Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Média

 
Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Jakou fixační dobu si zvolit, podle čeho se rozhodnout?

Při sjednávání úvěru promyslete, zda budete chtít bance v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku a úvěr tak rychleji umořit. Anebo alespoň, jaká u vás pravděpodobnost předčasného splacení je. V době fixace by se vám předčasná splátka prodražila.

Dnes jsou na trhu i flexibilní hypotéky. Pokud zatím nevíte, jestli budete úvěr splácet předčasně, ale tušíte, že taková situace nastane, flexibilní typ úvěru je právě pro vás. Počítejte však s vyšším úrokem.

Dobu fixace můžete volit i podle předpokládaného vývoje úrokových sazeb na trhu. Ten se dá ale předpovídat jen velice obtížně.

Možná preferujete určitou jistotu stabilní výše splátek po určitou dobu. I to může být kritériem pro volbu doby fixace.

Ještě před pár lety banky nabízely nejnižší úrok pro jednoroční fixaci. Ale po roce jim mnohdy klienti odcházeli k jiným bankám. Proto je dnes standardem nejvýhodnější úroková sazba pro pětiletou fixační dobu.

Pečlivě zvažte předpokládaný budoucí vývoj vaší finanční situace. Ideálně se poraďte s odborníkem, který pro vás nalezne nejlepší řešení vašeho bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Rozumíte dobře všem listinám, dokumentům, umíte správně posoudit všechny úvěrové podmínky?

Možná už úvěr máte a blíží se vám konec fixace úrokové sazby.

Zhlédněte video o refinancování a zjistěte si, jak získat až statisíce korun optimalizací vaší hypotéky.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

   

  

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...