Co byste měli vědět o pojištění osob

Pojištění není jen o ceně a o tom mít doma kus papíru se jménem pojistka!
Raději vše proberte s odborníkem. Na ceně pojištění obvykle ušetříte maximálně několik set korun.  Na špatné pojistce můžete prodělat desetitisíce až miliony.
Přijďte se bezplatně poradit.

 

Co byste měli vědět o pojištění osob

 

U pojištění osob velmi doporučuji si ujasnit co je cílem pojištění a jaké jsou priority. Měli byste totiž řešit svoje potřeby a nikoliv to co Vám někdo „vnutí“.

Co pojištění osob kryje ?

Pomocí pojištění osob můžete zabezpečit nejen sebe, ale i členy své rodiny pro případ nenadálé události. Ztráta člena rodiny je vždy tragedie, je smutné když se k tomu připojí i finanční problémy. Můžete také utrpět úraz s trvalými následky a najednou nebudete schopni si zajistit výdělek, na který jsme byli zvyklí. I delší nemoc znamená ztrátu části příjmů, zvláště nepříjemnou, když máte různé závazky, jako jsou splátky úvěrů apod.

Druhy pojištění osob:

  • životní a úrazové pojištění dospělých

  • životní a úrazové pojištění dětí

  • investiční životní pojištění s možností daňového odpočtu

  • připojištění denních dávek v nemoc

Pojištění kombinované se spořením

Toto pojištění je při splnění zákonných podmínek daňově odečitatelná položka a to jak pro OSVČ tak i zaměstnance.

Jak to funguje? Nejčastější formou je tzv. Investiční životní pojištění, v rámci kterého si v platbě pojistky platíte jak pojistku, tak i spoření. Spořící složka se navíc zhodnocuje. Spolu s pojištěním si tak vytváříte finanční rezervu.

Nezapomeňte, že část peněz jde na pojištění. Hodně lidí si to neuvědomuje a diví se, že např. po 10 letech měsíční platby 1.000 Kč, což je za 10 let 120.000 Kč. Při zhodnocení 5% dostanou právě cca jen těch 120.000. Zapomínají na to, že na spoření a zhodnocení jde jen cca polovina tedy 60.000.

Pokud byste si ale platili pouze pojištění tedy 60.000 Kč, po 10 letech byste neměli nic.

Daňový odpočet

Pokud je pojistka sjednaná minimálně do 60 let věku můžete si ročně odečíst od základu daně maximálně 12.000 Kč. Při sazbě daně 15% to znamená ročně 1.800 Kč od státu.

Autor článku: Pavel Aron, hypoteční makléř GEPARD Praha 4 Hvězdova

www.gpf.cz/pavel-aron

Sdílejte článek