Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

4 tipy na bezpečné pojištění majetku

Zloději, vandalové, požár, výbuch, úder blesku nebo pád vesmírných těles. Něco se stává častěji, něco vás nepostihne nikdy. Ve finále ale nezáleží na tom, co vás zasáhlo, protože škody se mohou vyšplhat na částky, které si neumíme ani představit, natož je ihned zaplatit za obnovu majetku. A právě proto, abyste nezůstali se svým případným neštěstím sami, je vhodné sjednat si pojištění majetku.

4 tipy na bezpečné pojištění majetku http://sazbomat.cz/

Tip 1: Základem je správné stanovení pojistné částky

V souvislosti s pojistnou částkou se často mluví o tzv. podpojištění. K tomu dochází, když má váš majetek hodnotu např. 1 milión korun, ale vy ho pojistíte na sto tisíc, abyste neplatili za pojištění tolik. V případě poničení části majetku je částka, kterou vám pojišťovna vyplatí, poměrná k hodnotě majetku. V této situaci při pojištění na sto tisíc korun utrpíte škodu rovnou stovce tisíc korun, ale poměrná částka se bude rovnat deseti tisícům.

Tip 2: Náhradu škody můžete přijmout jen jednou, ale máte na výběr z několika připojištění

Pokud se někdo rozhodl, v domnění, že si počíná šalamounsky, sjednat si pojištění majetku u více pojišťoven, může být nemile překvapen. Náhradu škody si totiž smí nechat vyplatit pouze jednou, tedy od jedné pojišťovny.

Co je ale důležité, jsou různá připojištění, která instituci běžného pojištění majetku zpestřují a zlepšují. Máme na mysli například pojištění odpovědnosti členů domácnosti, pokud se jedná o pojištění domácnosti, přičemž zahrnuti jsou i vaši domácí mazlíčci, u kterých nikdy nevíte, co mohou vyvést. Další z mnoha možností je úrazové pojištění.

Tip 3: Berte v potaz charakter oblasti

Počasí dokáže být zrádné. V posledních letech se setkáváme v některých oblastech s tím, že majetek, především tedy nemovitost, je nepojistitelná proti povodni. Logicky se tak děje v oblastech, kde je reálné, ba dokonce velmi vysoké nebezpečí toho, že voda začne řádit a nebude si brát servítky. Pokud je ve smlouvě napsáno, že majetek není proti tomuto pojištěn, můžete si zoufat sebevíc, nebude vám to k ničemu platné.

Tip 4: Porovnávejte nabídky a ceny

Na českém trhu je více než deset velkých, známých a stabilních pojišťoven, u nichž lze pojištění majetku sjednat dostatečně bezpečně a bez obav, že vás nechají v průšvihu, když vám ve smlouvě slíbí pomoc. Skvělým nástrojem jsou pro tyto účely kalkulačky pojištění, které najdete na internetu a které pomocí zadaných požadavků poskytnou informace o možnostech u té které pojišťovny včetně ceny. 

Pokud žijete raději v jistotě, že při nepřízni osudu vám někdo pomůže a poskytne vám finanční injekci, doporučujeme pojištění majetku sjednat. V opačném případě se z nepříjemností budete dostávat nejspíš mnohem hůř. V obou případech ale vsaďte hlavně na veškerou možnou prevenci.
 

Naši makléři jsou vám kdykoli k dispozici.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Ceny nemovitostí rostou. Nezapomeňte si upravit pojištění

Vlastníte nemovitost? Pak vás jistě současná situace na trhu s nemovitostmi velice těší. Ceny bytů i domů rostou, čímž se zvedá také hodnota vašeho majetku. Velkým problémem se však mohou stát starší pojistné smlouvy, respektive dříve stanovené a...

Ideální doba pro změnu povinného ručení?

Pojistné období u povinného ručení je zpravidla jeden rok. Na konci tohoto období (výročí smlouvy) se smlouva automaticky obnoví. Pokud je pojistné období vaší pojistky shodné s kalendářním rokem, výročí smlouvy připadá na poslední prosincový den. A...