Editorial: Investice do nemovitostí

Milé čtenářky, milí čtenáři,

dostává se Vám do rukou nový občasník společnosti GEPARD FINANCE. Uplynulý rok posunul český hypoteční a realitní trh významně kupředu. Velký kus cesty ale ušla i naše společnost, a proto jsme se z pozice lídra na trhu hypotečních makléřů rozhodli Vám tímto bulletinem pravidelně přinášet zajímavé informace z hypotečního a realitního trhu.

Stojíme opravdu na prahu nové vlny investic do nemovitostí? Všechny základní ukazatele tomu nasvědčují, a tak lze předpokládat, že v roce 2011 a 2012 bude poptávka po nemovitostech, zejména nových nemovitostech, výrazně růst. Proč? Důvodů je několik. Za prvé, cena nemovitostí v ČR je za poslední 3 roky na historickém minimu a nelze předpokládat další snižování cen. Naopak s ohledem na reformu penzijního a zdravotního systému v ČR, při nutném srovnání sazeb DPH, může být nárůst cen nemovitostí o 5 i více procent.. Dalším faktorem, který bude ovlivňovat cenu nových nemovitostí, je malá rozestavěnost a rozpracovanost nových projektů. V souvislosti s rostoucí inflací se individuálním investorům nevyplatí držet své úspory - rezervy na bankovních účtech, a tak se budou zcela přirozeně opětně zajímat o investice do kvalitních nemovitostí. Důležitou skutečností, která ovlivní zájem o vlastnické bydlení, je ukončení přechodného období, kdy stát reguloval nájemné. Pak je třeba pečlivě zvážit, zda platit tržní nájemné za byt, nebo stejnou částku měsíčně splácet na hypotéce a mít k nemovitosti vlastnický vztah. V poslední řadě napomáhá nové vlně investic do nemovitostí zájem bank, uvolňující se podmínky pro získání financování nemovitostí a zejména velice příznivá cena pro klienty na trhu hypotečních produktů.

Byl bych potěšen, kdyby Vám společnost GEPARD FINANCE mohla být partnerem při financování Vašich investic do bydlení nejen v roce letošním, ale i v letech příštích.

Ing. Jan Kruntorád
generální ředitel
GEPARD FINANCE a.s.

 

 


 

 

Další články z vydání Gepard Bulletin BŘEZEN 2011
 

 

Editorial: Investice do nemovitostí

Sdílejte článek