Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. 

Česká spořitelna mění podmínky rizikového pojištění

Změna podmínek rizikového pojištění

Česká spořitelna doposud ke svým hypotečním úvěrům nabízela dvě varianty rizikového pojištění – variantu Standard a variantu Plus, které kryly rizika spojená s úmrtím, invaliditou, pracovní neschopností, hospitalizací a v případě varianty Plus navíc spojená se ztrátou zaměstnání.

Od dnešního dne dochází k některým změnám souvisejícím se vstupními podmínkami či s podmínkami plnění v případě škodní události. Jak u rizika úmrtí, tak u rizika invalidity došlo ke zrušení dvojnásobného plnění v případě dopravní nehody a zmizelo také pojištění hospitalizace. Na druhou stranu pojištění pracovní neschopnosti rozšiřuje svou působnost i na degenerativní onemocnění páteře či psychiatrické poruchy.

Změny podmínek sebou nesou také změny pojistného. Pojistné u varianty Standard zdražilo o více než 10 %. Varianta Plus sice zlevnila, ale cena pojistného je oproti původním podmínkám nižší jen asi o 2 %.

Pro vyšší úvěry s jistinou nad 4 mil. Kč přichází ČS s možností zlevnit platbu pojistného na úkor pojistného krytí. Pokud se klient smíří s tím, že v případě úmrtí či invalidity pojišťovna uhradí pouze polovinu aktuální dlužné částky, bude mít pojistné asi o třetinu nižší.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka snížila úrokové sazby u svého produktu Pěkná hypotéka. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

ANKETA: Hypotéky – co čeká finanční poradce v roce 2019?

21. 1. 2019, Poradci-Sobě.cz: 

I ti největší optimisté asi musí počítat s růstem úrokových sazeb. Podle České národní banky je zvyšování sazeb stále ve hře a momentálně se dá očekávat, že by v roce 2019 mohlo dojít ke dvěma zvýšením repo sazby....

Komerční banka zvýhodnila podmínky hypoték

S platností od 1. února 2019 snižuje Komerční banka úrokové sazby. Naprostou novinkou u KB je zajímavá možnost snížení úrokové sazby ve vazbě na objem resp. příjem klienta. Klient se tak může dostat na velmi zajímavou sazbu 2,79 % p.a.