Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Dejte svému bydlení nový kabát. S hypotékou na rekonstrukci to jde snadno

Plánujete rekonstrukci vašeho domu či bytu? Rádi byste vyměnili starou kuchyňskou linku za novou, potřebujete zrenovovat bytové jádro, vyměnit stará okna nebo zkrátka zmodernizovat kompletně celý dům? Pokud vám v tom brání pouze nedostatek vlastních zdrojů, máme pro vás dobrou zprávu. Rekonstrukci nemovitosti můžete financovat hypotečním úvěrem. S čím počítat při vyřizování a co všechno je zapotřebí k získání hypotéky na rekonstrukci?

Prodej domu

Hypotéka na rekonstrukci jen s ručením nemovitostí

Hypoteční úvěr nemusí sloužit výhradně ke koupi nemovitosti. Využít jej můžete také na financování rekonstrukce bytu či domu. Proces schvalování a podmínky pro získání jsou obdobné jako v případě klasické hypotéky. Banka bude vyžadovat ručení nemovitostí. Většina lidí do zástavy použije právě rekonstruovanou nemovitost, není to však výhradní podmínkou získání úvěru. Bance můžete ručit jakoukoli jinou vhodnou nemovitostí, kterou vlastníte.

Počítejte s rezervou na navýšení nákladů

V případě hypotéky platí, že vám banka půjčí maximálně 90 % z hodnoty zástavy. Pokud potřebujete více peněz a máte možnost ručit bance cennější nemovitostí, vyplatí se o tom popřemýšlet. Je také dobré počítat s určitou finanční rezervou, kterou budete moci čerpat v případě navýšení nákladů v průběhu rekonstrukce. Banky zpravidla nabízejí možnost nevyčerpat až 20 % z hypotéky na rekonstrukci. Nemusíte se tak bát sankcí, pokud zmíněnou rezervu nevyužijete.

Co budete předkládat bance?

Stejně jako v případě klasické hypotéky na koupi nemovitosti budou banku zajímat vaše příjmy a prověří si také vaši bonitu, aby minimalizovala riziko nesplácení. Dodávat budete list vlastnictví z katastru nemovitosti. V závislosti na rozsahu stavebních úprav je pak nutné doložit stavební povolení či ohlášení stavebních prací stavebnímu úřadu, případně také smlouvu o dílo uzavřenou se stavební firmou, která rekonstrukci provádí. Ta by měla obsahovat také rozpočet a harmonogram prací. Pokud provádíte rekonstrukci svépomocí, budete si muset rozpočet stavebních prací, stejně jako harmonogram připravit sami.

Čerpání hypotéky je podobné jako u hypotéky na stavbu

Nejčastěji se hypotéka čerpá postupně, na základě faktur vydaných dodavateli stavebních prací. Jednotlivá čerpání mohou být zpoplatněna, vyplatí se proto vše vyřešit s co nejmenším počtem čerpání. Některé banky nabízejí také čerpání úvěru v plné výši najednou. K tomu je potřeba nechat si vypracovat odborný odhad aktuální a budoucí ceny nemovitosti. Jakmile je přidělená část prostavěná, navštíví vás odhadce, který zkontroluje, zda poskytnuté peníze putují tam, kam mají. Některé banky vám nabídnou k hypotéce také bezúčelovou část hypotéky, kterou můžete využít na nákup nábytku, elektroniky či např. zahradního bazénu.

Potřebujete hypotéku? Obraťte se na hypotečního makléře Gepard Finance

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Pravidla hypoték v rukou ČNB?

Česká národní banka zřejmě brzy získá zákonnou pravomoc stanovovat podmínky pro získání úvěrů na bydlení. Aktuálně platí, že limity hypoték může pouze doporučovat. Spolu s tím by mohli také mladí žadatelé o hypotéku do 36 let věku získat snadnější přístup...

Banky chtějí udržitelné finance. Připravme se na zelené hypotéky

Stavíte dům nebo kupujete nemovitost a financování řešíte hypotékou? Proč ne. V dnešní době zcela běžná věc. Do budoucna si však budeme muset zvyknout na skutečnost, že se banka může zajímat také o to, jaká je energetická náročnost pořizované...

Mimořádná splátka hypotéky. Vyplatí se vždy?

Splátka hypotéky tvoří podstatnou část měsíčních nákladů z celkového rozpočtu většiny splácejících. Není proto divu, že naskytne-li se příležitost zkrátit si délku splácení, nebo zmenšit výši měsíční splátky, nebude nikdo příliš dlouho váhat....