Financování družstevního bydlení úvěrem ze stavebního spoření

V předchozím článku DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ jsme si vysvětlili, jak lze využít překlenovací úvěr na bydlení bez zajištění nemovitosti pro financování družstevního bydlení. Nyní si představíme stavební spořitelny, které tyto speciální úvěry pro financování družstevního bydlení nabízejí, a prozradíme, jaké jsou parametry těchto úvěrů.

rozhodnutí

Úvěr na pořízení družstevního bydlení 

Není to tak dávno, co se daly družstevní byty pořídit do 1-1,5 mil. Kč. Tyto časy pominuly a díky stavu trhu s nemovitostmi a růstu cen výstaveb, vzrostly i ceny družstevních bytů. Jejich pořízení je tedy finančně náročnější. Stavební spořitelny na růst cen reagují a přizpůsobují tomu nabídku nezajištěných překlenovacích úvěrů.

Na pořízení družstevního bytu si lze půjčit až 3,5 milionu korun bez zajištění nemovitosti. Jaké jsou parametry těchto úvěrů u jednotlivých stavebních spořitelen?

Úvěr na družstevní bydlení od Buřinky

Nejvyšší úvěr na pořízení družstevního bydlení nabízí Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny). Na družstevní byt lze získat až 3,5 mil. korun. Pokud však výše úvěru překročí částku 2,5 mil. Kč, musí být dlužníky alespoň dvě osoby. Díky splatnosti až 25 let můžete splátku pohodlně přizpůsobit svým možnostem. Pomocí úvěru si lze pořídit družstevní bydlení od právnické nebo fyzické osoby, novostavbu i starší byt, kde lze z části úvěru byt rekonstruovat.

Půjčka ProBydlení od MONETY Stavební spořitelny

MONETA Stavební spořitelna nabízí pro zájemce o překlenovací úvěr na pořízení družstevního bydlení v rámci Půjčky ProBydlení až 2,5 mil. korun. Délka splatnosti může být až 25 let. Moneta nabízí stejnou splátku po celou dobu trvání úvěru s možností mimořádných vkladů.

Úvěr na družstevní bydlení od Raiffeisen Stavební spořitelny

S Raiffeisen Stavební spořitelnou lze získat na financování družstevního bydlení až 2 mil. korun se splatností až 25 let. Spořitelna nabízí financování za účelem zaplacení členského podílu, stejně jako kupní ceny staršího bytu od družstva i předchozího nájemníka. Úvěr lze získat se zvýhodněnou úrokovou sazbou, pokud si žadatel o úvěr sjedná zároveň pojištění úvěru od Uniqa pojišťovny.

Rychloúvěr od Modré pyramidy

S Rychloúvěrem od Modré pyramidy lze financovat pořízení družstevního bydlení až do částky 2,5 mil. korun. Splátky lze rozložit až na 20 let. 

Kredit od ČSOB stavební spořitelny

Na pořízení družstevního bydlení vám ČSOB pojišťovna půjčí až 2 500 000 Kč bez zajištění. Celková doba splatnosti úvěru může být až 20 let. 

Chcete vědět více? Obraťte se na nás

Učiňte konec mylným představám, že si nelze pořídit družstevní byt, když nemáte nemovitost vhodnou jako zástavu. Stavební spořitelny řešení mají a poradci Gepard Finance vám rádi pomohou s výběrem toho správného řešení pro váš záměr.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akce s vyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku.

Úvěry ze stavebního spoření v roce 2023

Několik let se tento typ úvěrů ze strany klientů téměř nevyužíval a ani makléři jej aktivně dlouho nenabízeli. Měli podstatně levnější hypotéky. Rychlý růst úrokových sazeb v roce 2022 to změnil a úvěry ze stavebního spoření se opět dostaly do...

Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je...