Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Chcete budovat vlastní firmu? Přemýšlejte o franšíze!

Už vás nebaví věčné tahanice a spory o „lepší židli“, dovolenou, neplacené volno, zaměstnanecké benefity nebo stravenky? Máte po krk svého šéfa a jeho mnohdy přehnaných nároků? Již dost dlouho pracujete ve finanční sféře, tudíž o této oblasti mnohé víte? Přesto však svým klientům nemůžete poskytnout takový servis, jaký by si doopravdy zasloužili? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je na čase říct si jasné „dost“ a pouvažovat, zda nevyměnit klasické místo za atraktivní franšízu, která vám může přinést zcela nový náhled na život i zajímavé finanční ohodnocení. Jaké jsou výhody a nevýhody franšízového podnikání a proč byste měli vlastní franšízu budovat právě vy? Na to se budeme snažit odpovědět následujícími řádky.

Chcete budovat vlastní firmu? Přemýšlejte o franšíze!

Trocha statistiky úvodem

V České republice existuje více než 200 franšíz. V Evropě jich pak působí více než 10 000. V roce 2013 se v ČR počet franšízových poboček zvýšil zhruba o jednu pětinu. A nadšenců, kteří budují nové franšízy, neustále přibývá. Systém franšízingu si můžete představit jako model, ve kterém je kladen důraz na volnost, zodpovědnost a samostatnost. To, jak se franšízantovi daří, kontroluje jeho franšízor, který jej však zároveň podporuje a motivuje k ještě lepším výsledkům. Franšízor se také stará o pravidelné vzdělávání svých franšízantů v nejrůznějších oborech a oblastech. Jedná se tedy o systém, ve kterém hraje prim samostatnost, ale i vzájemná kooperace.

Kdo by měl o franšízingu uvažovat?

Každý, koho již stávající „post“ irituje a má chuť věnovat se něčemu zcela novému. O vlastní franšíze by měli uvažovat lidé, kteří se obávají toho, zda ve světě samostatného podnikání uspějí. V rámci franšízingu totiž získají nejen plnou marketingovou podporu, ale také spoustu cenných rad a tipů, které jim usnadní začátky v oblasti franšízového podnikání. Rozhodnete-li se pro zakoupení franšízové licence, pak mějte na paměti, že byste již měli mít vybudované nějaké to portfolio klientů a obchodních partnerů (realitní kanceláře, developerské společnosti), které můžete novým podnikatelským konceptem zajímavě rozšířit. Zároveň byste se měli v dané oblasti produktů či služeb bezpečně orientovat a měli byste být přístupní novým věcem a postupům.

Výhody vs. nevýhody franšízového podnikání

O výhodách franšízového podnikání jsme se zmínili již výše a v mnohých dřívějších článcích. Jelikož představuje franšízing vskutku atraktivní způsob samostatného podnikání, je pochopitelné, že i zde platí staré známé pořekadlo: „Bez práce nejsou koláče“. Rozhodnete-li se pro zakoupení franšízové licence, měli byste uvažovat také o vlastním obchodním místě. V tomto případě je tedy nutné mít vlastní prostředky, které budete ochotni do nového podnikatelského modelu investovat. Velký důraz byste měli klást také na další makléře, s nimiž hodláte spolupracovat. Pokud udělá chybu jeden makléř, může to mít neblahý dopad na všechny ostatní. Obdobně může pochybit i centrála, a důsledky mohou mít dopad na všechny členy franšízové sítě.

Franšízantem v Gepard Finance? Splněný sen!

Pohybujete-li se v oblasti hypotečních či pojišťovacích produktů a chcete-li svým klientům nabízet vždy to nejvýhodnější řešení ušité na míru jejím potřebám a požadavkům, pak je vhodné uvažovat o zakoupení franšízové licence u společnosti Gepard Finance. Tato společnost je známým, silným a spolehlivým partnerem, pod jehož značkou můžete nově působit také vy. Mezi nejzajímavější výhody franšízy u Gepard Finance patří získání licencí všech tuzemských bank, stejně jako kompletní portfolio hypotečních úvěrů. Vzdělávání franšízantů a předávání zkušeností je zajištěno prostřednictvím Gepard Akademie, jejich motivace pak nejrůznějšími druhy soutěží a zajímavými odměnami. Společnost buduje svou značku již od roku 2003, proto patří v současnosti k nejúspěšnějším zprostředkovatelům hypoték a pojistných produktů v České i Slovenské republice. Chcete-li být součástí tohoto týmu, pak nás neváhejte kontaktovat, vyplňte krátký dotazník nebo se zúčastněte některého z open meetingů, jež pro vás pravidelně pořádáme.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Jak úspěšně podnikat v hypotékách? S franšízou GEPARD FINANCE

Orientujete se ve světě financí, hypoték či realit? Chcete se živit tím, co vás baví? Je pro vás důležité, aby to, co děláte, dávalo smysl? Chcete si vydělat tolik, kolik si zasloužíte? Proč hledat díry na trhu a lámat si hlavu s tím, v čem...