Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. 

Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Změna podmínek rizikového pojištění

Česká spořitelna doposud ke svým hypotečním úvěrům nabízela dvě varianty rizikového pojištění – variantu Standard a variantu Plus, které kryly rizika spojená s úmrtím, invaliditou, pracovní neschopností, hospitalizací a v případě varianty Plus navíc spojená se ztrátou zaměstnání.

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Jak u rizika úmrtí, tak u rizika invalidity došlo ke zrušení dvojnásobného plnění v případě dopravní nehody a zmizelo také pojištění hospitalizace. Na druhou stranu pojištění pracovní neschopnosti rozšiřuje svou působnost i na degenerativní onemocnění páteře či psychiatrické poruchy.

Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. Pojistné u varianty Standard zdražilo o více než 10 %. Varianta Plus sice zlevnila, ale cena pojistného je oproti původním podmínkám nižší jen asi o 2 %.

Pro vyšší úvěry s jistinou nad 4 mil. Kč přichází ČS s možností zlevnit platbu pojistného na úkor pojistného krytí. Pokud se klient smíří s tím, že v případě úmrtí či invalidity pojišťovna uhradí pouze polovinu aktuální dlužné částky, bude mít pojistné asi o třetinu nižší.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...