Existuje nejlepší banka na refinancování hypoték? Odpověď uvnitř článku!

Refinancování hypotéky – magické slovní spojení, které se v roce 2014 skloňuje častěji, než by se mohlo na první pohled zdát. Důvod je prostý – právě v tomto roce totiž končí fixace více než 100 000 hypotečních úvěrů. Možnosti refinancovat hypotéku v roce 2014 doposud využilo zhruba 38 % klientů tuzemských bank. 

Existuje nejlepší banka na refinancování hypoték? Odpověď uvnitř článku!

Pokud patříte mezi klienty, kteří letos využili refinancování hypotéky, pak jste si pro budoucí splácení hypotečního úvěru zajisté vybrali banku, která vám nabídla výhodnější podmínky.

V případě, že jste tak doposud neučinili, podmínky stávající banky vám nevyhovují a přesto máte v letošním roce na refinancování nárok, pak je na místě prozkoumat trh a zjistit, u které instituce můžete během splácení hypotečního úvěru výrazně ušetřit. A právě zde se nabízí otázka: opravdu existuje nejlepší banka na refinancování hypoték?

Kdo a kdy může refinancovat?

Je pochopitelné, že pokud jste bezprostředně po uzavření hypotečního úvěru u dané bankovní instituce zjistili, že se nejedná o tak výhodnou nabídku, jak se z prvopočátku zdálo, banka vám odstoupit od smlouvy s největší pravděpodobností neumožní. Spolu se smlouvou o hypotečním financování jste totiž s největší pravděpodobností také souhlasili s určitou dobou fixace, což je doba, po kterou nemůžete úvěr bezplatně refinancovat. Tato doba činí zpravidla 3, 5 nebo i více let. Pokud byste se přeci jen domáhali refinancování a odchodu od stávající bankovní instituce, pak vás tato změna může vyjít poměrně draho. Banky se proti masivnímu odchodu klientů brání poměrně vysokou pokutou, která ve finále refinancování spíše prodraží, nežli zvýhodní. Z tohoto důvodu je vhodné a žádoucí počkat na dobu, kdy fixace oficiálně vyprší.

Která banka nabízí nejlepší podmínky?

Týká-li se refinancování také vás, pak neberte za vděk první bankou, která vám nabídne své služby. Raději informace o jednotlivých bankovních subjektech důkladně prozkoumejte a porovnejte mezi sebou. Čím více informací totiž budete mít, tím výhodnější pro vás refinancování bude. A kde tyto informace shánět? Samozřejmě, že můžete prozkoumat stránky jednotlivých bank, můžete si zde také domluvit osobní schůzku, raději však – pro jistotu a klid v duši – nahlédněte do internetových diskuzí a fór, ve kterých se můžete dozvědět mnoho praktických a důležitých informací přímo od samotných klientů jednotlivých bank. Velkou pozornost věnujte ceníku dané instituce, ale i poznámkám pod čarou nebo podmínkám, které je nutno pro refinancování splnit. I zde je tedy vhodné mít na paměti staré známé pořekadlo, že: „Není všechno zlato, co se třpytí…

Máme pro vás bezkonkurenčně nejlepší nabídku!

Našli jste banku, která vyhovuje vašim potřebám i požadavkům? Banku, se kterou bude refinancování hypotéky opravdu výhodné? Pokud si nejste jisti, zkuste hypoteční kalkulačku, srovnání všech bank na trhu.

Ve společnosti Gepard Finance vám můžeme nabídnout refinancování hypotečního úvěru mnohdy ještě výhodněji, než kterákoli jiná banka. Neunáhlete se a kontaktujte nás! Zaručujeme osobní přístup a individuální posouzení žádosti týkající se refinancování.  Nenechávejte refinancování na poslední chvíli a oslovte spolehlivého partnera, kterým je právě společnost Gepard Finance. Rádi vyjdeme vstříc vašim potřebám a požadavkům!

Sdílejte článek