Dobrá franšíza - jak ji poznat?

Přemýšlíte o franšíze? Chcete svým klientům nabízet služby na té nejvyšší úrovni? Nebo jednoduše chcete být sami svými pány a za zády mít spolehlivého partnera, který nad vámi bude držet pomyslnou ochrannou ruku? Ať již jsou důvody pro vaše rozhodnutí jakékoli, neměli byste výběr franšízy za žádných okolností podceňovat. Součástí tohoto článku bude výčet základních znaků a výhod, podle nichž poznáte, zda se skutečně jedná o franšízu, o kterou se vyplatí zajímat nebo zda je nutno „jít ještě o dům dál“.

Dobrá franšíza - jak ji poznat?

Maximum informací je základ

Podpis franšízové smlouvy může váš život změnit o 200 stupňů. Nejedná se pouze o jednorázový krok, ale sáhodlouhý proces, jenž vás může posunout k vysněným cílům. Proto si o dané společnosti, u níž hodláte franšízu zakoupit, zjistěte maximum dostupných informací. Zaměřte se na její historii, cíle, vize, ale i filosofii podnikání. Jedině tak poznáte, zda se vůbec vyplatí v tomto systému působit či nikoli. Velkou pozornost věnujte samotnému postavení dané firmy na trhu, zjistěte, jak si stojí u svých partnerů a klientů a zda jsou s jejími službami spokojeni či existují oblasti, na kterých by bylo vhodné ještě více zapracovat.

Co s franšízou získáte?

Dalším bodem, který poukazuje na kvalitu franšízy, jsou výhody a možnosti, jež jsou spjaty právě se zakoupením franšízové licence. Co vám může společnost nabídnout? Co s její pomocí získáte? A co naopak musíte nabídnout výměnou? Zaměřte se na to, jak jsou nastaveny podmínky uvedené ve franšízové smlouvě, zda vás firma nějak svazuje nebo vám naopak při výkonu činnosti nechává volnou ruku. Dokáže pro vás společnost zajistit komplexní podporu? Podpoří a postaví se za vás? I toto je potřeba ověřit.

Jak je zajištěna motivace a vzdělávání?

Abyste se ve svém oboru mohli i nadále zlepšovat, potřebujete určitou dávku motivace. Ve světě franšízantů to platí dvojnásob. Dobrou franšízu poznáte i podle toho, zda jsou její součástí nejrůznější motivační odměny nebo pravidelně pořádané soutěže. Další věcí, kterou by vám kvalitní společnost měla nabídnout, je určitý vzdělávací systém. Ten může být realizován prostřednictvím kurzů nebo nejrůznějších školení, jejichž výsledkem často bývají různé druhy certifikátů a nových osvědčení.

Vlastní portfolio klientů nebo firemní portfolio?

O kvalitě franšízy také vypovídá portfolio klientů a nové kontakty, jež vám může firma zprostředkovat. Je zcela pochopitelné, a mnohdy také žádoucí, mít již nějaké vlastní klientské portfolio, nicméně pokud vám společnost může zajistit příliv nových obchodních příležitostí, stoprocentně byste měli o uzavření franšízové smlouvy uvažovat.

Závěrečné shrnutí

Závěrem tedy uveďme shrnutí výše uvedeného. Pokud společnost, u které chcete podepsat franšízovou smlouvu, splňuje následující, pak můžeme směle tvrdit, že se bude jednat o franšízu, se kterou budete nadmíru spokojení. Společnost by tedy měla mít ve svém oboru zvučné jméno a kladnou zpětnou vazbu svých klientů. O její úspěšnosti by měl informovat také objem zprostředkovaných zakázek nebo obchodů či získaná ocenění. Spokojenost s franšízou mohou vyjadřovat i názory a zkušenosti jejích franšízantů.

Že tohle všechno splňuje společnost, do jejíchž řad se chcete přidat i vy? Pak nám nezbývá nic jiného, než pogratulovat vám! Váš výběr je s největší pravděpodobností správný.

Přejeme vám, abyste našli odvahu a šli do podnikání naplno!

Přijďte na OPEN MEETING pro zájemce o franšízing – bez závazku a zdarma.

Podívejte se na více informací o setkání.

  

 

Zajímá vás spolupráce s Gepard Finance?

Více informací na webu GEPARD SPOLUPRÁCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...