• Co je hypotéka

    Hypotékou je myšlen úvěr, který je poskytnut bankou a je zajištěn zástavním právem k nemovitosti, která se vždy musí nacházet na území ČR.

Co znamená hypotéka?

Zákon o dluhopisech, který upravuje poskytování hypotečních úvěrů, nabízí i možnost zajistit úvěr zástavou k nemovitosti, nacházející se mimo území ČR, což však naše banky zatím nenabízejí.

Úvěr může být použit na velkou škálu investic do nemovitosti, tedy účelově.

Může být také použit zcela libovolně bez tzv. prokazování účelovosti. Takovému úvěru se říká Americká hypotéka nebo-li bezúčelová hypotéka. Více informací o tomto bezúčelovém úvěru naleznete v menu Americká hypotéka.

Hypoteční úvěr je splácen pravidelnými splátkami dle dohodnutého kalendáře. Nejčastější variantou jsou pravidelné měsíční anuitní splátky, kterými platíte úroky a i umořujete půjčenou částku.

Po celou dobu trvání úvěru jste stále majitelem nemovitosti, financující banka zde má pouze zástavní právo, které pochopitelně zaniká po úplném splacení hypotéky.

Hypotéka Vám nijak neomezuje užívání nemovitosti. Pouze prostřednictvím zástavního práva zabraňuje jejímu převodu a banka si tak chrání svou nesplacenou půjčku.

 

 


Související odkazy:

HYPOTÉKA

 


Každá 12. hypotéka na trhu v ČR je zprostředkována GEPARD FINANCE.
 

Gepard - nejlepší hypotékaVybereme vám hypotéku na míru vašim potřebám a možnostem. Hypotéku za vás vyřídíme v rychlém a efektivním procesu. Poradíme v oblasti pojištěníS námi máte jistotu nejvýhodnějšího úvěru a pojištění na trhu.

Již přes 50.000 spokojených klientů realizovalo svůj hypoteční úvěr přes makléře GEPARD FINANCE. Udělejte první krok k nejlepší hypotéce a vyberte si naše nejbližší hypoteční centrum ve vašem okolí...

 

Nejlepší hypotéka s Gepard Finance