Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Média

 
Fixace úrokové sazby hypotéky - jakou zvolit?

Fixace je doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Bývá to rok, tři, pět, podle vaší dohody s bankou. Na základě fixace banka stanovuje také výše úroku.

Jakou fixační dobu si zvolit, podle čeho se rozhodnout?

Při sjednávání úvěru promyslete, zda budete chtít bance v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku a úvěr tak rychleji umořit. Anebo alespoň, jaká u vás pravděpodobnost předčasného splacení je. V době fixace by se vám předčasná splátka prodražila.

Dnes jsou na trhu i flexibilní hypotéky. Pokud zatím nevíte, jestli budete úvěr splácet předčasně, ale tušíte, že taková situace nastane, flexibilní typ úvěru je právě pro vás. Počítejte však s vyšším úrokem.

Dobu fixace můžete volit i podle předpokládaného vývoje úrokových sazeb na trhu. Ten se dá ale předpovídat jen velice obtížně.

Možná preferujete určitou jistotu stabilní výše splátek po určitou dobu. I to může být kritériem pro volbu doby fixace.

Ještě před pár lety banky nabízely nejnižší úrok pro jednoroční fixaci. Ale po roce jim mnohdy klienti odcházeli k jiným bankám. Proto je dnes standardem nejvýhodnější úroková sazba pro pětiletou fixační dobu.

Pečlivě zvažte předpokládaný budoucí vývoj vaší finanční situace. Ideálně se poraďte s odborníkem, který pro vás nalezne nejlepší řešení vašeho bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Rozumíte dobře všem listinám, dokumentům, umíte správně posoudit všechny úvěrové podmínky?

Možná už úvěr máte a blíží se vám konec fixace úrokové sazby.

Zhlédněte video o refinancování a zjistěte si, jak získat až statisíce korun optimalizací vaší hypotéky.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

   

  

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Vánoční TV GEPARD 12/2020 - hypotéky na přelomu roku 2020/2021

Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen....

"Znáte jejich příběh?" - podporujeme projekt Dejme dětem šanci o.p.s.

Prosím, podpořte společně s Gepardem projekt "Znáte jejich příběh?" neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. Pomůžete dětem z dětských domovů. TERMÍN VEŘEJNÉ SBÍRKY: 25. 11. - 18. 12. 2020.

Po ukončení sbírky GEPARD FINANCE Vámi darovanou...

TV GEPARD: Slavnostní křest kalendáře Kolem do kola 2021

I když nám letos vládní nařízení neumožnila setkat se s našimi makléři osobně na společné akci u příležitosti slavnostního křtu kalendáře GEPARD na rok 2021, přesto jsme křest kalendáře uskutečnili :)

Prohlédněte si celý kalendář i slavnostní...