Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Média

 
Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Jakou fixační dobu si zvolit, podle čeho se rozhodnout?

Při sjednávání úvěru promyslete, zda budete chtít bance v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku a úvěr tak rychleji umořit. Anebo alespoň, jaká u vás pravděpodobnost předčasného splacení je. V době fixace by se vám předčasná splátka prodražila.

Dnes jsou na trhu i flexibilní hypotéky. Pokud zatím nevíte, jestli budete úvěr splácet předčasně, ale tušíte, že taková situace nastane, flexibilní typ úvěru je právě pro vás. Počítejte však s vyšším úrokem.

Dobu fixace můžete volit i podle předpokládaného vývoje úrokových sazeb na trhu. Ten se dá ale předpovídat jen velice obtížně.

Možná preferujete určitou jistotu stabilní výše splátek po určitou dobu. I to může být kritériem pro volbu doby fixace.

Ještě před pár lety banky nabízely nejnižší úrok pro jednoroční fixaci. Ale po roce jim mnohdy klienti odcházeli k jiným bankám. Proto je dnes standardem nejvýhodnější úroková sazba pro pětiletou fixační dobu.

Pečlivě zvažte předpokládaný budoucí vývoj vaší finanční situace. Ideálně se poraďte s odborníkem, který pro vás nalezne nejlepší řešení vašeho bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Rozumíte dobře všem listinám, dokumentům, umíte správně posoudit všechny úvěrové podmínky?

Možná už úvěr máte a blíží se vám konec fixace úrokové sazby.

Zhlédněte video o refinancování a zjistěte si, jak získat až statisíce korun optimalizací vaší hypotéky.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

   

  

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

TV GEPARD 03/2021 - Rozhovory s gepardími srdcaři nejen o hypotékách, kalkulačce a firemních akcích

Poslechněte si rozhovor s Romanou Staňkovou, úspěšnou franšízantkou z Pardubic, která se vrátila po 2 letech zpět do Gepardu. Nebo si přehrajte rozhovor s Lucií Hánovou, která spolupracuje s Gepard Finance již 15 let a je s několika dalšími kolegy pamětníkem...

TV GEPARD 01/2021 - Americká investiční hypotéka a výhled do roku 2021

Pojďme se spolu podívat, co jsme pro vás připravili na rok 2021. Již na začátku se nám podařilo dohodnout velmi zajímavý produkt – americkou investiční hypotéku.

Celé video TV GEPARD 01/2021 si přehrajte ZDE (18 min.):

  

Vánoční TV GEPARD 12/2020 - hypotéky na přelomu roku 2020/2021

Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen....