17:41 | Hypotéky | Pavel Aron
Hypotéka je úvěr a závazek na poměrně dlouhou dobu, ale to nájem také. Je tedy výhodnější hypotéka nebo nájem?

Zásadní rady k odpočtu úroků hypotéky z daní

úterý, 19 březen 2013 11:12 | Archiv zpráv roku 2013 | GEPARD FINANCE
Cena vlastního bydlení pořízeného na úvěr bývá porovnávána s cenou podnájmu. Do srovnání však někdy není zahrnuta možnost odečtu úroků z daní. Ta přitom běžně snižuje měsíční náklady na vlastní bydlení o 1 000 Kč, vyplývá z odhadů odborníků. Přinášíme vám několik rad, jak odpočet úroků z hypotéky správně využít.

OPEN MEETING 19.3.2013 v 11 hod.

středa, 13 březen 2013 23:47 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Jste hypoteční či realitní kancelář? Nebo chcete v oboru hypoték začít podnikat? Je tu další série společných setkání pro zájemce, kteří se chtějí o spolupráci s námi dozvědět více. Účast je nezávazná. Z kapacitních důvodů prosíme o potvrzení účasti. Představíme Vám roky prověřený franšízový koncept, který vydělal desítkám našich Partnerů a zajistil zlatý důl pro hypoteční podnikání do budoucna - databázi kontaktů (klientů).

Situace na hypotečním trhu v roce 2013

úterý, 12 březen 2013 16:15 | Hypotéky | Pavel Aron
Jak si asi většina zájemců o hypotéky všimla, úrokové sazby jsou na rekordně nízkých hodnotách a vše nasvědčuje tomu, že se na této úrovni ještě po nějakou dobu udrží. Jak dlouho se minimální úrokové sazby udrží, je otázka. Nicméně stagnující ekonomika, snaha snižovat zadlužení veřejného sektoru snižuje poptávku po úvěrech a Česká národní banka se prakticky nulovou referenční sazbou snaží stimulovat ekonomiku, nemá zatím důvod jí zvyšovat. Díky stagnaci ještě…
Vhodnou volbou hypotéky může klient v průměru ušetřit za 5 let kolem 16 000 Kč. Orientaci v úrokových sazbách hypoték navíc komplikuje rostoucí počet hypotečních bank i fakt, že banky často uvádějí minimální úrokové sazby. Nabídku všech hypotečních bank i reálné úrokové sazby pro konkrétní případ každého zájemce si lze nově porovnat na online kalkulačce společnosti Gepard Finance.
Hypotéky jsou v současné době nejlevnější od podzimu roku 2005. Průměrné úrokové sazby pro nové klienty klesly k hodnotám kolem 3,25 %. Odborníci radí lidem neodkládat jejich plány na vlastní bydlení či investování do nemovitostí. Úrokové sazby se totiž mohou vydat na zpětnou cestu nahoru. Přinášíme několik rad, které vám usnadní orientaci v různých typech hypoték a pomohou při sjednávání úvěru i jeho následném splácení.

Fixace úrokové sazby: jakou zvolit?

středa, 16 leden 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Fixace je smluvně stanovené období, během kterého je pevně stanovena úroková sazba hypotečního úvěru a během kterého obvykle není možné umořovat dluh jinak než pravidelnou měsíční splátkou v předem určené výši. Volba fixace by vždy měla vycházet z konkrétní situace daného klienta a jeho preferencí. Univerzální doporučení pro volbu fixace sice neexistuje, nicméně jsou určitá kritéria, která je vždy potřeba vzít v úvahu. Zřejmě nejdůležitější je zvážit, zda klient plánuje…

Hypotéka: jak získat nejlepší podmínky?

pondělí, 14 leden 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Rekordně nízké průměrné úrokové sazby v posledním čtvrtletí r. 2012 výrazně zvýšily zájem o hypotéční úvěry a došlo i k růstu průměrné výše hypotéky, která např. v listopadu 2012 dosahovala téměř 1,7 mil. Kč. V praxi je však pro většinu klientů obtížné až nemožné dosáhnout těch nejnižších inzerovaných úrokových sazeb, které se pohybují i pod třemi procenty a v případě variabilních sazeb dokonce pod dvěma procenty. Jak si zajistit co…

Hypotéka, nebo podnájem? Co je výhodnější?

pátek, 11 leden 2013 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
O volbě mezi hypotékou a nájmem bohužel často rozhodují zcela subjektivní faktory, zejména pak ochota se vázat k jedné konkrétní nemovitosti se všemi plusy a mínusy, které z toho plynou. K rozhodování však lze přistoupit i racionálně, a to i přesto, že faktorů, které zde hrají roli, je celá řada.

Pojištění hypotečního úvěru

neděle, 06 leden 2013 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Pojištění neschopnosti splácet hypoteční úvěr může být velmi užitečné v obtížných životních situacích. Má však samozřejmě svá pro i proti. Krytými pojistnými riziky jsou nejčastěji smrt, trvalé následky úrazu nebo invalidity, pracovní neschopnost či ztráta zaměstnání. Ke zvýšenému zájmu o pojištění úvěru v posledních letech přispívá také finanční krize a zvyšující se nejistota na trhu práce, jakož i ekonomický útlum obecně. Vzhledem k možným velmi závažným důsledkům neschopnosti splácet hypoteční…

Vyplatí se stále ještě stavební spoření?

středa, 02 leden 2013 00:00 | Stavební spoření | GEPARD FINANCE
Stavební spoření v sobě kromě tolik oblíbeného státního příspěvku skrývá i řadu obecně již ne tolik známých úskalí.
Ceny dvou a více pokojových bytů budou podle názorů odborníků v roce 2013 klesat, a to až o 4 %. Důvody poklesu cen větších bytů mají své kořeny v ekonomické recesi, kdy lidé kvůli úspoře preferují malé byty. Poptávku po bydlení však z části zachraňují historicky minimální úrokové sazby hypoték. Lidé platí na měsíčních splátkách za středně velký byt v průměru o 2 500 Kč méně než před 3 lety.

Hypotečnímu finiši prospívají nízké úrokové sazby

čtvrtek, 27 prosinec 2012 00:00 | Úrokové sazby | GEPARD FINANCE
Během listopadu 2012 došlo k dalšímu očekávanému poklesu průměrné úrokové sazby hypotečních úvěrů na rekordních 3,25 % z říjnové průměrné sazby 3,36 %. Objem hypoték vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o téměř 2 miliardy na 12 miliard Kč. Průměrná úroková sazba dosáhla v listopadu 2012 u hypotečních úvěrů historického minima (ve srovnání např. s rokem 2008 dosáhla téměř poloviční hodnoty). Pokles úrokových sazeb byl ovlivněn snížením základních úrokových sazeb…

Když se blíží konec fixace úrokové sazby…

středa, 19 prosinec 2012 18:07 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Většina z majitelů hypoték má úrokovou sazbu fixovanou na určité období, obvykle na rok, tři, či pět let. Konec fixace úrokové sazby je významným obdobím, neboť v tomto momentu lze s hypotékou bez sankce „hýbat“. Propásnout tento okamžik bez povšimnutí se v době klesajících úrokových sazeb nemusí vyplatit.

ČNB: nemovitost na pronájem je výhodnou investicí

středa, 19 prosinec 2012 18:04 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
ČNB v prosinci zveřejnila prezentaci členky bankovní rady Evy Zamrazilové, ze které mimo jiné vyplývá, že koupit nemovitost na pronájem je čím dál výhodnější. Mohou za to historicky nejnižší úrokové sazby a pokles cen nemovitostí. Úrokové sazby hypoték klesají, ceny nemovitostí rovněž Úrokové sazby od letošního jara postupně klesají a s koncem roku se průměrná úroková sazba pohybuje okolo 3,35%. Spolu s úrokovými sazbami hypoték klesají i ceny nemovitostí, jak…

Konec neférových spotřebitelských úvěrů?

středa, 19 prosinec 2012 18:02 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Dne 7. prosince 2012 Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila vládní návrh zákona, jímž se mění platný zákon o spotřebitelském úvěru. Mohlo by tak odzvonit nekalým praktikám různých subjektů, které zneužívají neinformovanosti klientů a na jejich úkor se neférovým způsobem obohacují. Novela se nedotkne klasických hypoték, může ale ovlivnit zejména způsob ručení u tzv. amerických hypoték (do výše 1.880.000 Kč), kde bude akcentována přiměřenost zástavy. Ke zpracování návrhu novelizace zákona vedla…

Sejdeme se... na Seči!

pátek, 14 prosinec 2012 00:00 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
Konferencí v Kongres hotelu Jezerka na Seči, za účasti zástupců významných bank a finančních institucí v ČR, oslavíme ve čtvrtek 6. prosince 2012 desetiletou existenci společnosti GEPARD FINANCE.

Do nového roku s novou webovou prezentací

pátek, 14 prosinec 2012 00:00 | Hypoteční makléři | GEPARD FINANCE
GEPARD FINANCE spustí v průběhu prosince novou webovou prezentaci. Na stránkách www.gpf.cz se tak brzy objeví novinky jako srovnávač hypotečních produktů, on-line poradna či hypoteční fórum, kam bude moci přispívat každý z návštěvníků stránek.

Pokles cen nemovitostí a bankovní odhady

čtvrtek, 13 prosinec 2012 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
ANKETA:V médiích se objevují informace o pádu cen nemovitostí. Franšízanti a makléři GEPARD FINANCE jsou v každodenním kontaktu s „realitní realitou“. Zeptali jsme se jich tedy: Pozorujete ve vašem regionu pokles cen nemovitostí? Jak se nyní liší odhady bankovních znalců od požadovaných kupních cen? Ing. Martin Pól spolumajitel franšízy GEPARD Praha 1 Spálená Obecně pozorujeme značný převis nabídky nemovitostí nad jejich poptávkou. Tento stav v kombinaci se špatnou ekonomickou situací…
Strana 26 z 30