Co banky žádají při vyřizování hypotéky

Když žádáte o hypotéku, banka od vás potřebuje mnoho podkladů. Podívejte se, jaké si musíte připravit.

Média


Nezapomeňte na následující doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas – máte jej platný? Někdy banka žádá dva průkazy totožnosti, třeba navíc rodný list nebo řidičský průkaz.

Jste-li zaměstnanec, pak vám účtárna nebo šéf podepíše potvrzení o výši příjmů. Prázdný formulář získáte v bance, kde o úvěr žádáte. Možná bankéř bude chtít vidět, že vám skutečně mzda na účet chodí, přiložte tedy i výpis z účtu.

Pokud podnikáte, jako příjem doložte daňové přiznání k dani z příjmů za poslední rok.

Možná jste však na mateřské nebo v penzi. Pak příjmy doložte jakýmkoliv dalším potvrzením – ze správy sociálního zabezpečení nebo jiného úřadu.

Oproti příjmům stojí výdaje. Připravte si jejich přehled. Spadají do nich splátky jiných úvěrů, leasingů, vaše ručitelské závazky, kontokorenty, úvěrové rámce kreditních karet, výživné. Jestliže celý tok financí realizujete přes váš účet, stačí vám bankovní výpis.

Další poklady se liší podle záměru využití úvěru. Pro koupi nemovitosti potřebujete výpis z katastru, nabývací tituly, smlouvu o smlouvě budoucí kupní nebo rezervační smlouvu, kontakt na zprostředkovatele, jímž bývá realitní kancelář.

Když chcete stavět, hodí se vám projekt, rozpočet, cenová nabídka, stavební povolení nebo ohláška, územní rozhodnutí, nabývací titul k pozemku či budoucí kupní smlouva. Důležité jsou i listiny omezující vlastnictví nemovitosti – věcné břemeno, zástavní nebo předkupní právo.

Někdy máte k dispozici i další listiny, například smlouvu o stavebním spoření nebo o zúžení společného jmění manželů.

Banka je důsledná, potřebuje toho hodně. Stáhněte si zdarma 12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Víte, na co si dát pozor, než podepíšete hypoteční úvěr?

Zdarma Vám pošleme PDF dokument s názvem:

12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Tlačítko Získat návod zdarma

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

[video] GEPARD FINANCE slaví 15 let

GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video...

[video] Refinancování hypotéky - 5 rad, jak ušetřit

Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Nejlepší hypoteční makléř (Radka Fyrbachová, České Budějovice)

Jak si vybrat nejlepšího hypotečního makléře, který vám zařídí ideální hypotéku? Postupujte podle pěti rad. Hypotéka je dlouholetým závazkem. Pokud si ji vyberete nesprávně, během let jejího splácení přijdete až o stovky tisíc korun. Se správným výběrem...