Franšízing je stále populárnější. Tady jsou důvody!

Volnost podnikání spojená s dávkou jistoty, to je to, po čem spousta lidí touží místo pracovní doby od osmi do čtyř nebo místo absolutní volnosti za cenu nejistoty a neustálé vidiny krachu v případě, že vlastní podnikání nevyjde. Takoví lidé zkrátka přicházejí a ptají se na franšízové partnerství. A proč by to měli zkusit právě u Gepard Finance?

Proč je franšízing stále populárnější?

Jak franšízing probíhá a co od něj můžete očekávat

Ve franšízingu stojí dvě strany – nikoli proti sobě, ale společně. Táhnou za jeden provaz a podporují se. Franšízor propůjčuje franšízantovi své dobré jméno a zavedenou značku. Franšízant těží z výhod a známosti značky franšízora.

Tolik obecná poučka.
... ale na poradenském trhu vstupuje do hry ještě aspekt osobní značky.

Lidé totiž zpravidla více než na značku systému slyší na konkrétní jméno makléře (například „Petr Novák“), kterého jim doporučí někdo z jejich známých nebo realitní makléř, přes něhož kupují nemovitost.

Na druhou stranu je třeba dodat, že pokud se vyskytnou v podnikání komplikace, o franšízanta "Petra Nováka" je na rozdíl od klasického samostatného podnikatele "Petra Nováka" postaráno. Vyskytne-li se například složitý obchodní případ, který nebude franšízant "Petr Novák" schopen vyřešit sám, od lidí pracujících na centrále této značky se mu dostane podpora, díky níž potom případ snadněji v bankách prosadí a vyřeší.

Stejně tak mu lidé ze systémové centrály předají know-how budování osobního marketingu, pomohou se systémem databáze klientů, s navázáním partnerství s doporučiteli obchodů (obvykle realitní kanceláře a developeři) a s referenčním byznysem.

Známá a zavedená značka franšízora (Gepard Finance) při tom sehrává podstatnou roli.

Konkrétní výhody se u mnohých franšízorů liší, například Gepard Finance jich nabízí celé portfolio od výhody produktové specializace přes praktické vzdělávání v Gepard Akademii po exkluzivní informace z oboru (metodický portál, Intranet, informační systém).

franšízing

Kdo si může franšízu založit a kdo má šanci na úspěch

Franšízu si může založit v podstatě každý dospělý člověk způsobilý k právním úkonům. Vzdělání u něj může hrát roli jen do jisté míry, vše se lze naučit, velkou výhodu mají lidé, kteří se v podobném byznyse financí a realit již pohybovali.

Ne každý má však automaticky otevřenou bránu k úspěchu. Franšízing je totiž o píli a ochotě neustále na sobě pracovat. Takové, ale i další vlastnosti by měl ideální franšízant rozhodně mít.

Náš tip: Přečtěte si inspirativní rozhovor s jednou z našich franšízantek, které spolupráce s Gepard Finance podle jejích slov doslova změnila život.

Žádný multi-level marketing nebo Broker pool

Systém franšízy není postaven na principech MLM nebo Broker poolu

Podíly z obchodů jednoho franšízanta rozhodně nezískává další ve struktuře nad ním, který do systému franšízanta přivedl.

Pokud nechcete být jen prodejcem často nevýhodných životek, ale specialista v expertní oblasti hypoték, kdy poradce (hypoteční makléř) pracuje makléřským způsobem, předává do banky kompletní složku klienta, stará se o bezproblémové čerpání hypotéky a veškerou administrativu s tím spojenou, pak franšízový model Gepard Finance bude pro vás výrazným posunem ve své profesní kariéře.

Makléřský způsob práce hypotečních specialistů představuje vysokou hodnotu i pro realitní partnery, kteří jsou přímo závislí na výsledku procesu získání a především čerpání hypotéky svých klientů.

Kolik si franšízingem vyděláte? Záleží na vás i na okolnostech

To, na kolik si díky franšízingu měsíčně přijdete, záleží na tom, kolik úsilí do práce vložíte. Velkou roli hraje také to, zda primárně uskutečňujete vlastní obchody, nebo máte tým hypotečních makléřů ve své franšíze, nebo realizujete z větší části obchody od doporučitelů (nejčastěji realitní kanceláře). U takových obchodů musíte vyplácet doporučitelskou provizi, o kterou se snižuje váš celkový zisk.

Vydělat si můžete měsíčně třeba 20 000 Kč, ale i několikrát tolik. Záleží na tom, kolik vyřídíte hypoték a jak vysoké jsou vaše náklady, například na provoz a nájem kanceláře. Stejně jako při každém podnikání, i při franšízingu je třeba počítat s jistými výdaji. Pokud však chcete pracovat a chcete být placeni za to, co skutečně uděláte, vaše úsilí se vám vrátí.

 

Stáhněte si náš e-book Jak efektivně podnikat na trhu hypoték a zjistěte hlavní výhody, které je dobré do začátku vědět. Pokud se rozhodnete ke Gepard Finance připojit, rezervujte si místo na nezávazné schůzce a přijďte k nám. Budeme se těšit na spolupráci!

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...