Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Co banky žádají při vyřizování hypotéky

Když žádáte o hypotéku, banka od vás potřebuje mnoho podkladů. Podívejte se, jaké si musíte připravit.

Média


Nezapomeňte na následující doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas – máte jej platný? Někdy banka žádá dva průkazy totožnosti, třeba navíc rodný list nebo řidičský průkaz.

Jste-li zaměstnanec, pak vám účtárna nebo šéf podepíše potvrzení o výši příjmů. Prázdný formulář získáte v bance, kde o úvěr žádáte. Možná bankéř bude chtít vidět, že vám skutečně mzda na účet chodí, přiložte tedy i výpis z účtu.

Pokud podnikáte, jako příjem doložte daňové přiznání k dani z příjmů za poslední rok.

Možná jste však na mateřské nebo v penzi. Pak příjmy doložte jakýmkoliv dalším potvrzením – ze správy sociálního zabezpečení nebo jiného úřadu.

Oproti příjmům stojí výdaje. Připravte si jejich přehled. Spadají do nich splátky jiných úvěrů, leasingů, vaše ručitelské závazky, kontokorenty, úvěrové rámce kreditních karet, výživné. Jestliže celý tok financí realizujete přes váš účet, stačí vám bankovní výpis.

Další poklady se liší podle záměru využití úvěru. Pro koupi nemovitosti potřebujete výpis z katastru, nabývací tituly, smlouvu o smlouvě budoucí kupní nebo rezervační smlouvu, kontakt na zprostředkovatele, jímž bývá realitní kancelář.

Když chcete stavět, hodí se vám projekt, rozpočet, cenová nabídka, stavební povolení nebo ohláška, územní rozhodnutí, nabývací titul k pozemku či budoucí kupní smlouva. Důležité jsou i listiny omezující vlastnictví nemovitosti – věcné břemeno, zástavní nebo předkupní právo.

Někdy máte k dispozici i další listiny, například smlouvu o stavebním spoření nebo o zúžení společného jmění manželů.

Banka je důsledná, potřebuje toho hodně. Stáhněte si zdarma 12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Víte, na co si dát pozor, než podepíšete hypoteční úvěr?

Zdarma Vám pošleme PDF dokument s názvem:

12 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s hypotékou.

 

Tlačítko Získat návod zdarma

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

TV GEPARD 03/2021 - Rozhovory s gepardími srdcaři nejen o hypotékách, kalkulačce a firemních akcích

Poslechněte si rozhovor s Romanou Staňkovou, úspěšnou franšízantkou z Pardubic, která se vrátila po 2 letech zpět do Gepardu. Nebo si přehrajte rozhovor s Lucií Hánovou, která spolupracuje s Gepard Finance již 15 let a je s několika dalšími kolegy pamětníkem...

TV GEPARD 01/2021 - Americká investiční hypotéka a výhled do roku 2021

Pojďme se spolu podívat, co jsme pro vás připravili na rok 2021. Již na začátku se nám podařilo dohodnout velmi zajímavý produkt – americkou investiční hypotéku.

Celé video TV GEPARD 01/2021 si přehrajte ZDE (18 min.):

  

Vánoční TV GEPARD 12/2020 - hypotéky na přelomu roku 2020/2021

Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen....