Franšíza? Změnila mi život

Pojem „franšíza" byl pro mě dlouho jen termín z učebnic managementu a podnikání a jako spousta jiných lidí jsem si ho spojoval zejména s řetězci rychlého občerstvení. Dnes je pro mě a moji ženu alfou a omegou. Středobodem, kolem kterého se otáčí celé naše podnikání a bez kterého už si svůj profesní život nedokážu představit.

Franšíza? Změnila mi život

Zdroj: iDnes.cz - (17.8.2012)

Otomar Gottstein, GEPARD Písek Drlíčov
Otomar Gottstein, majitel franšízy GEPARD Písek Drlíčov

 

Finanční obory mě vždycky fascinovaly. Ačkoliv mám rád čísla, nejsem úplně typický analytik, kterému k pracovnímu uspokojení stačí kalkulačka, papír, tužka a počítač. Vždy jsem měl rád práci s lidmi a těšilo mě, když z ní měli jasný užitek. Jako zaměstnanec banky jsem byl tedy dlouho spokojen: pracoval jsem pod známou značkou, nabízel jsem finanční produkty, každý den jsem potkal celou řadu klientů, se kterými jsem řešil jejich nejrůznější potřeby.

Jednoho dne mi ale došlo, že mi „něco chybí". Že mám na víc, než se vézt ve vlaku, jehož směr i rychlost sám ovlivnit nedokážu. A tak jsem jednoho dne odešel „na volnou nohu", zařídil si živnostenský list a začal v oblasti financí podnikat na vlastní pěst. Specializoval jsem se zejména na hypotéky, stavební spoření a pojištění. Psal se rok 2008, když na Českou republiku dolehla ekonomická krize: lidé se začali dlouhodobých závazků bát, realitní trh se významně zpomalil, podnikání bylo složitější.

Postupně jsem začal zjišťovat, že jako „řadový pěšák" věnuji spoustu času formalitám, které mě úplně netěší, a že má práce není dostatečně efektivní.  Uvědomil jsem si, že chci-li v tomto oboru něco dokázat, chci-li být lepší než konkurence, musím procesy optimalizovat. Toto prozření bylo prvním a velmi důležitým krokem k tomu, abych své podnikání nadobro spojil s franšízou.

Zkušenosti s franšízou

GEPARD Písek DrlíčovFranšízovou smlouvu s Gepard Finance jsem podepsal na narozeniny mé manželky, v předvánočním čase roku 2009. Přesvědčil nás dokonale vypracovaný obchodní koncept, moderní informační technologie, goodwill zavedené značky a dotažený marketing. Najednou jakoby z nás spadl obrovský balvan, který jsme celou dobu vláčeli: už jsme nemuseli vyjednávat s bankami a pojišťovnami o smlouvách, už jsme nemuseli přemýšlet o koncepci a plánování marketingu, už jsme se nemuseli donekonečna složitě informovat o novinkách a změnách v metodice bank a pojišťoven. Vše bylo jak mávnutím kouzelného proutku vyřešené. Díky franšíze Gepard Finance jsme se stali samostatně podnikající jednotkou, která pod hlavičkou renomované společnosti nabízí neuvěřitelně široké portfolio finančních produktů, navíc s absolutně profesionální podporou franšízora.

Během pár měsíců jsme navázali spolupráci s nejvýznamnějšími realitními kancelářemi v Písku a jeho okolí a netrvalo dlouho a začali se ozývat klienti i z jiných regionů. S manželkou jsme si rozdělili role a naše úspěšně se rozrůstající franšíza každý měsíc obsloužila stovky klientů. Dnes se stabilně drží na špičce žebříčku výkonnosti a já hledám další obchodní příležitosti. A víte proč? Protože na to mám čas. Protože spoustu věcí, které bych jinak musel sám udělat a zařídit, za mě udělá centrála franšízora.

Letos tedy naše franšíza oslaví tři roky existence. Za tu dobu jsme se seznámili s mnoha dalšími franšízanty Gepard Finance, kteří sdílí stejné nadšení. Tento způsob podnikání nás naprosto ohromil a jestli něčeho litujeme, tak pouze toho, že jsme nemohli být členy gepardí rodiny mnohem dříve. Ušetřili bychom si tak léta dřiny, kdy jsme byli na všechno úplně sami. I když, říkám si, právě díky předchozím zkušenostem „samostatného pěšáka" mohu přínosy a efekt franšízy dostatečně ocenit...

Děkuji

Otomar Gottstein
GEPARD Písek Drlíčov

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Osobní přístup hypotečního poradce je stále nenahraditelný [podcast Finance FM]

18. 3. 2021, Podcast Finance FM

Hostem dalšího dílu podcastu Finance FM byl generální ředitel Gepard Finance, Jiří Pathy. Zkušený manažer v úvodu epizody přibližuje požadavky na hypotečního makléře, než se stane důvěryhodným průvodcem klienta ve světě...

Hypotéky na pokraji krize – Jiří Pathy

Jaký je aktuální stav na trhu hypotečních úvěrů? Jaký vliv může mít koronavirus a nařízená karanténa na budoucí úrokové sazby a obecně na trh hypoték? Hrozí ekonomická krize? Do dnešního rozhovoru přijal pozvání Jiří Pathy, generální ředitel Gepard...

Zlevňování hypoték končí

S dalšími kolegy z branže jsme poskytli vyjádření ohledně vývoje úrokových sazeb pro server Penize.cz.

Úrokové sazby nejsou výsledkem jednoduché úvahy. Na jejich výši se podílí více vlivů.

Především je to vliv zcela objektivní a tím je cena peněz....