Co to je americká hypotéka a v čem je výhodná

Americká nebo také bezúčelová hypotéka je typ hypotéky, který se v několika bodech liší od hypotéky standardní. Pokud potřebujete narychlo zalepit propastnou díru v rodinném rozpočtu, zaplatit neočekávaný výdaj při zdravotní komplikaci, konsolidovat jiné úvěry nebo rozjet nové podnikání, potom pro vás může být americká hypotéka ideálním řešením. Stačí zastavit nějakou nemovitost.

 

Co to je americká hypotéka a v čem je výhodná

 

Banka se obvykle neptá, ale…

Americká hypotéka má pro mnohé jednu nespornou výhodu. Banka si klienta a jeho schopnost sice klasickými kroky prověří, ale nebude se ptát na důvod, proč si od ní peníze vlastně půjčit chcete. Klient ovšem nesmí v bance zvesela pokřikovat, že se chystá za půjčenou sumu uspořádat monstrózní párty nebo že s těmi dostihovými sázkami určitě brzy dokáže přestat.

Nejčastějšími důvody, proč klienti banky žádají o bezúčelovou hypotéku je start nového podnikání, financování studií nebo studií potomků, případně může být americká hypotéka využita jako okamžitá finanční pomoc v tíživé životní situaci a při zdravotních komplikacích.

Jaké jsou podmínky, výhody a nevýhody americké hypotéky

Americká hypotéka je v mnoha ohledech výhodnější než úvěr. Klient splácí nižší úrok, splátky si může rozložit na delší dobu, třeba na 20 let. Zároveň je americká hypotéka možností, jak si půjčit pro obyčejného smrtelníka velmi vysokou částku. Maximální výše neúčelové hypotéky se však pohybuje kolem 70 % ceny nemovitosti, kterou bance zastavujete.

Tím se dostáváme k nevýhodě – při půjčce ručíte bance nemovitostí, takže v případě, že nejste schopni splácet, se může jednoduše stát, že přijdete o střechu nad hlavou.

Kromě té největší výhody, kterou je fakt, že banka nezkoumá důvod vaší žádosti, je také to, že u některých bank lze neúčelovou hypotéku splatit předčasně bez sankčních poplatků. Další velkou výhodou je to, že na americkou hypotéku se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, který spotřebitelům poskytuje zvýšenou ochranu. Plyne z toho například rozsáhlá informační povinnost poskytovatele úvěru vůči klientovi.

Detailnější informace o americké hypotéce, o tom, co je potřeba ke kladnému vyřízení žádosti, o době vyřízení nebo splácení se dozvíte na našem webu v sekci Americká hypotéka.

Kdykoli se také můžete obrátit na hypoteční makléře z Gepard Finance, kteří se v problematice bezúčelových hypoték 100% vyznají a dokážou vám individuálně poradit.

 

Sdílejte článek