10 tipů pro vás: Jak vykročit pravou nohou vstříc kariéře hypotečního makléře

Že už vás nebaví vstávat každé ráno v šest a ve své kanceláři být vždy na určitý čas? Nesnášíte, když má šéf špatnou náladu a celý den se po vás vozí? Na vlastní podnikání nebo zakládání firmy si netroufáte, ale kariéra „zaměstnance“ už vás prostě nebaví? A víte, že i samotný hypoteční makléř má možnost stát se franšízantem (majitelem franšízové licence), což je nejvyšší metou v jeho podnikání. Máme pro vás rovnou 10 tipů, jak na to!

Vykročte ke kariéře hypotečního makléře!

Tip č. 1: Zjistěte, co od franšízingu očekáváte

Chcete vylepšit svůj rodinný rozpočet, zjistit, jak koncept franšízového podnikání vlastně funguje nebo jednoduše poznat nové kolegy a stát se součástí silné značky, která má již na trhu vybudované dobré jméno? Je dobré si na tyto otázky odpovědět ještě před tím, než se do franšízového podnikání vrhnete.

Tip č. 2: Vyberte si business, který vás bude bavit

Pokud vám nic neříkají finance, určitě nesázejte na kariéru franšízanta v oboru finančnictví. Máte-li daleko ke gastronomii, franšíza v oblasti rychlého občerstvení asi také nebude ideální volbou. Franšízor obvykle požaduje, abyste se svému businessu dennodenně věnovali, proto je nesmírně důležité, aby vás zvolený obor bavil a naplňoval.

Tip č. 3: Spolehněte se na silného partnera

Firem, které nabízejí franšízový koncept podnikání, je u nás i ve světě poměrně dost. Stačí si jen vybrat. Pokud v této oblasti nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme oslovit silného partnera, který vás zasvětí do problematiky, poskytne firemní know-how i veškeré studijní materiály.

Tip č. 4: Máte dostatek financí i odhodlání do začátku?

S franšízingem je neodmyslitelně spjata i prvotní investice, která se pohybuje v řádech tisíců i statisíců korun. Kromě vstupního poplatku se připravte také na průběžné poplatky a příspěvky do marketingového fondu, s nimiž se můžete u některých společností setkat. Kromě financí je ale neméně důležité i vaše odhodlání. Začátky nebudou lehké, pokud ale vytrváte, získáte nejen stabilní zdroj příjmů, ale také práci, která vás bude bavit a naplňovat!

Tip č. 5: Pročtěte si, co franšízor nabízí

Na stránkách franšízových partnerů se dočtete obecné podmínky i charakteristiky franšízového konceptu, který daná společnost nabízí. S těmito podmínkami byste se měli ztotožnit a jejich dodržování by vám nemělo činit žádný zásadní problém. Mějte na paměti, že – stejně jako u každého partnerství – i u franšízy je potřeba si stanovit jasná pravidla hned od začátku.

Tip č. 6: Vyplňte dotazník

Ještě před tím, než začnete řešit osobní návštěvu pobočky nebo svou účast na open meetingu, věnujte pár minut krátkému dotazníku, který je součástí stránek franšízových partnerů. Díky tomuto dotazníku se jejich zástupci lépe připraví na osobní schůzku, která je nedílnou součástí budoucí spolupráce. Dotazník vyplňte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, což vám přinese zasloužené ovoce.

Tip č. 7: Dostavte se na úvodní schůzku

Řada společností pravidelně pořádá schůzky, chcete-li „open meetingy“, na kterých vás seznámí s podmínkami franšízy, ale i výhodami, které vám mohou nabídnout. Účast na tomto meetingu vás k ničemu nezavazuje a je jen na vás, zda se pro koncept franšízového podnikání rozhodnete, či nikoli.

Tip č. 8: Studujte a vzdělávejte se

S franšízou je neodmyslitelně spjato také samostudium. Je potřeba nastudovat interní dokumenty a seznámit se s filosofií společnosti i jejími průběžnými a dlouhodobými cíli, které byste měli s pomocí ostatních franšízantů naplňovat. Řada společností (a Gepard Finance není výjimkou) nabízí také systém průběžného vzdělávání, díky němuž se franšízanti neustále zdokonalují.

Tip č. 9: Nečekejte zázraky

Prvních několik týdnů bude poměrně náročných. Připravte se na to a neustále si opakujte, že pokud prvotní zápřah vydržíte, odměnou vám bude práce, kterou budete milovat. Neklesejte na mysli a zažeňte černé myšlenky, které vás čas od času přepadnou.

Tip č. 10: Úspěch záleží především na vás

Franšízor vám v počátcích podnikání značně pomůže a poskytne veškerou metodickou oporu i firemní know-how. Jakmile se ale zaškolíte, stanete se součástí propracované franšízové sítě, která sice funguje jako celek, úspěch ale závisí na všech jejích článcích. Je tedy pouze na vás, zda se stanete úspěšným, nebo vody franšízingu nadobro opustíte.

Kariéra hypotečního makléře na vás čeká u společnosti Gepard Finance! Chytněte příležitost za pačesy třeba ještě dnes a přečtěte si o franšíze více!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...