Dětské pojištění

Malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti. Přísloví, kterému dá za pravdu každý rodič. Ať už je vaše dítko malé či velké, těžko ho zvládnete chránit před vším, co na něj ve škole, venku či doma číhá. Pro případ, že dojde k něčemu, před čím jste vaši ratolest nedokázali ochránit, je možné zajistit si dětským pojištěním případné výlohy spojené s léčením. Stejně tak lze pojištění dětí využít jako spoření, které vašemu potomku v budoucnu usnadní vstup do samostatného života.

Pojišťovny vám ne vše, co se týká přírodních živlů, proplatí.

Úrazové pojištění

Nejčastěji dětem sjednáváme tzv. úrazová pojištění. Před jeho sjednáním se zamyslete nad tím, co od takového pojištění očekáváte. Levněji vás vyjde smlouva, která vyplatí peníze jen v případě vážného problému. Tomu odpovídá pojištění trvalých následků úrazu. Pokud chcete čerpat pojištění za každou odřeninu, za pojistku si připlatíte. Při výběru pojistných rizik proto mějte na paměti, že pojištění pro dítě nesjednáváte proto, abyste na něm vydělali, ale aby vám pomohlo v situaci, kterou sami nedokážete zvládnout.

Jak stanovit pojistnou částku?

Uvažujte dopředu, kolik peněz byste potřebovali v případě vážného úrazu dítěte, abyste nebyli nijak finančně ohroženi. Nebo se zamyslete nad tím, kolik korun na den budete potřebovat v případě dlouhodobého onemocnění vašeho potomka, se kterým musíte zůstat doma. Dobrá pojistka dítěte by měla krýt především trvalé následky úrazu (minimálně ve výši 1 milionu korun). Druhým důležitým rizikem je riziko závažných nemocí (minimálně ve výši 500 tisíc korun).

V první řadě chraňte sebe

I když děláme vše proto, abychom naše děti ochránili a zabezpečili jim klidnou budoucnost, ani ta nejlepší a nejdražší pojistka pro dítě nemusí stačit, pokud se něco stane vám. Pamatujte pravidlo, že nejlepším zabezpečením dítěte jsou dobře pojištění rodiče. S dobře nastaveným pojištěním pro případ toho, že by se vám jako živitelům něco přihodilo, vám pomůže zkušený odborník. Pro vaše děti je nejdůležitější mít rodinu, která je schopná mu zajistit zázemí.

Také uvažujete nad vhodným pojištěním a zabezpečením rodiny? Sjednejte si zdarma schůzku a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...