Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Co banky žádají při vyřizování hypotéky

Když žádáte o hypotéku, banka od vás potřebuje mnoho podkladů. Podívejte se, jaké si musíte připravit.

Média


Nezapomeňte na následující doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas – máte jej platný? Někdy banka žádá dva průkazy totožnosti, třeba navíc rodný list nebo řidičský průkaz.

Jste-li zaměstnanec, pak vám účtárna nebo šéf podepíše potvrzení o výši příjmů. Prázdný formulář získáte v bance, kde o úvěr žádáte. Možná bankéř bude chtít vidět, že vám skutečně mzda na účet chodí, přiložte tedy i výpis z účtu.

Pokud podnikáte, jako příjem doložte daňové přiznání k dani z příjmů za poslední rok.

Možná jste však na mateřské nebo v penzi. Pak příjmy doložte jakýmkoliv dalším potvrzením – ze správy sociálního zabezpečení nebo jiného úřadu.

Oproti příjmům stojí výdaje. Připravte si jejich přehled. Spadají do nich splátky jiných úvěrů, leasingů, vaše ručitelské závazky, kontokorenty, úvěrové rámce kreditních karet, výživné. Jestliže celý tok financí realizujete přes váš účet, stačí vám bankovní výpis.

Další poklady se liší podle záměru využití úvěru. Pro koupi nemovitosti potřebujete výpis z katastru, nabývací tituly, smlouvu o smlouvě budoucí kupní nebo rezervační smlouvu, kontakt na zprostředkovatele, jímž bývá realitní kancelář.

Když chcete stavět, hodí se vám projekt, rozpočet, cenová nabídka, stavební povolení nebo ohláška, územní rozhodnutí, nabývací titul k pozemku či budoucí kupní smlouva. Důležité jsou i listiny omezující vlastnictví nemovitosti – věcné břemeno, zástavní nebo předkupní právo.

Někdy máte k dispozici i další listiny, například smlouvu o stavebním spoření nebo o zúžení společného jmění manželů.

Banka je důsledná, potřebuje toho hodně. Stáhněte si zdarma 12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Víte, na co si dát pozor, než podepíšete hypoteční úvěr?

Zdarma Vám pošleme PDF dokument s názvem:

12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Tlačítko Získat návod zdarma

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 07/2021: Síň slávy pro nejlepší makléře, zážitkové akce, koučink pro makléře, družstevní bydlení a další zajímavé rozhovory

Vítejte u červencového vysílání GEPARD NEWS. Kromě aktuálních čísel z trhu vám představíme interní novinky v rámci školení naší sítě GEPARD FINANCE. Mohl by vás také zajímat program péče o naše nejlepší franšízanty a makléře, který u nás máme. Těší nás,...

Gepard NEWS 06/2021: Zajímavé interní rozhovory a hosté Tomáš Valta (Komerční banka), Danuše Machačová, Petr Krejčí (Buřinka)

Tento díl je napěchovaný rozhovory nejen s interními hosty, ale i se zástupci bank a stavebních spořitelen. Máme pro vás novinky z hypotečního trhu, informace o exkluzivním produktu, a dozvíte se, jaké jsou výhody pro spolupracující makléře a franšízanty....

TV GEPARD 04/2021 - Divoká hypoteční jízda pokračuje :)

Na trhu se dějí neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají veškerá očekávání a lámou rekordy. A jak se vyvíjejí sazby? Má makléř přístup ke školení a sebevzdělávání v rámci Gepard Finance? Podívejte se na aktuální zajímavosti a...