GEPARD NEWS: Drahé hypotéky očima experta

Místopředseda představenstva GEPARD FINANCE a analytik David Eim zrekapituloval, jaký byl rok 2022 na hypotečním trhu, kam se do této chvíle dostal a zda máme to nejhorší za sebou. S hypoteční makléřkou Barborou Bašteckou probrali téma nájmů versus hypoték i jak přemýšlet nad hypotékou v době vysokých úrokových sazeb.

GEPARD NEWS: Drahé hypotéky očima experta

Volně citujeme: "Vždy znovu a znovu se k tomu vracím: někde bydlet musím... ve svém nebo v cizím. Když v cizím, někdo to stejně musí vlastnit, stejně musí tu koupi něčím financovat. Jestliže teď je pro mě aktuálně dostupnější, výhodnější nájem ... fajn ... dává smysl ... ale nájmy zdražují. Hypotéka je prostě cesta k tomu nemovitost vlastnit. Splátka hypotéky v budoucnu spíš klesne. Navíc splátka hypotéky, tou vracím to, co jsem si půjčil, to není náklad bydlení. Úroky jsou náklad bydlení. A ty budou v čase klesat. Nájem, jako náklad bydlení bude spíše růst..."

 

Poslechněte si rozhovor Davida Eima s Bárou Bašteckou na téma hypotečních úvěrů, financování bydlení, vysokých úrokových sazeb a vysokých cen nemovitostí:

 

 

Sdílejte článek