Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Média

 
Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Jakou fixační dobu si zvolit, podle čeho se rozhodnout?

Při sjednávání úvěru promyslete, zda budete chtít bance v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku a úvěr tak rychleji umořit. Anebo alespoň, jaká u vás pravděpodobnost předčasného splacení je. V době fixace by se vám předčasná splátka prodražila.

Dnes jsou na trhu i flexibilní hypotéky. Pokud zatím nevíte, jestli budete úvěr splácet předčasně, ale tušíte, že taková situace nastane, flexibilní typ úvěru je právě pro vás. Počítejte však s vyšším úrokem.

Dobu fixace můžete volit i podle předpokládaného vývoje úrokových sazeb na trhu. Ten se dá ale předpovídat jen velice obtížně.

Možná preferujete určitou jistotu stabilní výše splátek po určitou dobu. I to může být kritériem pro volbu doby fixace.

Ještě před pár lety banky nabízely nejnižší úrok pro jednoroční fixaci. Ale po roce jim mnohdy klienti odcházeli k jiným bankám. Proto je dnes standardem nejvýhodnější úroková sazba pro pětiletou fixační dobu.

Pečlivě zvažte předpokládaný budoucí vývoj vaší finanční situace. Ideálně se poraďte s odborníkem, který pro vás nalezne nejlepší řešení vašeho bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Rozumíte dobře všem listinám, dokumentům, umíte správně posoudit všechny úvěrové podmínky?

Možná už úvěr máte a blíží se vám konec fixace úrokové sazby.

Zhlédněte video o refinancování a zjistěte si, jak získat až statisíce korun optimalizací vaší hypotéky.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

   

  

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 1/2022: Mimořádné splátky hypotéky a překlenovací úvěry stavebních spořitelen

V lednovém vysílání GEPARD NEWS odpovíme na důležité otázky k mimořádným splátkám hypotéky. Kdy může klient udělat mimořádnou splátku hypotéky? Jak je to například v případě prodeje nemovitosti? Jak je to s výší splátky v případě částečné mimořádné splátky?...

GEPARD NEWS 12/2021: ČNB zpřísnila ukazatele LTV, DSTI, DTI, stavební spoření na konci roku, příběh začínajícího makléře a další

Pojďme si povídat o hypotečních úvěrech, stavebních spořitelnách, o zajímavostech z profesního života našich makléřů. Vítejte u dalšího dílu GEPARD NEWS, kterým vás provede David Eim.

Celé video GEPARD NEWS 12/2021 najdete ZDE (25 min.):

  

GEPARD NEWS 11/2021: Vítězná soutěž o aplikaci roku, co znamená paušální daň pro OSVČ a další rozhovory ze světa hypoték a stavebního spoření

Co se skrývá pod pojmem paušální daň? A budou mít klienti podnikatelé v režimu paušální daně problém dosáhnout na hypoteční úvěr? Česká národní banka zvýšila úrokové sazby, jak se to projeví třeba v produktech stavebních spořitelen? Co si o růstu...