Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ

Při současném nedostatku nabídky nemovitostí, jsou často v zájmu kupujících i družstevní byty. Pořízení družstevního bytu má svá specifika, nelze použít jako zástavu pro zajištění hypotečního úvěru. Pokud nebude v dohledné době možnost převodu bytu do vlastnictví, tak financování hypotékou bez zajištění jinou nemovitostí není možné. Je zde řešením nezajištěný úvěr od stavební spořitelny. 

rozhodnutí

Jaké jsou možnosti?

Stavební spořitelny umožňují pro financování družstevního bydlení zvýhodněné úvěry některé s nižší úrokovou sazbou, delší splatností a vyššími limity nezajištěných částek. Jedná se o překlenovací úvěry na bydlení bez zajištění nemovitostí, tedy vyšším rizikem pro spořitelny. Proto mají vyšší úrokové sazby než Hypoúvěry stavebních spořitelen. S vyššími úrokovými sazbami by bylo spojeno vyšší měsíční zatížení klienta, kterému se spořitelny brání možností delší splatnosti až 25 let pro družstevní bydlení.

Získat lze až 3,5 mil Kč

Pro účel družstevního bydlení mají stavební spořitelny vyšší limit nezajištěných částek od 750 000,- pro samožadatele až po 3,5 mil. Kč. Pro takovou výši je již zvýšený požadavek na bonitu, skoring žadatelů a podíl vlastních zdrojů klienta na celkovém záměru převodu práv k užívání družstevního bytu. Úrokové sazby pro nezajištěné úvěry stavebních spořitelen začínají na 3,89% p.a. Klient si může o zaplacené úroky snížit daňový základ. Pokud je kupující dostatečně bonitní, může pro řešení záměru nezajištěné úvěry více stavebních spořitelen kombinovat a tím dosáhnout na vyšší částku, než by umožnila jedna stavební spořitelna.

Stavební spořitelny nepožadují u takových úvěrů převod do vlastnictví klienta v určitém časovém horizontu jako banky u hypoték. Požadují po čerpání úvěru doložit klientem, že se stal členem družstva, má práva a povinnosti k užívání družstevního bytu. Pokud by byl v čase družstevní byt klientovi převeden do vlastnictví, má možnost požádat stavební spořitelnu o refinancování nezajištěného úvěru úvěrem se zástavou bytem ve vlastnictví, tím si snížit úroky. Někdy je nutné takový krok spojit s navýšením úvěru, možné je spojení s modernizací či rekonstrukcí.

Obraťte se na nás

Není tedy nutno se obávat, že nelze pořídit družstevní byt, když nemám nemovitost vhodnou jako zástavu.  Stavební spořitelny řešení mají a poradci Gepard Finance Vám rádi pomohou s výběrem toho správného řešení pro Váš záměr.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Rekonstrukce nemovitosti - jaké financování použít?

Každý z nás chce čas od času svůj prostor vylepšit, domov zkrášlit, modernizovat. Ve chvíli, kdy plány uzrají, vyvstane zpravidla otázka finanční. Jaké má tedy klient možnosti?

Financování družstevního bydlení úvěrem ze stavebního spoření

V předchozím článku DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ jsme si vysvětlili, jak lze využít překlenovací úvěr na bydlení bez zajištění nemovitosti pro financování družstevního bydlení. Nyní si představímestavebníspořitelny, které tyto speciální úvěry pro...

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...