Financování rekreačních objektů

Hypotéka

Nabídka jednotlivých hypotečních bank pamatuje i na objekty, které neslouží jen k bydlení klienta, ale také k jeho rekreaci.

Nemovitost, která je na katastru nemovitostí evidována jako objekt k individuální rekreaci je již běžně objektem úvěru. Pro banku je i dostačujícím zajištěním a klient tedy úvěr na její koupi může zajistit zástavou k této kupované nemovitosti.

Jednotlivé banky mají u tohoto typu úvěru lehké niance a ne vždy je možné zajistit financování tohoto typu objektu do 100% jeho ceny (stoprocentní hypotéka). Rozhodně po krátké schůzce s naším makléřem lze bez problému nastavit vhodné podmínky pro financování. Zda klient bude objekt využívat k bydlení nebo k rekreaci je na jeho volbě.

Na druhou stranu i objekt, který kupuje k rekreaci může být na katastru evidován jako objekt k bydlení. Pak, i přes to, že nebude využíván k bydlení, ale k rekreaci, je vyřízení hypotéky tak snadné a podmínky shodně standardní jako u běžné ho financování nemovitostí k bydlení.

Pro klienta je nabízeno financování nejen koupě rekreačního objektu, ale i investice související s jeho výstavbou nebo rekonstrukcí.

Jedinou nevýhodou takové hypotéky je nemožnost odečtu úroků od základu daně. Podle zákona o daních z příjmů, který tuto úlevu upravuje se možnost odečtu vztahuje při investici do objektu k bydlení.

 

Úvěr od stavební spořitelny

Poskytování úvěrů stavebními spořitelnami je upraveno zákonem č. 96/1993 Sb. a jeho novelou č. 423/2003 Sb. Tento zákon řeší mimo jiné i účel, na který mohou stavební spořitelny úvěr poskytnout. Zde jsou pro účely tohoto zákona specifikovány bytové potřeby, kde bohužel není možnost financování objektu k rekreaci uvedena.

Financování rekreačních objektů

Sdílejte článek