Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. 

Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Změna podmínek rizikového pojištění

Česká spořitelna doposud ke svým hypotečním úvěrům nabízela dvě varianty rizikového pojištění – variantu Standard a variantu Plus, které kryly rizika spojená s úmrtím, invaliditou, pracovní neschopností, hospitalizací a v případě varianty Plus navíc spojená se ztrátou zaměstnání.

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Jak u rizika úmrtí, tak u rizika invalidity došlo ke zrušení dvojnásobného plnění v případě dopravní nehody a zmizelo také pojištění hospitalizace. Na druhou stranu pojištění pracovní neschopnosti rozšiřuje svou působnost i na degenerativní onemocnění páteře či psychiatrické poruchy.

Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. Pojistné u varianty Standard zdražilo o více než 10 %. Varianta Plus sice zlevnila, ale cena pojistného je oproti původním podmínkám nižší jen asi o 2 %.

Pro vyšší úvěry s jistinou nad 4 mil. Kč přichází ČS s možností zlevnit platbu pojistného na úkor pojistného krytí. Pokud se klient smíří s tím, že v případě úmrtí či invalidity pojišťovna uhradí pouze polovinu aktuální dlužné částky, bude mít pojistné asi o třetinu nižší.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Získat hypotéku může být pro některé podnikatele složité

9. 7. 2019, Deník PRÁVO:

Doložit příjem zaměstnance je u žádosti o hypotéku velmi jednoduché. Složitější je však situace u živnostníků.

Pokud vedou účetnictví nebo daňovou evidenci, dá se z daňového přiznání jejich příjem zřetelně vyčíst. Nelze ovšem...

Hypotéky pro mladé do 36 let

Mírnější pravidla na hypotéku pro mladé do 36 let? To navrhuje v novele Ministerstvo financí. Jaká jsou současná pravidla odpovídá v článku na Novinky.cz místopředseda představenstva GEPARD FINANCE p. David Eim.

Jak ušetřit na hypotéce? ******

Levné není vždy automaticky dobré – to snad víme všichni.

Ale řekněme, že klient má dobrou bonitu, má vlastní zdroje, na hypotéku dosáhne, nemovitost je vhodná, má dobrou cenu a je v dobré lokalitě, netlačí nás čas a vůbec všechno je ideální.

Jak potom...