Chcete budovat vlastní firmu? Přemýšlejte o franšíze!

Už vás nebaví věčné tahanice a spory o „lepší židli“, dovolenou, neplacené volno, zaměstnanecké benefity nebo stravenky? Máte po krk svého šéfa a jeho mnohdy přehnaných nároků? Již dost dlouho pracujete ve finanční sféře, tudíž o této oblasti mnohé víte? Přesto však svým klientům nemůžete poskytnout takový servis, jaký by si doopravdy zasloužili? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je na čase říct si jasné „dost“ a pouvažovat, zda nevyměnit klasické místo za atraktivní franšízu, která vám může přinést zcela nový náhled na život i zajímavé finanční ohodnocení. Jaké jsou výhody a nevýhody franšízového podnikání a proč byste měli vlastní franšízu budovat právě vy? Na to se budeme snažit odpovědět následujícími řádky.

Chcete budovat vlastní firmu? Přemýšlejte o franšíze!

Trocha statistiky úvodem

V České republice existuje více než 200 franšíz. V Evropě jich pak působí více než 10 000. V roce 2013 se v ČR počet franšízových poboček zvýšil zhruba o jednu pětinu. A nadšenců, kteří budují nové franšízy, neustále přibývá. Systém franšízingu si můžete představit jako model, ve kterém je kladen důraz na volnost, zodpovědnost a samostatnost. To, jak se franšízantovi daří, kontroluje jeho franšízor, který jej však zároveň podporuje a motivuje k ještě lepším výsledkům. Franšízor se také stará o pravidelné vzdělávání svých franšízantů v nejrůznějších oborech a oblastech. Jedná se tedy o systém, ve kterém hraje prim samostatnost, ale i vzájemná kooperace.

Kdo by měl o franšízingu uvažovat?

Každý, koho již stávající „post“ irituje a má chuť věnovat se něčemu zcela novému. O vlastní franšíze by měli uvažovat lidé, kteří se obávají toho, zda ve světě samostatného podnikání uspějí. V rámci franšízingu totiž získají nejen plnou marketingovou podporu, ale také spoustu cenných rad a tipů, které jim usnadní začátky v oblasti franšízového podnikání. Rozhodnete-li se pro zakoupení franšízové licence, pak mějte na paměti, že byste již měli mít vybudované nějaké to portfolio klientů a obchodních partnerů (realitní kanceláře, developerské společnosti), které můžete novým podnikatelským konceptem zajímavě rozšířit. Zároveň byste se měli v dané oblasti produktů či služeb bezpečně orientovat a měli byste být přístupní novým věcem a postupům.

Výhody vs. nevýhody franšízového podnikání

O výhodách franšízového podnikání jsme se zmínili již výše a v mnohých dřívějších článcích. Jelikož představuje franšízing vskutku atraktivní způsob samostatného podnikání, je pochopitelné, že i zde platí staré známé pořekadlo: „Bez práce nejsou koláče“. Rozhodnete-li se pro zakoupení franšízové licence, měli byste uvažovat také o vlastním obchodním místě. V tomto případě je tedy nutné mít vlastní prostředky, které budete ochotni do nového podnikatelského modelu investovat. Velký důraz byste měli klást také na další makléře, s nimiž hodláte spolupracovat. Pokud udělá chybu jeden makléř, může to mít neblahý dopad na všechny ostatní. Obdobně může pochybit i centrála, a důsledky mohou mít dopad na všechny členy franšízové sítě.

TIP: Benefity pro makléře Gepardu najdete na stránkách GEPARD SPOLUPRÁCE

Franšízantem v Gepard Finance? Splněný sen!

Pohybujete-li se v oblasti hypotečních či pojišťovacích produktů a chcete-li svým klientům nabízet vždy to nejvýhodnější řešení ušité na míru jejím potřebám a požadavkům, pak je vhodné uvažovat o zakoupení franšízové licence u společnosti Gepard Finance. Tato společnost je známým, silným a spolehlivým partnerem, pod jehož značkou můžete nově působit také vy. Mezi nejzajímavější výhody franšízy u Gepard Finance patří získání licencí všech tuzemských bank, stejně jako kompletní portfolio hypotečních úvěrů. Vzdělávání franšízantů a předávání zkušeností je zajištěno prostřednictvím Gepard Akademie, jejich motivace pak nejrůznějšími druhy soutěží a zajímavými odměnami. Společnost buduje svou značku již od roku 2003, proto patří v současnosti k nejúspěšnějším zprostředkovatelům hypoték a pojistných produktů v České i Slovenské republice. Chcete-li být součástí tohoto týmu, pak nás neváhejte kontaktovat, vyplňte krátký dotazník nebo se zúčastněte některého z open meetingů, jež pro vás pravidelně pořádáme.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...