Chcete refinancovat hypotéku? Online hypoteční poradna!

Jen málokdo se dnes může pustit do rozsáhlé rekonstrukce nemovitosti, do její koupi nebo stavby, aniž by si sjednal hypoteční úvěr. Podmínky, za kterých hypotéku klient v jednom roce získá, mohou být ale za několik let s ohledem na nabídky konkurence nevýhodné. Potom je na čase pomýšlet na refinancování hypotéky.

refinancování hypotéky

 

Chcete refinancovat hypotéku? Online hypoteční poradna!

 

Proč platit zbytečně víc?

Před lety jste se rozhodli, že si postavíte vlastní dům. Skvělé rozhodnutí. Protože jste měli pravděpodobně něco naspořeno, ale na celou investici to nestačilo, logickým krokem byla žádost o hypoteční úvěr. Banka vám poskytla potřebnou částku, kterou jí za smluvených podmínek měsíc co měsíc splácíte. Zjistili jste ale, že nyní banky nabízejí výhodnější hypotéky. Co s tím? Refinancovat.

Refinancování hypotéky je jednorázové splacení stávající hypotéky hypotékou novou a následné postupné splácení nové hypotéky. Hypoteční úvěr, který už několik let splácíte, doplatíte najednou – finance na to budete mít díky tomu, že vám je půjčí jiná banka. Staré, té nevýhodnější hypotéky se tak zbavíte a dále budete splácet hypotéku novou, s lepšími podmínkami, nižšími úroky, s nižšími měsíčními splátkami, protože budete splácet nižší částku než tu původní, kterou jste si půjčili před lety, případně budete splácet stejnou sumu měsíčně, ale s bankou se tak vyrovnáte dříve.

Jak poznáte, co se vám vyplatí

Nejprve si přehledně sepište, co obnáší stávající hypotéka. Jak vysoké jsou měsíční splátky, jak dlouho ještě budete splácet a jaké máte úroky. Potom si k ruce vezměte šikovného pomocníka, naši online hypoteční kalkulačku, díky níž zjistíte, za jakých podmínek vám která banka půjčí částku, s níž byste umořili svou stávající hypotéku. Pokud pro vás bude splácení některého z nabízených hypotečních úvěrů přijatelnější, není na co čekat. Do refinancování se můžete pustit sami, nebo se obraťte na profesionály z Gepard Finance, kteří vám poradí a pomohou s čímkoli, co vás na cestě za výhodnějším splácením potká.

Poučte se ze zkušeností ostatních

Mnohokrát si můžete na internetu přečíst teoretické články o refinancování hypotečních úvěrů, ale zkušenosti z praxe, o které se s vámi podělí lidé z masa a kostí, jsou k nezaplacení. Proto je vhodné podiskutovat, případně se i přímo zeptat někoho, kdo má již refinancování hypotéky za sebou a na problematiku se dívá jako laik, stejně jako vy. Z toho důvodu na webu Gepard Finance naleznete i hypoteční poradnu, kde diskutují klienti, kterým radí odborníci z Gepard Finance. Řešení na mnoho zapeklitých otázek můžete najít právě zde.

Uvažujete o refinancování stávajícího hypotečního úvěru? Nebojte se zeptat těch, kteří s ním již mají zkušenosti, nebo profesionálů, kteří vám ochotně a erudovaně poradí. Nemusíte na to být sami!

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...