Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Média

 
Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Jakou fixační dobu si zvolit, podle čeho se rozhodnout?

Při sjednávání úvěru promyslete, zda budete chtít bance v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku a úvěr tak rychleji umořit. Anebo alespoň, jaká u vás pravděpodobnost předčasného splacení je. V době fixace by se vám předčasná splátka prodražila.

Dnes jsou na trhu i flexibilní hypotéky. Pokud zatím nevíte, jestli budete úvěr splácet předčasně, ale tušíte, že taková situace nastane, flexibilní typ úvěru je právě pro vás. Počítejte však s vyšším úrokem.

Dobu fixace můžete volit i podle předpokládaného vývoje úrokových sazeb na trhu. Ten se dá ale předpovídat jen velice obtížně.

Možná preferujete určitou jistotu stabilní výše splátek po určitou dobu. I to může být kritériem pro volbu doby fixace.

Ještě před pár lety banky nabízely nejnižší úrok pro jednoroční fixaci. Ale po roce jim mnohdy klienti odcházeli k jiným bankám. Proto je dnes standardem nejvýhodnější úroková sazba pro pětiletou fixační dobu.

Pečlivě zvažte předpokládaný budoucí vývoj vaší finanční situace. Ideálně se poraďte s odborníkem, který pro vás nalezne nejlepší řešení vašeho bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Rozumíte dobře všem listinám, dokumentům, umíte správně posoudit všechny úvěrové podmínky?

Možná už úvěr máte a blíží se vám konec fixace úrokové sazby.

Zhlédněte video o refinancování a zjistěte si, jak získat až statisíce korun optimalizací vaší hypotéky.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

   

  

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

[video] GEPARD FINANCE slaví 15 let

GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video...

[video] Refinancování hypotéky - 5 rad, jak ušetřit

Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Nejlepší hypoteční makléř (Radka Fyrbachová, České Budějovice)

Jak si vybrat nejlepšího hypotečního makléře, který vám zařídí ideální hypotéku? Postupujte podle pěti rad. Hypotéka je dlouholetým závazkem. Pokud si ji vyberete nesprávně, během let jejího splácení přijdete až o stovky tisíc korun. Se správným výběrem...