Mohu po prodeji bytu uhradit celou hypotéku najednou?

Ano, buďto v období změny fixace bez sankce za předčasné splacení anebo mimo období změny fixace se sankcí dle platného sazebníku příslušné banky.

Je možné ručit něčím jiným než nemovitostí?

Není, musíte ručit nemovitostí na území České republiky.

Je možné převzít hypoteční úvěr?

Ano, pokud nový zájemce o hypotéku bude splňovat podmínky dané banky pro převzetí úvěru.

Je možné prodat dům s hypotékou?

Ano, pokud kupující převezme hypoteční úvěr současného klienta. Druhou možností je refinancování úvěru.

Co to je refinancování hypotéky?

K refinancování hypotéky dochází v momentě končící fixace úrokové sazby. Před tímto koncem je vhodné porovnat nabídku na trhu hypoték a zjistit, zda máte nastaveny nejvýhodnější podmínky právě pro vás.

Budeme podruhé refinancovat. Můžeme si odečíst úroky z daní?

Ministerstvo financí v polovině srpna 2009 kvůli nejednotné aplikaci ustanovení zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, vydalo pokyn, který umožňuje daňové odpočty úroků při vícerém přefinancování hypotečních úvěrů. Klienti hypotečních bank, kteří převedli svou půjčku do jiné banky nebo na jiný typ hypotéky více než jednou, podle předchozího výkladu Ministerstva financí ztráceli nárok na odpočet zaplacených úroků od základu daně z příjmu. Nová praxe je však taková, že poplatník (fyzická osoba) si může i při opakovaném refinancování a při splnění ostatních zákonných podmínek od základu daně z příjmů fyzických osob odečíst zaplacené úroky z úvěru sloužícího k bydlení, a to až do výše 300 000 Kč.

Je možné refinancovat americkou hypotéku účelovým úvěrem?

Není, americkou hypotéku je možné refinancovat zase neúčelovým hypotečním úvěrem tedy americkou hypotékou.

Rádi bychom refinancovali úvěr u jiné banky a zároveň úvěr ze stavebního spoření. Je to možné spojit dohromady?

Ano, je.

Je možné získat úvěr na družstevní byt, který se nebude převádět do osobního vlastnictví?

Ano, je to možné za předpokladu, že úvěr zajistíte jinou vhodnou nemovitostí v osobním vlastnictví. Jedná se o úvěr na družstevní bydlení, který můžete splatit kdykoliv i mimo období změny fixace bez sankce za předčasné splacení.

Je možné žádat o Státní podporu, když už úvěr čerpáme?

Není, o Státní podporu je možné žádat jen v době mezi podpisem smlouvy a prvním čerpáním.

Mohu získat úvěr, jsem-li v registru?

Tyto případy jsou řešeny individuálně přímo schvalovatelem úvěru, který si na základě údajů uvedených v bankovním registru může pro schválení úvěru vyžádat podrobnosti o záznamu v registru apod.

Mohu získat hypoteční úvěr na nemovitost v zahraničí?

Ano, úvěr je ale nutné zajistit vhodnou nemovitostí na území ČR.

Co je to anuitní splácení?

Pravidelná měsíční splátka úvěru zahrnující jak jistinu tak úrok.

Je mi 50 let. Mohu získat hypoteční úvěr?

Ano, ale musí zde být splněna podmínka produktivního věku 70-ti let po celou dobu splatnosti hypotečního úvěru, ve Vašem případě by splatnost hypotečního úvěru byla max. 18 let anebo můžete mít hypoteční úvěr s delší splatností, pokud budete mít bonitního mladšího spolužadatele.

Je možné financovat úvěrem rekonstrukci?

Ano, i samotná rekonstrukce může být účelem hypotečního úvěru.

Je možné získat úvěr na nemovitost, která leží mimo území EU?

Ano, úvěr je nutné zajistit vhodnou nemovitostí na území ČR.

Jaké jsou poplatky spojené s hypotékou?

Poplatků, které se váží přímo nebo nepřímo k hypotečnímu úvěru je celá řada. Uveďme ty nejčastější - jednorázový poplatek za schválení úvěru, měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu, jednorázový poplatek za vyhotovení znaleckého posudku k nemovitosti, poplatek za čerpání. Nabídky jednotlivých hypotečních bank se výrazně liší ve struktuře poplatků a tak je nejlepším řešením svěřit porovnání do rukou odborníka - renomovaného hypotečního makléře.

Jak rychle se dá vyřídit hypotéka?

Vyřízení hypotečního úvěru je ovlivněno několika faktory rychlostí klienta při shromažďování podkladů vyhotovením znaleckého posudku k nemovitosti schvalovacím procesem v bance. V případě, že všechny uvedené procesy na sebe navazují, lze hypoteční úvěr vyřídit za 10 pracovních dnů - od výběru finální nabídky po podpis úvěrové smlouvy. Zde platí dvojnásob, že klient může uspořit významné množství času a starostí pokud využije služby hypotečního makléře.

 


 

Každou 1 hodinu realizuje GEPARD 1 hypotéku.
 

Gepard - často kladené otázky - FAQVybereme vám hypotéku na míru vašim potřebám a možnostem. Hypotéku za Vás vyřídíme v rychlém a efektivním procesu. Poradíme v oblasti pojištěníS námi máte jistotu nejvýhodnějšího úvěru a pojištění na trhu.

Již přes 55.000 spokojených klientů, realizovalo svůj hypoteční úvěr přes makléře GEPARD FINANCE. Udělejte první krok k nejlepší hypotéce a vyberte si naše nejbližší hypoteční centrum ve vašem okolí...