Co banky žádají při vyřizování hypotéky

Když žádáte o hypotéku, banka od vás potřebuje mnoho podkladů. Podívejte se, jaké si musíte připravit.

Média


Nezapomeňte na následující doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas – máte jej platný? Někdy banka žádá dva průkazy totožnosti, třeba navíc rodný list nebo řidičský průkaz.

Jste-li zaměstnanec, pak vám účtárna nebo šéf podepíše potvrzení o výši příjmů. Prázdný formulář získáte v bance, kde o úvěr žádáte. Možná bankéř bude chtít vidět, že vám skutečně mzda na účet chodí, přiložte tedy i výpis z účtu.

Pokud podnikáte, jako příjem doložte daňové přiznání k dani z příjmů za poslední rok.

Možná jste však na mateřské nebo v penzi. Pak příjmy doložte jakýmkoliv dalším potvrzením – ze správy sociálního zabezpečení nebo jiného úřadu.

Oproti příjmům stojí výdaje. Připravte si jejich přehled. Spadají do nich splátky jiných úvěrů, leasingů, vaše ručitelské závazky, kontokorenty, úvěrové rámce kreditních karet, výživné. Jestliže celý tok financí realizujete přes váš účet, stačí vám bankovní výpis.

Další poklady se liší podle záměru využití úvěru. Pro koupi nemovitosti potřebujete výpis z katastru, nabývací tituly, smlouvu o smlouvě budoucí kupní nebo rezervační smlouvu, kontakt na zprostředkovatele, jímž bývá realitní kancelář.

Když chcete stavět, hodí se vám projekt, rozpočet, cenová nabídka, stavební povolení nebo ohláška, územní rozhodnutí, nabývací titul k pozemku či budoucí kupní smlouva. Důležité jsou i listiny omezující vlastnictví nemovitosti – věcné břemeno, zástavní nebo předkupní právo.

Někdy máte k dispozici i další listiny, například smlouvu o stavebním spoření nebo o zúžení společného jmění manželů.

Banka je důsledná, potřebuje toho hodně. Stáhněte si zdarma 12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Víte, na co si dát pozor, než podepíšete hypoteční úvěr?

Zdarma Vám pošleme PDF dokument s názvem:

12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Tlačítko Získat návod zdarma

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...