Co když nebudete moci splácet hypotéku? Neztrácejte hlavu, pomůžeme vám

Nikdo nemá nikdy jistotu, že se mu po dalších 20 nebo 30 let bude dařit stejně dobře nebo snad ještě lépe než v okamžiku, kdy si vyřizuje hypoteční úvěr. Právě při rozmýšlení, zda si hypotéku vzít, snad většinu lidí napadá otázka, co se bude dít, když se stane něco, co jim na nějakou dobu nebo už navždy znemožní splácet hypotéku.

Co když nebudete moci splácet hypotéku? Neztrácejte hlavu, pomůžeme vám

Jaké situace vám mohou zkomplikovat splácení

Život není peříčko a někdy nám přichystá taková překvapení, jaká nečekáme ani náhodou. Některé situace nám mohou nepěkně zkomplikovat splácení hypotéky, například rozvod, invalidita nebo dlouhodobá nemoc a s tím spojený pokles příjmů domácnosti, případně ztráta zaměstnání či úmrtí jednoho z manželů. Když však budete na tyto možné nepříjemnosti myslet už při vyřizování hypotečního úvěru, můžete jim efektivně předejít a ustát je s grácií. Existuje totiž hned několik způsobů, jak se s těmito situacemi vypořádat.

Vsaďte na prevenci a zbytečně se nestrachujte

Prevencí je v případě hypotéky vhodné pojištění schopnosti úvěr splácet. Právě ve vyjmenovaných nenadálých životních situacích, k nimž může u kohokoli dojít, vám takové pojištění prokáže službu všech služeb – pojišťovna za vás převezme závazky a splátky bance posílá ona.

Pojištění schopnosti splácet vám zprostředkuje snad každá banka, která nabízí hypotéky. Bohužel ne všude je pojištění výhodné a ne každé pojištění se vždy vyplatí, když dojde k nepříjemnostem. Na vině jsou mnohdy nevýhodné podmínky, které leckdo při podepisování smlouvy přehlédne, častým záporem pojištění obecně je i nepřiměřeně vysoké pojistné.   

Náš tip: Informujte se o pojištění a jeho konkrétních podmínkách u odborníků z Gepard Finance, kteří vám doporučí to nejvhodnější řešení!

penize

Neodkládejte nejtěžší krok – řešte situaci!

Když už dojde k potížím a vy nejste schopni splácet, netvařte se, že se nic neděje. Nedoufejte, že se situace sama vyřeší. Nevyřeší. Jakmile budete vědět, že nebudete schopni po určitou dobu splácet (například když vám úraz nedovolí vykonávat práci, která vás živí a zajišťuje vám dostatečné množství financí), kontaktujte svou banku nebo hypotečního makléře, se kterým jste hypoteční úvěr uzavírali. Ten vám zasvěceně poradí, jak právě ve vašem konkrétním případě postupovat.

Do situace, kdy nebudete moci splácet hypotéku, se můžete dostat prakticky kdykoli. Není to však důvod, proč byste se měli samotné hypotéky bát – vše se dá řešit a my víme, jak se předem ochránit nenadálé situace.

Obraťte se na nás vždy, když si nebudete vědět rady!

 

Sdílejte článek