Češi se neumí správně pojistit. A riskují tím svůj domov

Odcizení automobilu, vloupání do domu nebo jeho vyplavení, úraz v zimním období – věcí, ve kterých jsme do jisté míry odevzdáni náhodě a její vrtkavosti, je mnoho. Neplatí to ale pro pojištění. Pojistné krytí je zárukou kompenzace v okamžicích, kdy nám do smíchu není – a kdy se bez finanční kompenzace neobejdeme.

Stačí málo a to, že nejste pojištění, vám způsobí mnoho problémů.

Přesto Češi nevěnují pojištění dostatečnou pozornost. Řada z nás svou domácnost nebo vůz pojištěné vůbec nemá. A když už ano, nedostatečně. Podpojištění je v Česku problém i dle zprávy Insurance Europe, asociace dohlížející na většinu evropských pojistných aktivit.

Nízké pojistné krytí se netýká jen majetku. Zcela zásadní je v situaci, kdy vinou nehody nebo nemoci přijdeme o schopnost vydělávat. Typicky jde o onkologická onemocnění nebo problémy spjaté s depresí a dalšími civilizačními chorobami. Není náhodou, že podstatou část lidí bez domova tvoří invalidní jedinci.

Stačí obyčejná průtrž mračen

Situace, kdy vinou počasí přijdeme o střechu nad hlavou, nejsou bohužel ojedinělé. Zejména v záplavových oblastech je pojištění domu a domácnosti zcela zásadní.

Nezřídka se ovšem stává, že po velké vodě přijde i velké rozčarování. Zejména v okamžiku, kdy od likvidátora pojistné události zjistíme, že roky stará pojistná smlouva rozsah způsobených škod nekryje. Souvisí s tím i majetek, který se postupem času mění za dražší; většina vlastníků tuto skutečnost v pojistné rovině ale nereflektuje.

U havarijního pojištění je zase příznačná snaha ušetřit. I několik stokorun ale může znamenat rozdíl mezi novým automobilem a nepojízdným vrakem.

Životní pojištění netáhne

Poplatek za pojistku je rozhodující zejména v ekonomicky a sociálně slabších regionech. Ze šetření Insurance Europe navíc vyplývá, že Češi upřednostňují pojištění majetku před pojistkou na zdraví.

Příliš účinná není ani osvěta pojišťovacích domů. Na vážné následky dlouhodobé pracovní neschopnosti lidé příliš neslyší. Pojištění proti neschopnosti splácet se alespoň u hypotečních úvěrů stává standardem.

S výběrem vhodné pojistky vám ZDARMA pomohou naši pojišťovací specialisté. Sjednejte si ještě dnes nezávaznou schůzku a zjistěte, které pojištění vám zajistí klidný spánek.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...